Malatya Park AVM'de Domates Soslu Tereyağlı İskender Tattınız mı?

Malatya halkının damak tadına hitap eden Dünyaca ünlü Bursa mutfağının Tereyağlı İskender yemeği Malatya Park AVM'de Malatya halkının beğenisine sunuldu.

PAYLAŞ

Malatya halkının damak tadına hitap eden Dünyaca ünlü Bursa mutfağının Tereyağlı İskender yemeği Malatya Park AVM'de Malatya halkının beğenisine sunuldu.
Firma kurucusu Mustafa Cem helvacı Caner Helvacı tarafından Kurulan Bursa Kebap Evi İngiltere, İran, Almanya, Dubai, Irak'ta şubeleri olan Türkiye'de birçok şubesiyle damak tadını bilenlere sunduğu lezzetlerle haklı gururunu yaşıyor. Malatya'nın vazgeçilmez mekanlarından Malatya Park AVM'de hizmet veren  " BKE " Bursa Kebap Evi 11 yıllık süre zarfında Yurt Dışı işletmeleriyle Uluslararası kimliğini kazanmış durumda.
Farkı Kalitesi olan Bursa Kebap Evi Malatya Park AVM'de Bursa'dan getirtilen konusunda uzman Tereyağlı Bursa İskender'inin tüm inceliklerini bilen ünlü usta aşçılarıyla Malatya Halkına hizmet vermeye başladı.
İskan ve Tacettin Bağlamış kardeşlerin işletmeciliğini yaptığı Bursa Kebap Evinde Tereyağlı İskender yemek ayrıcalık. Açıldığı günden beri il dışından dahi gelenlerin uğrayıp lezzetini ve kalitesini görenlerin A kalite dedikleri Tereyağlı İskender Malatyalı Gurmelerden de tam not alıyor.
Aynı zamanda Gurme olan ve Bursa mutfağında yetişen işletme sahibi İskan ve Tacettin kardeşlerden İskan Bağlamış " 2005 yılında bir süre Malatya'da kaldım. Malatya Doğal yapısıyla, İnsanlarıyla harika bir yer. Kaldığım dönemlerde Malatya'da bir iki yerde Tereyağlı iskender yapan işletme vardı.
Yapan yerler ise sosunu salçadan ve gelişi güzel etlerden yaptığından, sosunu ve terbiyesini yapamadığı için lezzet ve kalite aranamıyordu. O dönemde bende bu işin mutfağından gelen biri olarak ve Malatya halkının Tereyağlı İskender sevmelerini gördükten sonra yemeğin  ana merkezi olan Bursa'ya gittim. Deneyimli yıllarını sadece bu işe vermiş usta aşçılardan işin inceliklerini öğrendim.
Bursa Tereyağlı İskender yemeğini şu an Malatya'da 50 yıl önceki usullerle yapıyoruz. Gelen müşterilerimiz tadına baktıklarında eşsiz bir lezzetle karşılaştıklarını söylüyorlar bu bizi memnun ediyor.

Gerçek İskender ustalık ister...

Sosumuzu Salça ile değil gerçek domatesi közleyerek sos yapıyoruz. Gerçek İskender ustalık ister. Domates soslu Tereyağlı İskender Kıyma yapraklı karışımımızla yapılan İskender iki etin karışımıyla çok hafiftir.
Etlerimiz Doğada bin bir çeşit otları yiyerek doğal beslenen ve veteriner kontrolünde tamamen hijyenik koşullarda kesilerek işletmemize getirilip hazırlanan Kıyma Yapraklı karışımımız maharetli ustalarımızın elinde hazırlanıp pişirilerek halkımızın damak tadına sunuluyor.
Üzerine dökülen tereyağı ise Yüksek rakımlı yaylarda yetişen hayvanların sütlerinden yapılan yayık tereyağı ile döküldüğünde cozz sesiyle etrafı mis gibi doğal tereyağı kokusuyla mest eden ve masadakilerin bir an önce yemek için sabırsızlandığı Domates soslu Tereyağlı İskender Malatya halkının vazgeçilmezleri arasına girmeyi başardı.

Bursa'nın Et Köftelerinden Tattınız mı?

Bursa deyince Bursa Et Köfteleri de Domates Soslu Tereyağlı İskender Kadar Rağbet görüyor. Özellikle gençlerin büyük rağbet ettiği Izgara Et Köfteler tadına bakılmaya değer."

Yiyeceklerin yanında Üzüm Şırası ise Malatyalıların vazgeçilmezleri arasına girmiş vaziyette. Salataların özenle taze olarak hazırlanarak masalara servis edilmesi takdir alırken Bursa Kebap evine gidip te Bursa'nın meşhur Kestane Şekeri tatlısından ise yememek olmaz.

Haber: Kayhan İNCEOĞLU

Malatya Sürmanşet

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN