Bingöl: Sağlık çalışanlarına vefa borcunuz var

Sağlık-Sen Malatya İl Başkanı Mehmet Bingöl 30 Haziran 2022 yılında sona erecek olan Sağlık çalışanlarının ücretsiz ulaşım hakkının devam etmesi gerektiğini belirterek' Sayın Cumhurbaşkanımızdan beklentimiz bu hakkın sürekli olarak uzatılmasıdır' dedi.

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Malatya Sürmanşet

“Toplu Taşımadan Ücretsiz Yararlanma Hakkı Sağlık Çalışanlarına Vefa Borcudur”
Sağlık-Sen Malatya İl Başkanı Mehmet Bingöl 30 Haziran 2022 yılında sona erecek olan Sağlık çalışanlarının ücretsiz ulaşım hakkının devam etmesi gerektiğini belirterek” Sayın Cumhurbaşkanımızdan beklentimiz bu hakkın sürekli olarak uzatılmasıdır” dedi.
Başkan Mehmet Bingöl yayınladığı yazılı basın açıklamasında” Pandemi sürecinin gerçek kahramanları herkesin belirttiği gibi tartışmasız Sağlık çalışanlarımızdır. Sayın Cumhurbaşkanımızdan beklentimiz bu hakkın sürekli olarak uzatılmasıdır. Fedakâr sağlık çalışanlarının “toplu taşımadan ücretsiz yararlanma hakkı” 30 Haziran 2022 itibariyle sona erecek.
Bu konuda ilk adımı Elazığ Belediyesi attı ve sağlık çalışanlarının ücretsiz ulaşım hakkını 31 Aralık 2022 tarihine kadar uzattı. Malatya’da ise Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Selahattin Gürkan’dan ve diğer Başkanlarımızdan bekliyoruz.
Asker, polis, öğretmen gibi bazı kamu personeli sürekli olarak toplu taşımadan ücretsiz veya indirimli olarak faydalanabiliyorken, şifa dağıtmak için 7 gün 24 saat hizmet veren sağlık çalışanlarına bu hak neden tanınmıyor?
Eğer “toplu taşımadan ücretsiz yararlanma hakkı” uzatılamıyorsa bazı kamu personeline uygulanan toplu taşımadan yüzde 50 indirimli yararlanma hakkı sağlık çalışanlarına da sağlanmalıdır. Bu konuda belediye başkanlarımızdan da destek bekliyoruz. Bu bir talep değil pandeminin kahramanı sağlık çalışanlarımıza vefa olmalıdır.
Mehmet Bingöl
Sağlık-Sen Başkanı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN