Yeşilyurt Belediyesi Neden Sessiz?

Yeşilyurt Belediyesi Neden Sessiz? Gizli Eller Devrede Mi?

Yeşilyurt Belediyesi Neden Sessiz?
Özel Haber
Yeşilyurt Belediyesi Neden Sessiz? Gizli Eller Devrede Mi?

Haber Editörü: Malatya Sürmanşet

Geçtiğimiz günlerde www.malatyasurmanset.com haber sitesinde gündeme getirdiğimiz Yeşilyurt İnşaat'ın Akıbeti ne oldu? Başlıklı haberimiz kamuoyunda büyük yankı uyandırırken yetkililerin sessiz kalması akıllarda soru işareti bırakmasına neden oluyor.
Önemli bir gelire ve kar'a sahip bir kuruluşun hangi nedenlerle ve hangi amaçla kapatılması veya dağıtılarak İŞGEM e neden devredildiği kamuoyuna açıklanmalı. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın bu konu hakkında akıllardaki soru işaretlerinin giderilmesi açısından kısa sürede açıklama yapması halk tarafından bekleniyor.
Geçtiğimiz günlerde yaptığımız ve kamuoyu adına sorduğumuz haber aşağıdaki gibidir.

YEŞİLYURT İNŞAAT’IN AKIBETİ NE OLDU?
Neden bu karlı şirketin yöneticileri ve çalışanları dağıtıldı?
Şirket karı olan 26 milyon liranın akıbeti ne oldu?
Yeşilyurt Belediyesinde 31 Mart seçimlerinden sonra oldukça ilginç şeyler oluyor. Bunları madde madde yeri gelince yazmak en iyi olsa gerek. Seçimlerden sonra Başkan Çınar daha önceki belediye başkan yardımcılarının bazılarını değiştirdi. Bunu siyasi olarak belki açıklamak mümkün olabilir. Ancak Yeşilyurt Belediyesinin en başarılı şirketleri arasında yer alan Yeşilyurt İnşaat’ta yaşananlar kafaları karıştırıyor. Başta Malatya’nın en başarılı Belediye şirketleri arasında gösterilen Yeşilyurt İnşaat’ta başarılı çalışanların artık neredeyse hiç biri yok. ‘Alet işler el övünür’ deyimiyle şirketlerin başarısı basiretli yöneticilerin ve çalışanların başarılı çalışmaları ile ortaya çıkar.
Şimdi akıllarda oluşan soruları siz değerli okurlarımızla paylaşalım:
1. Başarılı ve karlı bir şirket olan Yeşilyurt İnşaat neden İŞGEM ile birleştirildi? İŞGEM ile Yeşilyurt inşaatı karşılaştırdığınızda Yeşilyurt inşaatın yaptığı kar ve ortaya çıkardığı hizmetler İŞGEM ile kıyaslanamayacak ölçüde fazla. Bunlardan bazıları Yeşil İnci Evleri 2 konakları. Bostan başı Konakları ve villa evler gibi devasa hizmetleri ortaya koyan şirket neden İŞGEM ile birleştirilir ve yöneticileri ve çalışanları diğer belediye veya birimlere gönderilir. Sonuçta bu şirketler Malatya’nın bir değeridir.
2. Tasarruf adı altında bu çalışmalar yapıldı ise tasarrufu kar eden bir şirket üzerinden yapmak ne kadar akılcıdır?
3. Yaklaşık 3 milyon lira Kar ettiği ifade edilen İŞGEM ile birleştirilmesi normal olarak gösterilebilir ancak tasarrufun
İŞGEM i yapılması gerekmez miydi?
4. Resmi kayıtlarda şirketin genel müdürü Muzaffer Çelik olarak görülmesine rağmen gerçek yetkilinin perde arkasında Belediye Başkanı Mehmet Çınarın Birinci dereceden yakını olan kişinin olduğu iddiaları doğrumudur.
5. Yeşilyurt Belediyesi’nin kendi resmi internet sitesinden yayınlanan haberde CHP’nin kendi soru önergesine verdiği yanıtta Yeşilyurt İnşaat’ın 26 milyon lira civarında kar ettiği ifade edilmesine rağmen böylesi karlı bir şirketin İŞGEM’e devri ne kadar akılcıdır? Şirketin elde ettiği kar’ın akıbeti ne olmuştur?
Kamuoyu adına soruyoruz. Yeşilyurt Belediyesinin açıklamalarını bekliyoruz.

Son Güncelleme: 10 Temmuz 2019 01:00
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN