Ahlak Ve Ego - Şirvan YÜCEL

Ahlak Ve Ego


Kişi ego esaretinden nasıl kurtulabilir? 
 Mutlu olan kişil ahlak dışı şeyler yapar mı? 
Hırs ahlaksız olmayı tetikler mi?
Bu ve bunlara benzer soruların cevaplarını Dünya Değişim Akademisi'ndeki Değişim Uzmanlarına sorduk ve hayatımızı değiştirecek çok etkili bilgiler edindik.
'' Birey ego esaretinden dikkatli olarak kurtulabilir. Dikkatlilik kristalleşecek ki kristalleşmiş ego erisin ve esnekleşsin. Birey dikkatliliğe merkezlenerek egoya merkezlenmekten kurtulur.
Dikkatliliğe merkezlenen insan farkındalığa ve bilince de merkezlenir. Bu merkezlenme sayesinde birey ebedi özüne yoğunlaşır ve mutlak gerçeğe erişir. Sonuç olarak birey tarif edimez bir saadet yaşar.
Nedensiz sadet yaşayan insan asla ahlak dışı bir şey yapmaz. Zira bireyin tüm istekleri gerçekleşir ve tüm ihtiyaçları karşılanır. Artık arzulanacak hiçbir şey kalmaz. Bu durum bireyin her şeyi olduğu için değil, memmun olduğu için gerçekleşir.
Zira doyasıya yaşayan ve memmun olan insan hiçbir şey istemez. Buna rağmen varoluş armağanlarını onun üzerine bir çığ gibi yağdıracaktır. Hatta birey istemeden önce bile arzuladığı gerçekleşecek.
İnsan böyle durumdayken açgözlülüğe, hırsızlığa, nankörlüğe, kıskaçlığa,vb. negatiflere yer kalmaz. Birey hiçbir canlının hayatına kıyamaz. Zira bir canlıyı öldürmek kendini öldürmek demektir.
Değişim Uzmanı 
Şirvan Yücel
 

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
12Kas

Tepkilerden Özgürlük

19Ekm

Acı Ve Sevgi

06Ekm

İnsan Birliği

11Eyl

Mutsuzluk Nedir?

11Ağs

Bencillik Kabuğu