Partizan'ı Eleriz..! - Said Yalcin

Partizan'ı Eleriz..!


UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında temsilcimiz Yeni Malatyaspor, deplasmanda Partizana 3-1 mağlup oldu. Defans bölgemiz basit hatalar yaparken, Fofana ve Bıfouma hazır olmadıklarını ve 90 dakika futbol oynamaya müsait olmadıklarını bu karşılaşmada hem bizlere hem de teknk heyete göstermiş oldular.

Partizan doğrudur bizden daha tecrübeli Avrupa kupalarında. Yalnız Partizan deplasmanında takımımız çokda ezilmedi. Doğrudur defans bölgesinde acemice hatalar yaptık, nitekim bu takım doğru dürüst hazırlık maçı yapmadan, takıma adapte olmadan avrupa kupalarında boy gösterdi. Takımımızda Fofana ve Bifouma hazır olmadıklarını gösterdiler. Kanaatimce Sergen hoca bunları gözlemledi. Özellikle Fofana'dan beklentiler çok. Ama beklentilerin çok ama çok altında kalması, taraftarları ve akabinde teknik heyeti kara kara düşünddürmekte.

Defans bölgemizde Chabeake eski formundan hakikaten çok uzaklarda. Evet koşuyor birşeyler yapma derdin saha içinde nitekim formsuzluğu dikkatlerden kaçmamakta. Mustafa Akbaş ve Mina bana göre iyi bir ikili değiller. Mina'da , Mustafa'da acemi hareketleri ,  basir adam kaçırmaları kanaatimce mağlubiyetin mimarı olmuştur. Sol kanatta Erkan Kaş tam bir canlı bomba. Kalede güven vermeyen Farnol ise kalseinde devleşti.Allah'tan devleşti yoksa sonuç farklı olabilirdi.

Partizan deplasmanında ilk yarı  erken golün etkisinden çabuk kurtulan takımımız bana göre 3 net golden yararlanamadığı gibi, bir gol olmuş olsaydı maç bambaşka bir havaya bürünebilirdi. İşte böylesi üst düzey karşılaşmalarda yakaladığın fırsatı bol keseden harcarsan sonuç vahim olabiliyor. Sezon başından bu yana 5 yaşındaki çocuk dahi, sergen yalçın'da istemesine rağmen bir sol kanat bulamadık. İşte ben yönetimin acizliğini defalarca yazarken, bundan bahsettim. Yapılamayan ve geciken transferler bizleri ve özellikle teknik heyetimizi bir hayli zor duruma sokmakta. Sergen Yalçın bana göre kalite kumaş. Ve öyle zannediyorum ki ikinci karşılaşma bambaşka olacak. Partizan elenmeyecek takım değil vesselam...

Chaalali daha takıma 1 hafta olmasına rağmen gelmesine hiç yabancılığı yoktu. Çok koştu. Özellikle orta sahada Chaalali gibi bir orta sahaya ihtiyaç vardı. Cuk diye oturmuş bana göre. Chaalali özellikle rakip defans arkasına attığı uzun paslar ile ve mücadelesiyle bu mevkinin değişmezi olacağına inanıyorum. Kalite kumaş bir futbolcu. Gökhan Töre kanaatimce artık Fofana'nın kendini bulmasına kadar bu bölgede varolmalı. Hazı bana Gökhan. Ve takıma daha çok faydası olacağına inanmaktayım. Oyuna girdikten sonra müthiş ayak bilekleriyle meşin yuvarlağı kale direklerine değilde filelere yollmaış olsaydı kendisi açısından da motivasyonu üst düzeye yükselecekti. Ama Gökhan bu takımın yedek oyuncularından değil vesselam.

 

 

 

 

 

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
15Oca

Ruhsuz Takım..!

07Oca

Biçilmeye Devam..!

27Ara

Kötü Fener'den Puan Alamadık..!

25Ara
19Ara

Başkan Gürkan Olaya El Koydu..!