Selahattin Alpay malatyasürmanşet'e konuştu 

Mütevazı kişiliği ve kadife sesi ile gönüllere taht kuran Malatyalı Hemşehrimiz Ünlü Sanatçı Selahattin Alpay malatyasurmanset.com Haber Sitesine Konuştu.

Selahattin Alpay malatyasürmanşet'e konuştu 
Özel Haber
Mütevazı kişiliği ve kadife sesi ile gönüllere taht kuran Malatyalı Hemşehrimiz Ünlü Sanatçı Selahattin Alpay malatyasurmanset.com Haber Sitesine Konuştu.

Haber Editörü: Malatya Sürmanşet

Mütevazı kişiliği ve kadife sesi ile gönüllere taht kuran Malatyalı Hemşehrimiz Ünlü Sanatçı Selahattin Alpay malatyasurmanset.com Haber Sitesi Genel yayın yönetmeni Resul Özbey İle Kayısı Fuarını Konuştu

Selahattin Alpay kimdir

Selahattin Alpay, henüz 17 yaşındayken müzik hayatına ilk adımını atmıştır. Kendisini müziğe adayan Selahattin Alpay, 1971 yılında gittiği askeri birlikte, bu konuda ders almıştır. Müzik hayatında kazandığı 23 kaset ve CD ile birlikte 9 filmde de rol alan Selahattin Alpay, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda görev almaktadır.

Değerimiz Hemşehrimiz Selahattin Alpay Malatya’mızda 23. Uluslararası Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında sahne almasının ardından www.malatyasurmanset.com.açıklamalarda bulunan Türkiye’de kayısı gibi bir değerin 5 yıl boyunca festivalinin yapılmasını bağnazlık olarak değerlendiren ünlü sanatçı Alpay, böyle bir değerin dünyaya tanıtılması gerektiğini ifade etti.

“KAYISI FESTİVALİNİN 6 YIL YAPILMAMASI BAĞNAZLIK”

www,malatyasurmanset.com sitesi Genel yayın yönetmeni Resul Özbey açıklamada bulunan ünlü sanatçı Alpay, “23. Kayısı festivali son 6 yıldır yapılmamıştı. Bence bu 5 yılın dünyanın yüzde 70 kayısı üretiminin yapan bir ilde bu festivalin yapılmaması ben bağnazla özdeşleştirebilirim. Çünkü pırlantanız var, pırlantanızı göğsünüzün içine saklamışsınız, kimsenin haberi yok, Türkiye’nin haberi yoktur, dünyanın haberi yoktur. Allah’ın bize böyle bize özel, bir Malatyalının özelinde böyle bir nimeti değerlendirmemek hakikaten kendi şahsım adına söylüyorum, gerçekten üzücü. Ama bu 23. Kayısı festivali sayın başkanımız Selahattin Gürkan’ın bu özel teşebbüsü ile hiç olmazsa bu 5 yılda yapılmayan festivali tekrar gündeme getirmesi, bu üzerimizdeki tozu atıp, Türkiye’nin dünya standartlarına yükseltmek bence elimizdeki en güzel değerleri böylece yansıtmış oluruz. Biz sadece ekonomide değil, tarihi boyutlarda bir ilimiz” ifadesini kullandı.

“MALATYA KONSERİ AYRI BİR HEYECAN…”

Malatya konserinin kendisi için önemli ve ayrı bir heyecan oluşturduğunu dile getiren Selahattin Alpay şunları dile getirdi, “Ben Malatyalı bir sanatçı olarak Savcıoğlu Mahallesi, Hidayet Mahallesi çocuğuyum. Tabi ben dünyayı gezdim, ülkemde görmediğim bir Hakkâri ve Şırnak kaldı. Dünyayı gezdim ama Malatya’ya gelişim ve Malatya’ya konser verişim benim için ayrı bir heyecandır. Çünkü o sahneye çıktığım yıllar öncesi gibi o heyecan hala içimdedir. Burada vermiş olduğum konserde bana teveccüh gösteren hemşerilerime candan teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki yıllarda da bu konuda bir sürü sanatçı arkadaşlarımız var, bundan sonraki festivallerde de beraber olacağız. Buradan tüm hemşerilerime bol bereketli kayısılı yıllar diliyorum. Güneşin Altın Yumurtası festivali hakikaten çok ama çok güzel oldu. Bu sloganı kim düşünmüşse tebrik ediyorum. Hakikaten de Kayısımız Güneşin Altın Yumurtasıdır.”
Malatya'nın her zaman yanındayım, şeklinde konuştu

Son Güncelleme: 25 Temmuz 2019 00:59
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN