Haberde İnsan

Haberde İnsan Haberleri

Tahmazoğlu: 'Tüm çalışmalarımız vatandaşımızın rahatlığı için'

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, sosyal belediyecilik anlayışı ile vatandaşlarla ve esnafla sık sık bir araya gelmeye, yanlarında olmaya devam ediyor.

20 yıldır kan bağışında bulunuyor

Malatya'da Battalgazi Belediyesinde çay ocağında çalışan Serhat Kuzucu, 2001 yılından beri her zaman düzenli olarak kan bağışında bulunduğu için bronz madalya ile ödüllendirildi.

Kur'an-ı Kerim öğrenen ve öğretenlere ödül verildi

'Kur'an Okumayı Bilmeyen Kalmasın' projesi çerçevesinde Ramazan Ayı boyunca halk eğitim merkezleri tarafından açılan kurslarda eğitim veren öğretmen ve kursiyerler ödüllendirildi.

Sınav gününde öğrencilere belediye otobüsleri ücretsiz

Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, 18 ve 19 Haziran tarihlerinde yapılacak olan YKS'ye girecek öğrencilere başarılar dileyerek, sınav gününde belediye otobüslerinin öğrencilere ücretsiz olduğunu söyledi.

Üniversitede mail bienali

Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen 1. ulusal mail art bienali (Posta sanatı sergisi) geniş bir katılım ile gerçekleştirildi.

Cem Vakfı'ndan Başkan Güder'e anlamlı ziyaret

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Başkan Güder, 'Toplumsal dengenin ve sosyal barışın sağlanmasında Cem Vakfı önemli bir role sahiptir' dedi.

Müdür Çelik'ten Babalar Günü mesajı

Adıyaman Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik, Babalar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Kavga ihbarına giden jandarmaya sürpriz kutlama

Elazığ'ın Yazıkonak beldesinde kavga ihbarına giden jandarma ekiplerine pasta sürprizi yapıldı.

Kuyuya düşen tilkiyi AFAD ekipleri kurtardı

Adıyaman'da, kuyuya düşerek mahsur kalan tilki AFAD ekiplerinin çalışmaları ile kurtarıldı.

YKS öncesi gürültü uyarısı

Büyükşehir Belediyesi, 18-19 Haziran'da yapılacak olan üniversite sınavı öncesi Diyarbakırlıları gürültü yapılmaması konusunda uyardı.

Dar gelirli ailelere ulaşmak için gönül seferberliği

AK Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, resmi kayıtlara göre Türkiye'nin en dar gelirli bölgeleri arasında yer alan eski Bağlar bölgesinde her gün onlarca aileyi ziyaret edip taleplerini dinleyerek çözüm üretmeye çalışıyor. Asansör kullanılmayan eski yapılarda 8-10 kat yürüyerek çıkan Başkan Beyoğlu, 'Belki fiziken yoruluyoruz ancak manevi anlamda bundan haz alıyoruz. Bizi sevgiyle bağrına basan vatandaşlarımıza olan muhabbetimiz heyecanımızı yüksek tutuyor dedi.

76 yaşındaki Akif Amca, yavru kargayı bebek gibi besliyor

Elazığ'da yaşayan 76 yaşındaki Akif Aydın, yaralı halde bulduğu yavru kargayı bebek gibi besleyerek sağlığına kavuşması için ona gözü gibi bakıyor.

13 yıldır öz evlatlarından ayırmıyorlar

Malatya'da yaşayan 2 çocuk sahibi Yaşbay çifti, 13 yıl önce koruyucu aile olarak yurttan aldıkları kız çocuğunu kendi öz evlatlarından ayırmayarak mutlu bir yaşam sürüyor.

Kayalık Mahallesinde yol genişletme çalışması

Adıyaman Belediyesi, Kayalık Mahallesinde yol genişletme ve kaldırım düzenleme çalışması gerçekleştirdi.

Aktif yaşam ve eğitim merkezi hizmete giriyor

Adıyaman Belediyesinin, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hayata geçirilen YADES projesi çerçevesinde ildeki 65 yaş üstü vatandaşlar için aktif yaşam ve eğitim merkezi hizmete girecek.

Gölbaşı ilçesinde üreticilere gübre ve tohum dağıtımı yapıldı

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilere, bitkisel üretimde kalite ve verimin artırılması için gübre ve tohum dağıtımı yapıldı.

DİSKİ Dicle ve Ergani'de kaçak su denetimini gerçekleştirdi

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, usulsüz su kullanımının önüne geçmek için Dicle ve Ergani ilçelerinde kaçak su denetimi gerçekleştirdi.

Forum Diyarbakır AVM'de ödüllü Babalar Günü tavla turnuvası

Forum Diyarbakır AVM'de ödüllü Babalar Günü tavla turnuvası başlıyor.

İş bırakan hekimler basın açıklaması yaptı

Adıyaman Tabip Odası Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklaması sonrası hekimler 1 günlük iş bırakma eylemine başladı.

Toplam 4564 haber.