Ankara

(Özel) Doç. Dr. Tolgahan Kılıçoğlu: 'Meteorların bilimsel değerlerinin yanı sıra maddi değerleri de çok yüksek' (Özel) Doç. Dr. Tolgahan Kılıçoğlu: 'Meteorların bilimsel değerlerinin yanı sıra maddi değerleri de çok yüksek'
(Özel) Covid-19 sürecinde kantinci esnafı zor günler yaşıyor (Özel) Covid-19 sürecinde kantinci esnafı zor günler yaşıyor
Başkent'te camilerde temizlik ve dezenfeksiyon Başkent'te camilerde temizlik ve dezenfeksiyon
HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan: 'İstanbul, dünden bugüne bir cazibe merkezi ve pek çok kültürün bir arada yaşadığı bir medeniyet şehri olmuştur' HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan: 'İstanbul, dünden bugüne bir cazibe merkezi ve pek çok kültürün bir arada yaşadığı bir medeniyet şehri olmuştur'
(Özel) Berber esnafı, 'Berbere gitmeyin' diyenlere tepkili (Özel) Berber esnafı, 'Berbere gitmeyin' diyenlere tepkili
Başkent yollarında bayram havası Başkent yollarında bayram havası
6 bin çocuğa yapboz 6 bin çocuğa yapboz
Mamak'ta sosyal mesafeli bayramlaşma Mamak'ta sosyal mesafeli bayramlaşma
Polatlı'da tarım arazilerini don vurdu Polatlı'da tarım arazilerini don vurdu
MSB:'TR-RF Mutabakatı çerçevesinde İdlib'deki M4 Karayolunda, kara ve hava unsurlarının katılımıyla 13'üncü Türk-Rus Birleşik Kara Devriyesi icra edildi.' MSB:'TR-RF Mutabakatı çerçevesinde İdlib'deki M4 Karayolunda, kara ve hava unsurlarının katılımıyla 13'üncü Türk-Rus Birleşik Kara Devriyesi icra edildi.'
Cuma namazının nasıl kılınacağı belli oldu Cuma namazının nasıl kılınacağı belli oldu
Nallıhan'da cuma namazı hazırlıkları sürüyor Nallıhan'da cuma namazı hazırlıkları sürüyor
Bakan Karaismailoğlu: '1 Haziran'da ticari yat ve ilkel yapılı ahşap gemi faaliyetlerini başlatıyoruz' Bakan Karaismailoğlu: '1 Haziran'da ticari yat ve ilkel yapılı ahşap gemi faaliyetlerini başlatıyoruz'
Ankara Büyükşehir Belediyesinden yoğun asfalt mesaisi Ankara Büyükşehir Belediyesinden yoğun asfalt mesaisi
Sincan'da 90 cami dezenfekte edilerek ibadete hazırlandı Sincan'da 90 cami dezenfekte edilerek ibadete hazırlandı
Pursaklar'da parklar pandemi sonrasına hazırlanıyor Pursaklar'da parklar pandemi sonrasına hazırlanıyor
Çankaya'dan dar gelirli vatandaşlara kuru soğan yardımı Çankaya'dan dar gelirli vatandaşlara kuru soğan yardımı
(Özel) Tuz Gölü pembe renge büründü (Özel) Tuz Gölü pembe renge büründü
Akyurt'ta camiler ibadete hazırlanıyor Akyurt'ta camiler ibadete hazırlanıyor
Cuma namazı için Kocatepe Camii'ne sterilizasyon tüneli kurulacak Cuma namazı için Kocatepe Camii'ne sterilizasyon tüneli kurulacak
Ankara Haberleri

(Özel) Doç. Dr. Tolgahan Kılıçoğlu: 'Meteorların bilimsel değerlerinin yanı sıra maddi değerleri de çok yüksek'

Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tolgahan Kılıçoğlu, 'Her yıl zaten Dünya'ya 15 bin ton meteor düşüyor. Tane olarak kabaca 200 bin irili ufaklı meteorlar Dünya'ya düşüyor. Gördüğümüz olay aşırı sıra dışı bir olay değil' dedi.

(Özel) Covid-19 sürecinde kantinci esnafı zor günler yaşıyor

Tüm Kantin İşletmecileri İşveren Sendikası (KANTİN-İŞ SEN) Genel Başkanı Okan Fırat, 'Biz 13 Mart'tan itibaren kapalıyız. Eğitim öğretime ara verilince biz hazırlıksız yakalandık. Bütün mallarımız, ürünlerimiz ellerimizde kaldı. Tedarikçi firmalarımız ürünlerimizi raflarımıza dizdiğimiz için iade almadılar' dedi.

Başkent'te camilerde temizlik ve dezenfeksiyon

Korona virüs salgını nedeniyle 2 aydan fazla süredir kapalı olan camiler, normalleşme süreci kapsamında 29 Mayıs Cuma gününden itibaren sosyal mesafe kuralları çerçevesinde yeniden ibadete açılıyor.

HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan: 'İstanbul, dünden bugüne bir cazibe merkezi ve pek çok kültürün bir arada yaşadığı bir medeniyet şehri olmuştur'

İstanbul'un fethinin 567. yıl dönümü nedeniyle açıklama yapan HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, 'İstanbul, dünden bugüne bir cazibe merkezi ve pek çok kültürün bir arada yaşadığı bir medeniyet şehri olmuştur. Bu topraklar tarih boyunca olduğu gibi bugün de bir dünya devleti olma özelliğini devam ettirmektedir' dedi.

(Özel) Berber esnafı, 'Berbere gitmeyin' diyenlere tepkili

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara, 'Kamuoyuna yansıyan birkaç haberde 'Berberlere gitmeyin' denmesi bizi zor durumda bıraktı. Ben de onlara karşılık olarak, 'Berberlere, kuaförlere gitmemiz lazım' diyorum. Çünkü bizim morale ihtiyacımız var. Morali de bu dönemde en çok berber ve kuaförlerde bulabiliriz' dedi.

Başkent yollarında bayram havası

Ankara Büyükşehir Belediyesi, korona virüsle mücadele kapsamında özellikle hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarında asfalt mesaisine tam gaz devam ediyor.

6 bin çocuğa yapboz

Pandemi sürecinde evde kalan 4-6 yaş arasındaki 6 bin çocuğa Ankara Kalesi temalı yapboz hediye edildi.

Mamak'ta sosyal mesafeli bayramlaşma

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, belediye çalışanlarının ve iş ve işlemleri için belediyeye gelen vatandaşların bayramını kutladı.

Polatlı'da tarım arazilerini don vurdu

Ankara'nın Polatlı ilçesinde tarımsal alanlarda geçtiğimiz günlerde don meydana geldi. Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu ve Polatlı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Burhanettin Sütçü, ürünlerin zarar gördüğü arazilerde incelemelerde bulundu.

MSB:'TR-RF Mutabakatı çerçevesinde İdlib'deki M4 Karayolunda, kara ve hava unsurlarının katılımıyla 13'üncü Türk-Rus Birleşik Kara Devriyesi icra edildi.'

MSB:TR-RF Mutabakatı çerçevesinde; İdlib'deki M4 Karayolunda, kara ve hava unsurlarının katılımıyla 13'üncü Türk-Rus Birleşik Kara Devriyesi icra edildi.

Cuma namazının nasıl kılınacağı belli oldu

Korona virüs nedeniyle bir süredir ibadete kapalı olan camiler, yarın kılınacak cuma namazı ile birlikte yeniden ibadete açılacak. Cuma namazı için camiye gelenlerin maske takmaları zorunlu olacak, saflar sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde tutulacak.

Nallıhan'da cuma namazı hazırlıkları sürüyor

Ankara'nın Nallıhan ilçesinde cuma namazı öncesi camilerde dezenfekte çalışmalarına devam ediliyor.

Bakan Karaismailoğlu: '1 Haziran'da ticari yat ve ilkel yapılı ahşap gemi faaliyetlerini başlatıyoruz'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ticari yat ve ilkel yapılı ahşap gemilerin faaliyetlerine 1 Haziran'da yeniden başlanacağını bildirdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yoğun asfalt mesaisi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında Ramazan Bayramı'nda ilan edilen 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında da asfalt mesaisini sürdürdü. Kentin 16 ilçesinde 85 noktada 7/24 asfalt serim ve yama çalışması gerçekleştiren Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, 4 günde 14 bin 229 ton asfaltı Başkent yollarıyla buluşturdu.

Sincan'da 90 cami dezenfekte edilerek ibadete hazırlandı

Sincan Belediyesi, korona virüs tedbirleri kapsamında hijyen seferberliğine ara vermeden devam ediyor. Ekipler 29 Mayıs'ta ibadete açılması planlanan camileri dezenfekte etti. 4 ekip 12 personel, vatandaşların daha hijyenik ortamlarda ibadet etmesi için seferber oldu. Lale Meydanı da cemaat için hazırlandı.

Pursaklar'da parklar pandemi sonrasına hazırlanıyor

Pursaklar Belediyesi, sosyal yaşam alanlarını korona virüs salgını sonrasındaki günlere hazırlıyor.

Çankaya'dan dar gelirli vatandaşlara kuru soğan yardımı

Çankaya Belediyesi, sosyal belediyecilik uygulamalarına hız verdi. Ramazan Bayramı sonrası sosyal yardımlarını sürdüren Çankaya Belediyesi, 50 ton kuru soğanı ücretsiz olarak dağıtmaya başladı. Üreticinin de desteklenmesini amaçlayan dağıtımlar, Yakup Abdal Mahallesi'nden başladı.

(Özel) Tuz Gölü pembe renge büründü

Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü, suyun içerisinde yaşayan algler ve bakteriler nedeniyle pembe renge büründü.

Akyurt'ta camiler ibadete hazırlanıyor

Akyurt Belediyesi, 29 Mayıs'ta ibadete açılacak camilerin içlerinde ve avlularında düzenleme, temizlik ve dezenfekte çalışması yürütüyor.

Toplam 4502 haber.