Etiketler

Borsa güne yükselişle başladı

Borsa, güne yüzde 0,38'lik yükselişle başladı.

MYP lideri Yılmaz:

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) lideri Ahmet Reyiz Yılmaz Dünya ticaretinde dönen 90 trilyon dolardan payımızı almıyoruz dedi.

Borsa güne yükselişle başladı

Borsa, güne yüzde 0,31'lik yükselişle başladı.

Kadooğlu Holding ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor

Ülke ekonomisine sağladığı yüksek katma değer, istihdam ve gerçekleştirdiği ihracatlarının yanı sıra akaryakıt alanında Kadoil markasındaki hızlı ve başarılı yükselişiyle dikkat çeken Kadooğlu Holding birçok ekonomi dergisinin yayınladığı verilerle de isminden sıkça söz ettiriyor.

İhracat yeniden yükselişte

Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, Haziran ayındaki düşüşün ardından ihracatın yeniden yükseliş trendine geçtiğini söyledi.

Gaziantep'ten 'Ekonomiye odaklanmalıyız' mesajı

Gaziantep Sanayi Odası'nı (GSO) ziyaret eden AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, ekonomide başlayan iyileşme sürecinin son aylarda hızlandığını belirterek, Gaziantep'in ihracat ve üretim rakamlarıyla ekonomideki yükselişe öncülük ettiğini söyledi.

MHP İl Başkanı Avşar’dan 1 Mayıs mesajı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan MHP Malatya İl Başkanı Bülent Avşar, Türkiye ekonomisinin bugünkü yükselişinde işçilerimizin katkıları büyüktür ifadelerini kullandı.

Hem Gaziantep hem Güneydoğu'dan rekor ihracat

2019 yılının üçüncü ayında Gaziantep, bir önceki yıla oranla yüzde 4,47 artış ve 642,13 milyon dolarlık ihracatla bu güne kadar en yüksek Mart ayı rakamını gerçekleştirdi. Güneydoğu Anadolu Bölgesinden ise Mart ayında yüzde 3,56 artışla 763,85 milyon dolarlık ihracat yapıldığını açıklayan GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, 'Gaziantep'te ihracatçımızın, sanayicimizin üretime kattığı değer sayesinde bugün ihracat rakamlarımızda rekor seviyeleri görüyoruz. Bu çabalar devam ettikçe ihracatımızdaki yükselişin devam edeceğine inanıyorum' dedi.

Başkan Çakmakcı: 'Döviz ve altında seçime kadar herhangi bir yükseliş ve düşüş beklenmiyor'

Seçime kadar döviz ve altında fazla bir yükseliş beklemediklerini belirten Elazığ Kuyumcular Odası Başkanı Fikret Çakmakcı, seçimden sonra döviz fiyatlarında düşüş, altının onsunda ise yükseliş beklediklerini söyledi.

MYP Diyarbakır İl Başkanı Işık güven tazeledi

Muhafazakar Yükseliş Parti (MYP) Diyarbakır İl Başkanı Songül Işık güven tazeledi.

Borsa ilk yarıda yükseldi

 Borsa İstanbul, günün ilk yarısında yüzde 0,13'lük yükselişle sürekli müzayede işlemlerine verilen araya girdi. 

TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Esnaf e-ticaret pastasından hak ettiği payı almalı'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Adil kullanım kotası kalktıktan sonra GSM şirketleri internet paket fiyatlarına yüksek oranda zam uyguladı. E-ticaret ülkemizde her geçen gün yükselişte iken, internet tüm kamu kurum ve kuruluşlarınca bu kadar zaruri hale gelmişken, bu zamlar maliyetlerin çok üzerinde artışları getirdi. Esnafın e-ticaret pastasından daha yüksek pay alması için indirimli ucuz internet paketi tarifeleri sunulmalı' dedi.

TESK Başkanı Palandöken: 'Gıda israfının yüzde 60'ı engellenebilir'

Gıda fiyatlarındaki yükselişte marketlerin istikrarsız fiyat artışı kadar gıda israfının da rol oynadığına dikkati çeken TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Dünya üzerinde olduğu gibi ülkemizde de gıda israfı büyük boyutlarda. Zincir marketlerin gıda ürünlerinde gereğinden fazla fiyat artışı yapması ve stokçuların piyasadaki dengeleri bozması kadar gıda israfı da fiyat artışlarında etkili. Fakat gıda israfını yalnızca evlerde, restoranlarda yapmıyoruz. Fiyatların yükselmesi nedeniyle satışlar düştüğünden raflarda ve tezghlarda kalarak bozulan ürünler de çöp olarak israf olmuş oluyor' dedi.

İnönü Üniversitesi yeşil kampüs sıralamasında yükselişte

Uluslararası Yeşil Kampüs Değerlendirme Kuruluşu UI Green Metric'in 2018 yılı raporuna göre İnönü Üniversitesi dünyada 'Yeşil Kampüs' sıralamasında yükselişe geçti.

1.Amatör Küme Büyükler Ligi’nde haftanın görünümü

Malatya 1.Amatör Küme Büyükler Futbol Ligi'nde 5.hafta müsabakaları oynandı. Büyük bir çekişmeye sahne olan haftada malatya İdmanyurdu kazanarak yoluna kayıpsız devam ederken, Darendespor ve Demirspor'un ise yükselişi sürdürdü.

Başkan Tiryaki Altındağlı kadınlara seslendi

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altındağlı kadınlarla bir araya geldi. İlçedeki yükselişi verdiği örneklerle gözler önüne seren Başkan Tiryaki: 'Göreve ilk geldiğim günden beri, modern bir başkentin Altındağ'dan başlayacağını söyledim ve hep bu düşünceyle hareket ettim' dedi.

'Erzurum, Asım'ın nesliyle daha da yükselecektir'

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 'Ülke meselelerine sahip çıkan, milli ve manevi değerlerine sadık, ecdat yadigarlarına vefalı bir neslin daha yetişmekte olduğunu belirterek, 'Erzurum, Asım'ın Nesliyle Alvarlı Efelerin ufkunda yükselişini sürdürecektir' dedi.

Motosiklet sektöründe yerli büyüme

2018 yılında herkesin düşüş beklediği yerli üretim motosiklet sektördeki yükseliş sürüyor.

Aydemir: 'Ak dönem değerlerle yükseliş dönemidir'

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 'On altı yılda kaydettiğimiz süreç bize ait, manamızı ifade eden, ortak vicdanı seslendiren ve her biri heyecan oluşturan değerlerimize dönüş, sahipleniş, değerlerde diriliş ve değerlendirme sürecidir. ' dedi.

Boynukara'dan 'Avrupa'da Aşırı Sağın Yükselişi ve İslamofobi' konferansı

AK Parti Eski Milletvekili Adnan Boynukara, 'Avrupa'da Aşırı Sağın Yükselişi ve İslamofobi' konulu konferans verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Dengeleme, disiplin ve değişim üzerine kurulu yeni bir ekonomik program hazırladık. Kredi imkanlarını genişletip kolaylaştıracak, yatırımları teşvik edecek, üretime, istihdama ve ihracata öncelik verecek bir ekonom

IHAAW150359-SIY/01-10-2018 - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Dengeleme, disiplin ve değişim üzerine kurulu yeni bir ekonomik program hazırladık. Kredi imkanlarını genişletip kolaylaştıracak, yatırımları teşvik edecek, üretime, istihdama ve ihracata öncelik verecek bir ekonomi anlayışıyla Türkiye'yi yeniden yükselişe geçirmekte kararlıyız. Milletimizden biraz daha sabırlı olmasını, ülkesine ve yönetimine güvenmesini istiyorum. En zorunu geride bıraktık, inşallah bundan sonra her şey daha kolay olacak. Bugüne kadar nasıl her sıkıntıyı milletimizle kol kola, omuz omuza vererek aştıysak, bugünleri de inşallah aynı şekilde geride bırakacağız' dedi. 01.10.2018 15:03:59 TSI NNNN