Etiketler

Eğitimci Kaya’dan YKS tercihleri ile ilgili önemli uyarılar

2 milyon 528 bin 110 adayın başvurduğu YSK'de tercih sürecinin başlamasıyla birlikte öğrencilere önemli tavsiyelerde bulunan Yeni Hamle Eğitim Kurumları Genel Müdürü Rehber öğretmeni Ahmet Polat Kaya, Üniversiteler hakkında bilgi edinip ve o bölümde okutulan derslerin araştırın dedi.

YSK'da AYT sayısal Türkiye birincisi Ankara'dan

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YSK) Alan Yeterlilik Sınavı (AYT) sayısal Türkiye birincisi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: 'YSK bu kararla kendini yok saymıştır'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımı ile parti genel merkezi bahçesine '100. yıl onur çınarı' dikildi.

YSK, Palu Belediye Başkanı Ünalan'ın mazbatası iptal etti

Yüksek Seçim Kurulu, Elazığ'ın Palu ilçesinde seçimleri kazanıp mazbatasını alarak başkanlık koltuğuna oturan Efrayim Ünalan'ın mazbatasını iptal etti.

Adalet Bakanı Gül'den YSK'ya yapılan eleştirilere sert cevap

Bir dizi ziyaret için Gaziantep'te bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, muhalefet kanadından YSK'ya karşı yapılan eleştirilere cevap verdi.

AK Partili Alkış: 'Kılıçdaroğlu'nun sözleri demokratik siyaseti şiddetin dili ile öldürme girişimidir'

AK Parti Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı Zeynep Alkış, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul seçimini yenileme kararı alan YSK üyelerine yönelik sözlerinin 'eleştiri' değil 'hedef gösterme', 'tehdit' ve 'hakaret' olduğunu belirterek, 'Kılıçdaroğlu'nun sözleri demokratik siyaseti şiddetin dili ile öldürme girişimidir' dedi.

CHP YSK'ya başvurdu

CHP İstanbul'daki ilçe seçimleri ve 24 Haziran genel seçimlerinin iptali için Yüksek Seçim Kurulu'na başvurdu.

Baro Başkanı Han’dan YSK kararına tepki

Malatya Baro Başkanı Enver Han, YSK'nın İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararına tepki gösterdi.

CHP’den YSK kararına tepki

CHP Malatya İl başkanı Enver Kiraz YSK'nın İstanbul'daki seçimlerin yenilenmesi kararına sert tepki gösterdi.

CHP ve DSP heyetleri bir araya geldi

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal etmesinin ardından CHP ve DSP heyetleri, DSP Genel Merkezi'nde bir araya geldi.

Çavuşoğlu İstanbul’la ilgili kararı İstanbul halkı verecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Biz AK Parti olarak YSK’nın verdiği tüm kararları saygıyla karşıladık.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: 'İstanbul'la ilgili kararı İstanbul halkı verecek'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Biz AK Parti olarak YSK'nın verdiği tüm kararları saygıyla karşıladık. İstanbul'la ilgili kararı ne olursa olsun bizzat saygı duyacağımızı defalarca açıkladık. Dayatma ve çifte standartlara da kimse kusura bakmasın ama prim vermeyiz. Herkes hukuka saygılı olacak. Neticede İstanbul'la ilgili kararı İstanbul halkı verecek.' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YSK'nın İstanbul kararına ilişkin, 'Bu kararı siyasetçiler olarak sorunlarımızı demokrasi ve hukuk içinde çözme irademizi güçlendirecek, hakemliği milli iradeye bırakacak en doğru adım olarak görüyoruz. YSK tam tersi bir karar vermiş olsaydı biz yine buna uyacaktık' dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: 'Çok güzel şeyler olacak, hiç kimse meraklanmasın'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezine gelişinde, YSK'nın iptal kararının sorulması üzerine, 'Çok güzel şeyler olacak. Hiç kimse meraklanmasın' dedi.

Binali Yıldırım Seçimin patronu YSK kararını vermiştir

 “Bu seçimlerin tekrarının anlamı şudur, aynı seçmen listeleriyle aynı adaylarla seçime gidilmesidir” 

CHP PM ve milletvekilleri yarın toplanıyor

CHP Parti Meclisi (PM) ve milletvekilleri, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) İstanbul seçiminin yenilenmesi kararının ardından yarın toplanacak.

YSK Başkanı Sadi Güven'i Balıkesir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve beraberindeki heyet ziyarete geldi.

YSK Başkanı Sadi Güven'i Balıkesir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve beraberindeki heyet ziyarete geldi.

Özel İstanbul için itiraz kabul edilirse seçim tarihi 2 Haziranı geçer

AK Parti YSK temsilcisi Özel: “İstanbul için itiraz kabul edilirse seçim tarihi 2 Haziranı geçer”  - İtirazlar büyük ölçüde bitti 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu mücadeleyi sonuna kadar vereceğiz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim sonuçlarına yapılan itirazlara ilişkin, 'Biz de sonuna kadar bu mücadeleyi vereceğiz. YSK noktayı koyduğu zaman bizim için de mesele bitmiştir' dedi.

AK Partili Ali İhsan Yavuz, İstanbul'daki seçimlerin iptali için YSK'ya geldi

AK Parti, İstanbul'daki seçimlere itiraz etmek için Ali İhsan Yavuz ve beraberindeki heyet, YSK'ya 3 adet bavulla belge sunacak.

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, YSK'ya geldi.

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, YSK'ya geldi.

CHP’li Kiraz’dan İstanbul değerlendirmesi

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, oy sayımının tekrarlandığı İstanbul'da CHP olarak nöbete devam ettiklerini söyleyerek, YSK'nın tarihsel bir sorumluluk taşıdığına dikkat çekti.

Akşener ve Kılıçdaroğlu görüşmesi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP Genel Merkezi'nde görüşme gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu, 'Yüksek Seçim Kurulu, alacağı bir kararla ya Türkiye'yi aydınlığa çıkaracaktır' dedi. Türkiye'nin bu kadar problem arasında İstanbul seçimlerine kitlendiğini belirten Kılıçdaroğlu, 'Bu çok acı bir durum. Demokrasi kültüründen de uzaklaşıyoruz. YSK alacağı kararlar ya Türkiye'yi aydınlığa çıkaracak ya da karanlığa sürükleyecektir. YSK'yı 7 madde ile göreve çağırıyorum' dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Akşener'e ziyaret

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'YSK verilerine göre 15 bin 722 oyla Ekrem İmamoğlu yine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıdır' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Organize bazı suçların işlendiğini gördük

YSK’ya da bu bilgilerle gidiyoruz” 

YSK Başkanı Güven: "Yeniden sayıma başlanan yerler artık durdurulamaz"

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, "Yeniden sayıma karar veren ilçelerin, sayıma başlamasından sonra bunun artık durdurulamayacağını, çünkü bir aşamada durdurulmasının siyasi partiler leh ve aleyhine sonuçlar doğurabileceğini öngördük" dedi.

İmamoğlu: "Mazbatamızı talep ediyoruz, YSK'yı göreve davet ediyorum"

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, "Biz adalet istiyoruz. YSK'nın açıkladığı oylarla seçilmiş olduğum sonucuyla beraber mazbatamızı talep ediyoruz. YSK'yı göreve davet ediyorum" dedi.

YSK 7 ilçede oy sayım durdurma kararını kaldırdı

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) olağanüstü toplantısı sonucu 7 ilçe için oy sayım durdurma kararı kaldırıldı. Oylar yeniden sayılacak.

YSK Başkanı Güven: 'Şu anda Ekrem İmamoğlu önde'

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, 'Şu an elime son ulaşan sonuçlara göre; Ekrem İmamoğlu, 4 milyon 159 bin 650, Binali Yıldırım'ın oyu 4 milyon 131 bin 761. İmamoğlu önde' dedi.

YSK Başkanı Güven: 'Kesinti olup giderildi'

YSK Başkanı Sadi Güven, 'Seçim sonuçlandı. Kesin seçim sonuçlarını en kısa sürede açıklayacağız. Teknik gereklilik nedeniyle yapılan işlem sonucunda siyasi partilerimizin veri çekme sürecinde bir kesinti olup giderilmiştir' dedi.