Etiketler

FETÖ davasında serbest kalan eski Korgeneral İyidil yeniden gözaltına alındı

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin yargılandığı davanın istinaf sürecinde tahliye edilen eski Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı Korgeneral Metin İyidil, başsavcılığın karara itirazı üzerine yeniden gözaltına alındı.

Gündüz: 'Katillerin ellerindeki kanı temizleyemezsiniz'

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, HDP'nin eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın yazdığı 'Devran' adlı öyküsünün tiyatrosuna gidenlere tepki gösterdi.

Mustafa’dan 16 yıldır haber yok

Fransa'dan 2004 yılının Temmuz ayında geldikleri memleketleri Trabzon'un Sürmene ilçesinde Demir ailesinin en küçük çocukları Mustafa'nın kaybolmasının üzerinden 16 yıl geçti. Ailenin çocukları için umutsuz bekleyişi sürüyor.

Başkent'te yeni yıl kutlamalarında geniş güvenlik önlemleri alındı

Ankara'daki yeni yıl kutlamalarının merkezi her yıl olduğu gibi bu yıl da Kızılay 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'ydı. Binlerce kişi meydana polis aramasıyla girerken bölgede yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Ankara'nın en büyük Kültür ve Kongre Merkezi'nin yüzde 20'si tamamlandı

Sincan Belediyesi tarafından temeli Temmuz 2019'da atılan Ankara'nın en büyük Kültür ve Kongre Merkezi'nin yüzde 20'si tamamlandı. Çalışmalar sona erdiğinde Sincan, Türkiye'de sanatın ve kültürün merkezi haline gelecek.

Yanılmaz'a '15 Temmuz Destanı' ödülü verildi

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Elazığ Belediyesi eski başkanı Mücahit Yanılmaz'a, 15 Temmuz Destanı ödülü verildi.

Nobel'in Avusturyalı Peter Handke'ye verilmesine tepkiler sürüyor

Dünya Beşten Büyüktür Derneği Genel Başkanı Ziya Sözen ile 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, Nobel edebiyat ödülünün Srebrenitsa katliamının sorumlusu Sırp kasap Miloşeviç'i savunan, Bosna soykırımını inkar eden Avusturyalı yazar Peter Handke'ye verilmesine tepki gösterdi.

AK Parti’li Çelebi, Bangladeşli bakana 15 Temmuz’u anlattı, Meclis’i gezdirdi

AK Parti Ağrı Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve Türkiye Bangladeş Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Ekrem Çelebi, TBMM'de ağırladığı Bangladeş Maliye Bakanı ve Karma Ekonomik Komisyonu Başkanı Mustafa Kamal'a, darbecilerin 15 Temmuz darbe girişiminde F-16 savaş uçaklarıyla bombalanan yerleri gösterdi.

Anadolu Yıldızlar Ligi Güreş Grup Müsabakaları

Spor Genel Müdürlüğü'nün 2019 yılı faaliyet programında yer alan, 8 ilden 136 sporcunun katılımıyla Anadolu Yıldızlar Ligi (Analig) Güreş Grup Müsabakaları Elazığ İli 15 Temmuz Şehitleri Spor Salonunda yapıldı.

Demirtaş'ın serbest kalmasını isteyen CHP'lilere tepki

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, cezaevinde bulunan eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın rahatsızlanmasını fırsat bilerek serbest bırakılmasını talep eden CHP'li vekillere tepki gösterdi.

Şehit aileleri ve gazilerden CHP'ye tepki

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen ile 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, CHP Genel Başkanı ve bazı CHP'li vekillere, sürekli şehitler ve gaziler üzerinden siyaset yaparak şehit aileleri ve gazileri üzdüğünü belirterek tepki gösterdi.

TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Kış turizmi yaz ayları kadar verimli geçmeli'

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Aralık, ocak ve şubat aylarını kapsayan kış döneminde gelen toplam turist sayısı, yazın yalnızca temmuz ayında gelen turist sayısından az. Hlbuki ülkemiz turizmde dört mevsimde de aynı sayılarda turist ağırlayacak kapasite ve güzellikte. Hem kış turizminin yaz turizmindeki kadar dolu ve verimli geçmesi hem de kışın yaza göre istihdamda yaşanan gerilemenin önüne geçmek için reklam ve tanıtımlar artırılarak ülkemizin kış turizmi potansiyeli iyi değerlendirilmeli. Aynı zamanda kongre turizminin de kış ayları ağırlıklı yapılması kışın istihdamı artıracak hamleler olacaktır' dedi.

CHP’lilere beraat kararı

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde 2016 yılında, Ankara Tren Garı'ndaki patlama sonrası yaptıkları 'teröre lanet' konulu basın açıklamasının ardından haklarında geçtiğimiz Temmuz ayında 'Gösteri ve Toplantı Yürüyüşleri' kanunu kapsamında dava açılan, aralarında eski CHP Lüleburgaz ilçe başkanı Özgür Kaya'nın da bulunduğu 10 CHP'li yargılandığı davada beraat etti.

Şehit aileleri ve gazilerden Barış Yarkadaş'a KHK tepkisi tepki

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen ile 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, gazeteci Barış Yarkadaş'ın KHK faciadan öte bir şeydir açıklamalarına tepki gösterdi.

Ankara Kızılay Meydanı'nda 10 Kasım

Atatürk'ün 81'inci ölüm yıl dönümünde Ankara 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı vatandaşlarla doldu taştı. Saat 09.05'te siren sesleriyle vatandaşlar saygı duruşunda bulundu.

Kırmızı Liste'de 4'er milyon TL ödülle aranan 2 terörist etkisiz hale getirildi

ANKARA (İHA) – Diyarbakır kırsalında 19 Temmuz'da etkisiz hale getirilen 5 teröristten 2'sinin Kırmızı Liste'de 4'er milyon TL ödülle yer alan Hejar Çelik ve İshak Özçaktu olduğu tespit edildi.

Şehit ve gazi ailelerinden CHP'li İmamoğlu'na tepki

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Fransa'da katıldığı kongrede HDP ve PKK'nın sesi olduğunu söyleyerek, bu durumun şehit ve gazi yakınlarını büyük ölçüde rahatsız ettiğini söyledi. Gündüz, İmamoğlu'nun KHK ile terör örgütleriyle iltisak-irtibatı olduğu gerekçesiyle görevinden alınan HDP'li belediye başkanlarını savunmasının kabul edilebilecek bir durum olmadığını dile getirdi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde çiğ köfte keyfi

Vodafone İstanbul Maratonu renkli görüntülere sahne olurken, vatandaşlar 15 Temmuz Köprüsü üzerinde çiğ köfte yiyerek anın tadını çıkardı.

Şehit aileleri ve gazilerden Bülent Arınç'a tepkiler çığ gibi büyüyor

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç'ın KHK ile ihraç edilenler hakkında sarf ettiği sözlere tepkiler çığ gibi büyüyor. Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonunun ardından 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz de Arınç'ın sözlerine sert tepki gösterdi.

Bursa’da FETÖ elebaşını sosyal medyada öven bir kişi gözaltına alındı

Bursa'da FETÖ/PDY'yi ve 15 Temmuz hain darbe girişimini sosyal medyada öven bir kişi jandarma tarafından gözaltına alındı.

Bakan Albayrak'tan iş dünyasına enflasyon müjdesi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Malatya İş Dünyası ile Buluşma programına katıldı. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonunda gerçekleşen buluşmada konuşan Bakan Albayrak, iş dünyasını da yakından ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu.

Sözen ve Gündüz'den ABD temsilciler meclisinin sözde Ermeni soykırımı kararına sert tepki

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen ve 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, ABD temsilciler meclisinde kabul edilen sözde Ermeni tasarısı, Cumhurbaşkanı ailesi ve bazı bakanların mal varlıklarına ambargo konulması ile ilgili kabul edilen yasa tasarısına sert tepki gösterdi.

Şehit Seher Yaşar hatıra ormanında ilk fidanlar

15 Temmuz Hain Darbe Girişiminde Ankara'da Özel Harekt Daire Başkanlığında görevliyken Şehit olan Komiser Yardımcısı Seher Yaşar için geçtiğimiz yıl kurulan hatıra ormana ilk fidanlar dikildi. Fidan dikim töreni Şehit Yaşar'ın anne ve babasının katılımıyla gerçekleştirildi.

Ankara'nın göbeğinde sıcak dakikalar

Ankara 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanında bankın üzerinde unutulan çanta, polisi alarma geçirdi.

'Terörü ve destekçilerini yenmeyi başarmış bir milletiz'

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, Barış Pınarı Harekatının başkomutan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emriyle başlatıldığını ve başarıyla devam etmekte iken ABD'nin desteklediği PKK, YPG, PYD'nin sahada Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yerle bir edilip çok büyük ölçüde kayıp verdirilerek bölgeden kaçtığını söyledi.

Altındağlı gençlerden milli sporculara moral

Altındağlı gençler, 15 Temmuz Gazisi, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı Gazi Turgut Aslan ile bir araya geldi. Gazi Aslan, Başkan Balcı ve Altındağlı gençler, Mehmetçiğe selam göndererek destek verdi.

Palandöken: 'Bakımı yapılmış servis araçları için yaş sınırı kaldırılmalı'

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'İçinde bulunduğumuz ve önümüzdeki yıl muayeneden geçmiş olma şartıyla, 12 yaşını doldurmuş olan servis araçları 1 Temmuz 2021'e kadar okul servisi hizmeti verebilecek. Sürenin 2 yıl uzatılması olumlu fakat bakımları yapılmış, kilometresi düşük, muayeneden başarı ile geçmiş servis araçlarının sırf yaşı nedeniyle değiştirilme zorunluluğu da gözden geçirilmeli. Böyle araçlar değiştirildiğinde hem esnafımıza mali yük hem de ekonomimize zarar veren bir durum gerçekleşiyor' dedi.

Gazi ve terör mağdurlarından HDP'li Baydemir'e sert tepki

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret eden açıklamalarda bulunan HDP'li Osman Baydemir'e sert tepki gösterdi.

'Türk ordusu her türlü zorlukların üstesinden gelecektir'

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, teröre karşı yapılan Barış Pınarı Harekatının, ülke için zorunlu hale geldiğini ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan'ın emriyle başlayan harekatı sonuna kadar desteklediklerini söyledi.

15 Temmuz Federasyonu'ndan olası 'Barış Pınarı Harekatı'na tam destek

15 Temmuz Şehit Gazi Doğu ve Güneydoğu Terör Mağdurları Federasyonu Başkanı Mefahir Olcay, şehit aileleri olarak terör örgütlerine yönelik olası 'Barış Pınarı Harekatı'na tam destek verdiklerini açıkladı.