Etiketler

Tefecilikten alındılar

Bursa Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından suç örgütü kurdukları ve tefecilik yaptıkları gerekçesiyle düzenlenen operasyonla gözaltına alınan 13 kişi adli makamlara sevk edildi. Şahıslar gazetecilerin neden yaptınız sorusuna ise Allah'ın dediği olur diyerek cevap verdi.

Tefecilik operasyonunda 9 gözaltı

Gaziantep'te polisin eş zamanlı yaptığı tefecilik operasyonunda 9 kişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen 9 kişiden 5'i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Gaziantep'te tefecilere operasyon

Gaziantep'te tefecilik yaparak yüksek faiz ve baskı ile tahsilat yapan 3 şüpheli polisler tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

İslahiye'de tefecilik operasyonu

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde tefecilik yaptığı ileri sürülen şüphelilere yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan üç şüpheliden 1'i çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Adıyaman'da 3 tefeci tutuklandı

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarlar Mücadele ekipleri tarafından tefecilik suçundan gözaltına alının 3 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tefecilik iddiasıyla gözaltına alınan avukat ve 9 zanlı adliyeye sevk edildi

Bursa’da yanında çalışan 9 kişiyle tefecilik yaptığı iddia edilen avukat ve diğer zanlılar emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 10 zanlı ilk ifadelerinde suçlamaları kabul etmedi. 

Van'da 'tefecilik' operasyonu: 8 tutuklama

Van Emniyet Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonda 'tefecilik, yüksek faizle borçlandırma, baskı ve cebirle tahsilat yaptıkları' tespit edilen 15 şahıstan 8'i tutuklandı.

Van'da tefecilere operasyon: 14 gözaltı

Van Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 3 aylık çalışma neticesinde 'tefecilik, yüksek faizle borçlandırma, baskı ve cebirle tahsilat' yaptıkları tespit edilen 14 kişi gözaltına alındı.

Başkent'te tefeci operasyonu: 10 gözaltı

Başkent'te tefecilik yapan kişilere yönelik operasyonda 10 kişi gözaltına alınırken, çok sayıda pos cihazı ve kredi kartı ile haksız kazanç olarak değerlendirilen 100 bin TL ele geçirildi.

Başkent tefecilerine darbe: 14 kişi gözaltına alındı

Başkent'te tefecilik yapan kişilere yönelik eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda 14 kişi gözaltına alınırken, çok sayıda pos cihazı ve kredi kartıyla birlikte haksız kazanç olan 250 bin TL nakit para ele geçirildi.

Başkan Uslu: 'Bankalar resmi tefecilik yapıyor'

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Mustafa Uslu, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durum ile ilgili yaptığı açıklamada, bankalara sert eleştiride bulundu.