Etiketler

Tayland ipeği ünlü modacı Özceyhan'ın tasarımlarıyla buluştu

Ünlü moda tasarımcısı Ahmet Özceyhan'ın Tayland ipeğinden tasarladığı kıyafetler, Ankara'da düzenlenen Tayland Milli Günü'nde sergilendi.

Kadın ve Gençlik Merkezinde 'Öğretmenler Günü' etkinliği

Adıyaman Belediyesi Kadın ve Gençlik Merkezi'nde '24 Kasım Öğretmenler Günü' dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Etkinliklere Çinli takı tasarımcısı Yu Ling de katıldı.

Ünlü moda tasarımcısı Emre Erdemoğlu öğrencilerle buluştu

Uluslararası moda arenasında başarıları ile adından söz ettiren ve ülkemizi temsil eden moda tasarımcısı Emre Erdemoğlu, Altier Academy Moda Bölümü öğrencileriyle bir araya geldi. Akademinin konferans salonunda düzenlenen etkinliğe farklı bölümlerden öğrenciler de yoğun ilgi gösterdi.

Halının duayenleri finalistleri belirledi

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) ve Gaziantep Üniversitesi Naci Topçuoğlu Meslek Yüksek Okulu işbirliğiyle düzenlenen 6. Makine Halısı Tasarım Yarışmasında ikinci elemeye kalan 126 tasarım arasından finale kalan 20 eser halının duayenleri ve jüri üyeleri tarafından belirlendi. Türkiye Halı Sektör Kurulu Başkanı Selahattin Kaplan yarışmanın yerli ve milli tasarımcıların yetiştirilmesi için önemli olduğunu ifade etti.

Makine halısı üretiminin merkezi Gaziantep halının modasına da talip

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği ile Gaziantep Üniversitesi Naci Topçuoğlu Meslek Yüksek Okulu iş birliğiyle yürütülen 6. Makine Halısı Tasarım Yarışma'sına tasarımcılar yoğun ilgi gösterdi.

Milli Mücadelenin 100.Yılında Görsel Başarı Ödülü

Kültür ve Turizm Bakanlığının genç tasarımcıların yakın tarih konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlediği '2019 Millî Mücadele'nin 100. Yılı: Mustafa Kemal Paşa'nın Samsun'a Çıkışı ve Kongreler' konulu 'Genç Sanat: 3. Afiş Tasarım Yarışmasın' da Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) öğrencisi başarı ödülü aldı.

Genç tasarımcılara 107 bin 500 lira para ödülü

Kültür ve Turizm Bakanlığınca Milli Mücadelenin 100'üncü yılı vesilesiyle düzenlenen 'Genç Sanat: 3. Afiş Tasarım Yarışması Sergisi' Samsun Güzel Sanatlar Galerisi'nde düzenlenecek törenle başlıyor.

Millî Mücadelenin 100'üncü Yılında Genç Tasarımcılara ödül

Kültür ve Turizm Bakanlığının genç tasarımcılar arasında farkındalık oluşturmak üzere düzenlediği ve bu yıl üçüncüsünü millî mücadelenin 100'üncü yılına ithaf ettiği Genç Sanat: 3. Afiş Tasarım Yarışması'nın kazananları belli oldu.

Ünlü tasarımcı Şafak Çak MÜSİAD'ta tecrübelerini paylaştı

Ünlü tasarımcı Şafak Çak, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Gaziantep şubesinde mimari anlamda yaptıkları tasarımları ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştı. Programda neşeli anlar yaşandı.

Ünlü tasarımcı Şafak Çak MÜSİAD'ta tecrübelerini paylaştı

Ünlü tasarımcı Şafak Çak Müstakil Sanayici ve İş Adamları (MÜSİAD) derneğinde mimari anlamda yaptıkları tasarımları ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştı. Programda neşeli anlar yaşandı.

Atılım Üniversitesi öğrencisi, Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması'nda birinci oldu

Atılım Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğrencisi Mehmet Demir, 2019 Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması'nda birinci oldu.

Yenimahalleli Ayşe teyze 41 yıl sonra ilk kez makyaj yaptı

Yenimahalle Belediyesi, ünlü güzellik uzmanı Bahar Babacan ve saç tasarımcısı Metin Kaya'yı '2019 Makyaj ve Saç Trendleri' adlı seminerde vatandaşlar ve YENİMEK kursiyerleri ile buluşturdu. 41'inci evlilik yıl dönümü olduğunu belirten YENİMEK kursiyeri Ayşe Uzun da 41 yıl sonra ilk kez seminerde makyaj yaptı.

"Yılın En İyi Tasarımcısı Ödülü" ünlü modacı Pınar Bent'e

İzmirli ünlü modacı Pınar Bent, her yıl bir derginin düzenlediği ödül töreninde "Yılın En İyi Tasarımcısı" ödülünü almaya hak kazandı.

GAÜN'de 'Yoldayız geliyor musun' etkinliği

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Mühendislik Topluluğu tarafından hazırlanan, konuşmacılığını Eğitim Tasarımcısı İnanç Ayar'ın yaptığı 'Yoldayız Geliyor musun' konferansı GAÜN Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.