Etiketler

İşten çıkarılan kadın işçi HDP Genel Merkezi önünde eylem yaptı

Diyarbakır'ın Kayapınar Belediyesinde temizlik görevlisi olarak çalışan Gülistan Can, yerel seçimlerin ardından HDP'li Belediye Başkanı Keziban Yılmaz tarafından işten çıkarıldığını ve işten atıldıktan sonra şiddet gördüğünü belirterek, HDP Genel Merkezi önünde eylem yaptı.

Şiddete geç müdahale etmek çözüm sağlamıyor

Kadına şiddet her geçen gün farkı bir şekilde gündeme gelmeye devam ediyor. Kadınların ilk olarak şiddet gördüğünün farkında olması gerektiğini belirten uzmanlar, bu şiddete karşı çıkmaları konusunda kadınları uyarıyor. Şiddetin sadece fiziksel olarak algılanmaması, en kalıcı hasara ise psikolojik şiddetin sebep olduğunu vurguluyor. Özellikle ilçelerde bulunan Sosyal Hizmet Merkezleri'nde, uzmanlar tarafından şiddet gören kadınlara her türlü desteğin verildiğini belirten Prof. Dr. İsmet Galip Yolcuoğlu, 'Kadınlar şiddet görmeye başladığında geri bildirimde bulunmalı. Bekledikten sonra müdahale etmek bu sorunu çözmüyor' dedi.

Rize’de şiddetli yağış

Rize'de bugün etkili olan şiddetli yağışlar sonrasında Hemşin ilçesi Yaltkaya köyünde heyelan meydana geldi.

Kadına şiddete dikkat çekmek için maç yaptılar

Mardin'de Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında kadına şiddete tepki göstermek amacıyla sağlık personelleri arasında halı saha maçı düzenlendi.

Başkentli kadınlar artık daha güçlü

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Spor Kulübü'nün kadına şiddete hayır sloganıyla başlattığı projede kadınlara self defans (kendini koruma) eğitimi veriliyor.

Düğünde kadına şiddete dikkat çektiler

Malatya'nın Doğanyol ilçesinde bir düğünde, iki genç kız açtıkları pankart ile kadına yönelik şiddete dikkat çektiler.

Rüzgar, EDS direğini devirdi

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesi Malatya karayolu üzerinde bulunan Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) uyarı levhası şiddetli rüzgar nedeniyle yolun ortasına devrildi.

Şiddetli rüzgar elektrik direğini devirdi

Adıyaman'da gündüz saatlerinde etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle elektrik direği devrildi.

Malatya'da şiddetli rüzgar can aldı: 1 ölü, 1 ağır yaralı

Malatya'da şiddetli rüzgar nedeniyle hastane inşaatında çalışan işçilerin üzerine levha düştü. Olayda 1 işçi hayatını kaybederken, 1 işçi de ağır yaralandı.

Şiddetli rüzgar yangına neden oldu

Malatya'da sanayi sitesinde yaşanan şiddetli fırtına sonrası elektrik tellerinde yangın çıktı. Yangın zamanında müdahale ile kontrol altına alınırken, çevrede büyük panik yaşandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Biz basını daha özgür daha çoğulcu bir Türkiye arzu ediyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Biz basını daha özgür, daha çoğulcu bir Türkiye arzu ediyoruz. Biz şiddete bulaşmadığı, hakarete varmadığı sürece ne kadar aykırı olursa olsun tüm fikirlerin temsil edildiği bir basın arzu ediyoruz' dedi.

Üniversite öğrencileri,kadına şiddete karşı dikkat çekti

Elazığ'da üniversite öğrencileri eşi tarafından öldürülen Emine Bulut ve kadına şiddete dikkat çekmek için bir araya geldi.

Kadına şiddet siyah kurdele ile protesto edildi

Malatya Park AVM'de Şener Eroğlu Mesleki Eğitim Kursu açıldı. 13 kursiyerin kuaförlük mesleğini öğreneceği kurs açılışında ise tüm kursiyerler yakalarına siyah kurdele takarak kadına yönelik şiddete tepki gösterdi.

ASO Başkanı Özdebir: 'Kadına yönelik tüm saldırıları şiddetle kınıyorum'

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, 'Kadına yönelik tüm saldırıları ben de şiddetle kınıyorum. Bunları önlemenin yollarından birinin de kadın istihdam oranlarının arttırılması olduğunu düşünüyorum. Erkeklerin 4'de 3'ü istihdama katılırken, bu oran kadınlarda 3'de 1 seviyesindedir. Kadınların istihdama katılım oranlarının arttırılması, bu tür olayların yaşanmasını kısmen de olsa etkileyecektir diye düşünüyorum' dedi.

Kadına şiddet bu defa kadından geldi

Adıyaman'da akli dengesinin yerinde olmadığı iddia edilen kadın, elindeki bıçakla markette bulunan genç kadını kolundan bıçakladı.

Bağcı'dan kadına yönelik şiddette tepki

Türkiye Engelliler Konfederasyonu Engelliler Meclisi İl Temsilcisi İbrahim Bağcı, Emine Bulut cinayetine ve kadına yönelik şiddette karşı tepki gösterdi.

Edirne’de kadınlar tek yürek oldu:

Edirne'de, kadınlar tek yürek olarak Kırıkkale'de yaşanan Emine Bulut cinayetini ve kadına yönelik şiddeti protesto etti.

Eşinin şiddetinden kaçtı, hapis hayatında ölümü bekliyor

DİYARBAKIR (İHA) – Diyarbakır'da resmi nikahsız yaşadığı madde bağımlısı eşinin uyguladığı şiddete dayanamayan R.A., 4 çocuğu ile birlikte evden kaçtı. Aynı zamanda cilt kanseri olan ve gözlerinde görme kaybı oluşan R.A., Ölmek istemiyorum, çocuklarımla yaşamak istiyorum, bize yardım edin çağrısında bulundu.

Bakan Koca'dan 'sağlık çalışanına şiddet' açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, güvenli bir hizmet ortamının ve güçlü hasta-hekim iletişiminin önemli olduğunu vurgulayarak, 'Yapılan yasal düzenlemeyle, artık sağlık çalışanına şiddet uygulayanlar hakkında şikyete gerek kalmaksızın kolluk kuvvetlerince işlem başlatılacak ve salıverilmeden savcılığa sevk edilecektir' dedi.

Çankaya'dan kadınlara destek

Çankaya Belediyesi, şiddete uğrayan, haklarını öğrenmek isteyen ve psikolojik desteğe ihtiyaç duyan tüm kadınlara dostluk elini uzatmaya devam ediyor. Yılın ilk 7 ayında 349 kadına destek olan Çankaya Belediyesi, anneleriyle birlikte evden ayrılan 13 çocuğa da kucak açtı.

Şiddetli yağış için Büyükşehir AKOM teyakkuzda

Başkent'te hafta sonu Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün şiddetli yağış uyarısı sonrasında Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) harekete geçti.

Medicalpark, sağlıkta şiddet olaylarına sessiz kalmadı

Medicalpark Gaziantep Hastanesi, son dönemlerde artan sağlıkta şiddet olaylarına yönelik dikkat çekmek için 'Sağlık sorununuz, şiddetle çözülmez' dedi.

MHP'li vekilden doktora şiddete tepki

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşanan doktora şiddet olayı nedeniyle Başhekim Prof. Dr. Mesut Özkaya'ya geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Taşdoğan, 'Yaşanan olayı kınıyoruz' dedi.

Sağlık-Sen Gaziantep Şubesi'nden doktora yapılan saldırıya kınama

Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı, Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde görevli doktor S.K.'ya yapılan saldırıyı kınadı. Arayıcı, 'Sağlıkta şiddeti ortadan kaldıracak tedbirler geciktirilmemelidir' dedi.

İçişleri Bakanı Soylu: 'Göçün ana sebebi terör ve şiddet'

Medya temsilcileri ile 'Göç' konulu toplantıda bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Uluslararası Göç Örgütü'nün 2003 yılındaki gelecek projeksiyonunda 2050 yılı için tahmin edilen göçmen rakamı 230 milyondu ve biz bu rakamı dünya olarak 2013 yılında geçtik. Projeksiyonun çok ötesinde bir noktadayız' dedi.

Çankaya Belediyesi kadınların yanında

Çankaya Belediyesi, şiddete uğrayan, haklarını öğrenmek isteyen ve psikolojik desteğe ihtiyaç duyan tüm kadınlara elini uzatmaya devam ediyor.

Genel Başkan Geylan: 'Cesur yürekli yol arkadaşlarımı kutluyorum'

Türk Eğitim Sen'li 4 üye öğretmenlere yönelik şiddete dikkat çekmek için Antalya-Adana arasında 650 km pedal çevirdi.

Başkent'te şiddetli yağış sonrası 237 ev, bina ve depo temizlendi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, etkili olan yağış sonrası başlatmış olduğu temizlik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Eşinden şiddet gören kadın 3 çocuğuyla sokakta yaşıyor

Gaziantep'te 3 çocuk annesi Münevver Gümüş, eşinden şiddet gördüğü için çocuklarıyla sokakta yaşıyor.

Başkan Şerifoğulları, afet sonrası incelemelerini sürdürüyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, yaşanan şiddetli yağış sonrası oluşan sel ve su baskınlarında hasar gören yerlerde incelemelerini sürdürüyor.