Etiketler

Gloria fırtınası Fransa’yı vurdu

İspanya'da etkili olan ve Fransa'nın güneyine ilerleyen Gloria fırtınasının yol açtığı şiddetli yağışlar sonucu sel meydana geldi.

Bakan Kasapoğlu: 'Şiddeti, gerilimi, nefreti, kini sporla yan yana getirmememiz lazım'

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 'Şiddeti, gerilimi, nefreti, kini sporla yan yana getirmememiz lazım' dedi.

Gölbaşı'nda şiddetli yağış uyarısı

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde belediye hoparlörlerinden anons yapılarak vatandaşlara şiddetli kar yağışı ve aşırı soğuklara karşı uyarıldı.

Çankaya şiddete karşı kadınların yanında

Çankaya Belediyesi şiddete uğrayan veya şiddete uğrama riski bulunan kadınlara desteğini 2019 yılında da sürdürdü.

Amik Ovası’nda evler ve tarım arazileri sular altında kaldı

Hatay'da son bir haftadır etkili olan şiddetli yağışlar Amik Ovası'nı esir aldı. Yağışlar ve baraj kapaklarının açılmasıyla ova sular altında kalırken, tarım arazilerini ve evleri su bastı.

Adıyaman'da toprak ev yağmurdan çöktü

Adıyaman'da şiddetli yağışlar nedeniyle bir toprak ev çöktü. Kendilerini son anda dışarı atarak kurtulan çifte Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkilileri evi boşaltmaları gerektiğini ve kira yardımı yapılacağını söyledi. Ev sahibi yaşlı adam ise evden çıkmak istemediğini dile getirdi.

Endonezya’da sel: 9 ölü

Endonezya'da gece boyunca etkili olan şiddetli yağışın ardından meydana gelen sel sonucu 9 kişi hayatını kaybetti.

Elazığ'da 22 artçı deprem meydana geldi

Elazığ'da sabah saatlerinde 4.9 şiddetindeki depremin ardından akşama kadar toplam 22 artçı deprem meydana geldi.

Deprem sonrası iki ilçeye ekip gönderildi

Elazığ'da meydana gelen ve komşu şehir Malatya'da da şiddetle hissedilen deprem sonrasında, iki ilçeye teknik ekiplerin gönderildiği bildirildi.

Pütürge'de deprem paniği kamerada

Elazığ'da meydana gelen deprem Malatya'nın Pütürge ilçesinde de şiddetle hissedilirken, deprem sonrasında bir okuldaki panik güvenlik kameralarına yansıdı.

Bakan Soylu, depremin yaşandığı Elazığ'da

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 4.9 şiddetinde depremin yaşandığı Elazığ'a geldi.

Elazığ'da 4.9'luk deprem sonrası 16 artçı deprem meydana geldi

Elazığ'da 4.9 şiddetindeki depremin ardından 2 saat içerisinde 16 artçı deprem meydana geldi. Deprem nedeniyle kent merkezinde bir binanın sıvaları döküldü,köylerde de bazı evlerde çatlaklar oluştu.

4.9'luk deprem saniye saniye kameraya yansıdı

Elazığ'da meydana gelen ve birçok yerde hissedilen 4.9. şiddetindeki deprem bir kafenin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi Kursu düzenlendi

Malatya'da, Jandarma personeline, Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi Kursu düzenlendi.

Hamile kadına koca şiddetti

Malatya'da 7 ay önce evlendiği eşi ve ailesinden şiddet gören hamile kadın, baba ocağına sığındı. Geçtiğimiz günlerde boşanma davası açtığı eşinin yakınları tarafından öldürülmek istendiğini iddia eden genç kadın, artan kadın cinayetlerinin son kurbanı olmamak için yetkililerden yardım istedi.

Elazığ'da 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele' eğitimi

Elazığ'da Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Cinsiyet Eşitliği eğitimi düzenlendi.

Silvan'da kadına yönelik şiddetle mücadele koordinasyon plan toplantısı

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, kadına yönelik şiddetle mücadele koordinasyonu planı kapsamında değerlendirme toplantısı yapıldı.

Tokat’ta fırtına ağaçları kökünden söktü

Tokat'ta akşam saatlerinde etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle ağaçlar devrildi, bazı iş yerlerinin çatısı uçtu.

Malatya'da kadına şiddet toplantısı

Malatya'nın Kale ilçesinde, 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı toplantısı yapıldı.

Kadına şiddete yönelik topyekun mücadele

ANKARA (İHA) – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kadına yönelik ve aile içi şiddete ilişkin İçişleri Bakanlığının bir genelge yayınlayacağı bilgisini vererek, 'Kadına şiddetle, aile içi şiddetle mücadeleyi topyekun ortaya koyalım. Bu işi çözün. Ama bir şiddet bile bizim insanlığımıza, medeniyetimize ağırdır. Karakola kim müracaat etmişse onun dilekçe verip vermemesine bakmayın. Kodlayalım ve onu izlemeye alın. Özel birimler oluşturalım tüm birimlerinizi harekete geçirelim' dedi.

Rüzgarın uçurduğu çatının parçaları aracın tavanına ok gibi saplandı

Denizli'de şiddetli esen rüzgar çatıları uçurdu, ağaçları, reklam panosu ve iş yerlerinin önündeki buzdolaplarının devrilmesine neden oldu. Devrilen ağaçlar ve uçan çatıların parçaları otomobillere adeta ok gibi saplanırken, kaydedilen görüntüler aksiyon filmlerini aratmadı.

Kadına şiddetle mücadele toplantısı düzenlendi

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde, kadına yönelik şiddetle mücadele ile ilgili toplantı düzenlendi.

Ayvalık’ta şiddetli lodos etkili oluyor

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde hızını gittikçe arttıran lodos nedeniyle bazı yazlık evlerin çatılarındaki kiremitler düştü, iş yerlerinin masa ve sandalyeleri kırıldı, seyyar satıcıların arabaları ile sahildeki küçük tekneler zarar gördü.

İstanbul’da şiddetli lodos seferleri iptal ettirdi

İstanbul için Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarının ardından lodos etkisini akşam saatlerinde göstermeye başladı. Şiddetli lodos nedeniyle İDO, Şehir Hatları ve BUDO seferleri sabah saatlerinde iptal edildi.

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonundan 'sağlık çalışanlarına şiddet' açıklaması

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF), sağlık çalışanlarına yönelik şiddete dikkat çekerek, caydırıcı cezalar getirilmesini istedi.

Kaymakam Demir: 'Kadına şiddet insanlık suçudur'

Diyarbakır'ın Çermik İlçe Kaymakamı Nazlı Demir, kadına yönelik suçun insanlık suçu olduğunu belirterek, şiddete karşı sıfır tolerans ilkesi ile mücadelelerini sürdürdüklerini söyledi.

Güvenlik korucularına yönelik seminer verildi

Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı tarafından güvenlik korucularına yönelik asayiş, terör, uyuşturucu ile mücadele ve kadına yönelik şiddet konularıyla alakalı seminer verildi.

Yeni Malatyaspor lige yöneldi

Yeni Malatyaspor Sportif Direktörü Ali Ravcı, 'Kupada son 16'ya kaldığımız için çok mutluyuz. Hedefimiz final oynamak. Önümüzde zorlu bir lig maçı var. Ç.Rizespor şiddetle puana ihtiyacı olan bir takım. Sahamızda zorluk derecesi yüksek bir maç bizleri bekliyor' dedi.

Diyarbakır'da kadına yönelik şiddetle mücadele toplantısı

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu başkanlığında, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı toplantısı düzenlendi.

Kadına yönelik şiddetle mücadele koordinasyon toplantısı yapıldı

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon toplantısı Vali Aykut Pekmez başkanlığında gerçekleştirildi.