Etiketler

Tortum Çayı Islahıyla Uzundere’nin Taşkın Riski Önlendi

DSİ Genel Müdürlüğü olarak özellikle son 16 yılda

Sıcak hava kalp krizi riskini artırıyor

Gaziantep Özel Anka Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Onur Erdoğmuş, aşırı sıcak ve nemli havaların özellikle kalp damar, hipertansiyon ve kalp yetersizliği sorunu olan kişiler için risk taşıdığını belirterek, güneş ışınlarının dik geldiği öğle saatlerinde dışarı çıkılmaması gerektiği konusunda uyardı.

Apaydın: 'Trafikte saygı ve jest kazaları önler'

Bayramlarda trafikteki araç sayısının normal zamanlara göre 10 kat arttığına dikkati çeken TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, 'Yoğun trafikten dolayı bayramlarda kaza yaşanma riski iki katına çıkıyor. Havaların normalin üzerinde sıcak olduğu bu günlerde dikkat dağınıklığı ve asfalt erimelerine karşı oldukça dikkatli olmak her sürücünün dikkat etmesi gereken önemli bir konudur. Bayram tatilinde yola çıkacak olan sürücülerimiz yoğunluktan dolayı her zamankinden daha dikkatli davranmalı. Uzun yola çıkacak vatandaşlarımız araçlarının yola hazır olduğunu kontrol ederek bakımlarını muhakkak yaptırmalı' dedi.

Kontrolsüz ağrı kesici kullanımı böbrek kanserine yol açabilir

Doktor kontrolü dışında uzun süre parasetamol içeren ağrı kesicilerin kullanımı böbrek kanseri riskini artırıyor.

Milletvekili Erol, Maden ilçesinde inceleme de bulundu

Elazığ'ın Maden ilçesine giderek incelemelerde bulunan Milletvekili Gürsel Erol, heyelan riski nedeniyle kapatılan köprünün mantık dışı olduğunu,aynı güzergahta bulunan araçların geçtiği yolun açık olduğunu aktararak sorunun çözümünü istedi.

Kavurucu sıcaklar beyin kanaması riskini artırıyor

Tüm Türkiye'de mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak havanın beyin kanaması riskini artırdığını vurgulayan Özel Gaziantep Anka Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Karasu, özellikle öğle saatlerinde dışarı çıkılmaması gerektiği konusunda uyardı.

Kısırlık riskine karşı yumurta dondurma yaygınlaşıyor

Kanserin yaygınlaştığı günümüzde kemoterapi ve radyoterapi gibi tedaviler özellikle genç yaştaki hastalar için kısırlığı önemli bir sosyal sorun haline getirebilirken, yumurta dondurma işlemi yaygınlaşıyor.

Elazığ'ın Maden ilçesiyle ilgili önerge red edildi

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'un başı çektiği 22 vekilin imzasıyla heyelan riski bulunan Maden ilçesiyle ilgili meclise sunulan önerge red edildi.

Maden'deki heyelan riski

Elazığ'ın Maden ilçesinde 512 konut ve iş yerinin heyelan riski nedeniyle tahliye edilmesi kararının ardından Vali Çetin Oktay Kaldırım'ın yoğun bir şekilde istişarede bulunduğu bildirildi.

Milletvekili Erol, Maden'deki heyelan riski ile ilgili soru önergesi verdi

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Maden ilçesinde yaşanan heyelan riskinden kaynaklı yapılan tahliye kararının oluşturacağı mağduriyetin nasıl giderileceğini ile ilgili soru önergesi verdi.

TŞOF Başkanı Apaydın: 'Ramazan'da düşen kan şekeri kazaya neden oluyor'

Ramazan ayında dikkat dağınıklığına bağlı trafik kazası yaşanma riskinin normalden daha fazla olduğuna dikkati çeken TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, 'Ramazan'da oruç nedeniyle çoğu insanda kan şekeri düşüyor. Açlık, susuzluk ve yorgunluğa bağlı olarak refleksler yavaşlıyor. Bu sebeplerle sürücülerin yaşadığı dikkat dağınıklığı, trafik kazalarının artmasına sebep oluyor' dedi.

Heyelan riski AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti'yi bir araya getirdi

Heyelan riski nedeniyle boşaltılmasına karar verilen Elazığ'ın Maden ilçesine bağlı Camikebir Mahallesi'nde CHP ve AK Partili vekiller, diğer siyasi partilerin temsilcilerinin de katılımıyla inceleme yaptı, vatandaşı dinledi.

Milletvekili Ağar;' Maden için gayretli çalışmalarımızı sürdürüyoruz'

Maden'deki heyelan riski nedeniyle açıklamada bulunan AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, devletin bu süreçte kimseyi mağdur etmeyeceğini, ilçe sakinlerinin sağlığı ve güvenliği için gayretli çalışmaları sürdürdüklerini aktardı.

Milletvekili Erol;'Maden halkının mağduriyetinin yanında kararlı şekilde duracağız'

Elazığ'ın Maden ilçesinde heyelan riski nedeniyle yöre halkının atalarının doğduğu ve öldüğü toprakları çaresizlik içinde terk etmek zorunda bırakıldığını dile getiren CHP Elazığ Milletvekili Gürsel EROL, maden işletmesinin 2006-2015 yılları arasında bölgeye döktüğü pasanın ivedilikle bölgeden taşınarak, riskli bölgelerin zemin sağlıklaştırması yapılmasının gerektiğini söyledi.

Heyelan riski bulunan Maden'de bekleyiş sürüyor

Elazığ'ın Maden ilçesinde 3 bin kişinin yaşadığı Camiikebir Mahallesi'ninin heyelan riski nedeniyle boşaltılması kararı verilmesinin ardından vatandaşların tedirgin bekleyişi sürüyor.

Maden'de heyelan riski nedeniyle 15 ev ve iş yeri tahliye edildi

Elazığ'ın Maden ilçesinde 3 bin kişinin yaşadığı mahallede heyelan riski nedeniyle tahliyesine karar verilen 510 iş yeri ve konuttan şuana kadar 15'i boşaltıldı.

Maden için, Vali Kaldırım başkanlığında toplantı yapıldı

Elazığ'ın Maden ilçesi'nde heyelan riski nedeniyle 510 konut ve iş yerinin boşaltılması kararının ardından Vali Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında değerlendirme toplantısı yapıldı.

AK Parti Bölge Koordinatörü Açıkkapı, Maden'deki heyelan riski ile ilgili bilgi verdi

Elazığ'ın Maden ilçesindeki heyelan riski ile ilgili açıklama yapan AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörü Ejder Açıkkapı,' Bölgedeki heyelan afeti meydana gelmeden can ve mal kaybını önlemek için hükumetimiz ve devletimizin tüm kurumları an be an bölgeyi takip ederek yapılacak tüm çalışmaları raporlamaları, tedbirleri ve yardımlar noktasındaki ödenekleri temin etmiştir'dedi.

Çankaya'da madde bağımlılığına karşı seferberlik

Çankaya Belediyesi, gençlerin madde bağımlılığı riskine karşı ebeveynlere uyarıcı ve bilgilendirici eğitimler düzenliyor.

Milletvekili Erol;' Maden ilçemizdeki gelişmeyi yakından takip ediyorum'

Elazığ'ın Maden ilçesinde heyelan riski nedeniyle tahliye kararı verilen 510 konut ve iş yeriyle ilgili süreci yakından takip ettiklerini belirten CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, zemin kaymasının ana nedeninin maden işletmesinin bölgeye döktüğü hafriyattan kaynaklandığının bilir kişi raporuyla tespit edildiğini söyledi.

Heyelan riski nedeniyle 3 bin kişilik mahalle boşaltılıyor

Elazığ'ın Maden ilçesinde yaklaşık 3 bin kişinin yaşadığı Camikebir Mahallesi'nde heyelan riski nedeniyle 510 ev ve iş yerinin boşaltılmasına karar verildi. Toprak kaymaları ve bazı evlerde çatlamaların olduğu ilçede son durum havandan görüntülendi.

Heyelan riski nedeniyle 510 konut ve iş yerinde tahliye işlemi başlatıldı

Elazığ Valiliği, Maden ilçesinde heyelan riski bulunan afete maruz alanlarda kalan 278'i konut ve 232'isi iş yeri olmak üzere toplam 510 yerde tahliye işlemi başlatıldığını bildirdi.

Prof. Dr. Coşkun'dan kahve tüketiminin akciğer kanseriyle ilişkisine dair açıklama

Tıbbı Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Uğur Coşkun, aşırı kahve tüketiminin akciğer kanseri riskini artırdığına dair açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Coşkun, 'Günlük kahve ve çay alışkanlarını etkileyecek bir endişe henüz söz konusu değil'' dedi.

Kayısıda don riski devam ediyor

Ziraat Mühendisleri Odası Malatya Şube Başkanı Fevzi Çiçek, kayısıda don riskinin Nisan ayında da devam ettiğini belirterek, çiftçilerin önlem almaları konusunda uyarılarda bulundu.

Prof. Dr. Nevin Şanlıer'den sağlıklı beslenmeye ilişkin önemli açıklama

Lokman Hekim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevin Şanlıer, sağlıklı beslenmek için neler yapılması gerektiğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Şanlıer, ''Aşırı vücut yağı kalp hastalığı riskini artırır'' dedi.

Kapalı ameliyatın avantajları

Laparoskopik cerrahinin, veya kapalı ameliyatın, geleneksel açık ameliyatlara göre çeşitli avantajlar sunan bir yöntemi olduğunun bildiren Doç. Dr. Ali Seven, ameliyat sonrasında yapılan kesiler estetik cerrahi prensiplerine uyarak kapatıldığını belirterek, 'Ameliyat sırasında kanama riski daha azdır, çünkü yapılan kesinin boyutu açık ameliyat için yapılan büyük kesiden çok daha küçüktür. Bu durum olası bir kan kaybını telafi etmek için bir kan transfüzyonu yapılma ihtimalini azaltır' dedi.

Başkent'te restoranda korkutan yangın

Başkent'te et restoranında meydana gelen yangın, paniğe neden oldu. Emniyet güçleri, restoranda doğalgaz patlaması meydana gelme riskine karşın caddeyi çift yönlü olarak araç ve yaya trafiğine kapattı.

Milletvekili Ağar, hastaneye kaldırıldı anjiyo oldu

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, kalp krizi riskiyle kaldırıldığı hastanede anjiyo oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum:

Türkiye'de 20 yıl içerisinde deprem riski taşıyan bina kalmayacak" 

Çocuklarda ağız kokusuna dikkat

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Bahadır Baykal, erişkinlerde çok iyi bilinen ''Sinüzit'' hastalığının çocuklarda da sık rastlanan önemli bir hastalık olduğunu söyledi. Baykal, 'Fakat çoğu kez gözden kaçırılarak ihmal edilebiliyor' dedi.