Etiketler

Çankayalı çocuklar Karagöz'le buluştu

Çankaya Belediyesinden öğrencilere bir karne hediyesi de Karagöz ve Hacivat ile geldi. Çankaya'da 5 farklı okuldan 200'den fazla öğrenci Karagöz Cadılar ve Hint Fakiri oyununu Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde izledi.

Mamaklı öğrencilerden anlamlı ziyaret

Yarıyıl tatilini Mamak Belediyesi Aile Merkezlerine gelerek dolu dolu geçiren Mamaklı öğrenciler, yarıyıl tatili etkinlikleri kapsamında Gicik Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi çocukların karne sevincine ortak oldu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yarıyıl tatiline ayrılan miniklerin tatillerini daha verimli geçirmelerini sağlamak amacıyla tiyatro etkinliği düzenlerken, LGS'ye hazırlanan öğrencilere ise giysi ve kırtasiye desteğinde bulundu.

Farklı illerde eğitim gören üniversite öğrencileri Zerzevan kalesini gezdi

Gençlik ve Spor Bakanlığının 5. Tematik Kış Kampları kapsamında Diyarbakır'da düzenlenen Tarih ve Medeniyet Kampı ile birçok ilden üniversite öğrencileri gezi kapsamında Zerzevan kalesini gezdi.

Öğrencilerden Hava Şehitliğine ziyaret

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan 5. Tematik Kış Kampı, Tarih ve Medeniyet teması ile Diyarbakır'da devam ediyor.

Öğrencilere karne hediyesi: Göbeklitepe filmi

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde okullarda eğitim gören öğrencilere karne hediyesi olarak Rafadan Tayfa: Göbeklitepe filmini izlettirilecek.

Kayıp Gülistan için yola çıkan ekip, karşılaştığı yangına müdahale etti

Tunceli'de 19 gündür kayıp olarak aranan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun arama çalışmalarına takviye için Malatya'dan gönderilen bir ekip, yolda karşılaştığı yangına Elazığ ekibiyle birlikte müdahale etti.

DÜ Genç Yaklaşık Kulübü, köy okullarındaki minik öğrencileri sevindirdi

Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Genç Yaklaşım kulübü 4 yıldır gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerinden biri olan 'Yarınlara umut olalım' projesi kapsamında verilen konserin gelirleriyle köy okulu öğrencilerinin bot mont ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayarak minik öğrenciler sevindirdi.

Özel öğrenciler için destek eğitim odası sayısında hedef gerçekleşti

Kaynaştırma yoluyla eğitim gören özel öğrenciler için oluşturulan destek eğitim odalarının sayısı 400'e ulaştı.

Yarıyıl tatilinde eğlenceli etkinlik

Mamak Belediyesi, yarıyıl tatilindeki öğrenciler için eğlenceli bir etkinlik düzenledi.

Dicle Elektrik'ten 'Her ay bir kitap' projesi

Güneydoğu'daki 6 ile dağıtım hizmeti veren Dicle Elektrik'te staj gören meslek lisesi öğrencilerinin kitap okuma alışkanlığı edinebilmeleri amacıyla İnsan Kaynakları birimi tarafından 'Her ay bir kitap' projesi hazırlandı. Proje, 2019-2020 eğitim ve öğretim döneminin ilk yarısının sona ermesiyle birlikte hayata geçirildi.

Pursaklar Belediyesi'nden öğrencilere ücretsiz 'Sinema Günleri'

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, 2019-2020 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatilinde karne hediyesi olarak öğrencileri sinema ile buluşturuyor.

Elazığ'da Hayrettin Karaca anısına 200 fidan dikildi

Elazığ'da öğrenciler 97 yaşında hayatını kaybeden TEMA Vakfı'nın kurucusu Hayrettin Karaca anısına fidan dikti.

Sınava yetişmeye çalışan öğrenci otomobilin altında kaldı

Ankara'nın Çankaya ilçesinde sınava yetişmeye çalışan üniversite öğrencisine otomobil çarptı. Otomobilin altında kalan öğrenciyi polis ve vatandaşlar çıkardı.

Milletvekili Erol, Gülistan'ı arama çalışmalarını takip etti

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol,Tunceli'de 17 gündür haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'yu arama çalışmalarını yerinde izleyip, bilgi alarak aileyle görüştü.

TDV'den 30 ilde bin 668 öğrenciye yarıyıl kampı

Türkiye Diyanet Vakfının burs desteği sağladığı öğrenciler, kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sunmak, akademik ortamlarını desteklemek amacıyla düzenlenen yarıyıl kamplarında bir araya geliyor.

Öğrenciler sokak hayvanlarını unutmadı

Diyarbakır'da Mobilya İç Tasarım öğrencileri sokakta yaşayan hayvanlar için yuva yaptı.

Dicle Üniversitesi öğrencileri miniklere umut oldu

Dicle Üniversitesi Genç Yaklaşım Kulübü, köy okulu öğrencilerine kırtasiye ve giyim yardımında bulunarak öğrencileri sevindirdi.

Üniversite öğrencileri Diyarbakır'da 'Tarih ve Medeniyet Kampı'nda' buluştu

Gençlik ve Spor Bakanlığının 5. Tematik Kış Kampları kapsamında Diyarbakır'da düzenlenen Tarih ve Medeniyet Kampı kapsamında birçok ilden üniversite öğrencileri bir araya geldi.

Gölbaşı ilçesinde 'Bir çocukta sen güldür' projesi

İstanbul Şişli Belediyesi İzzetpaşa Toplum Merkezi tarafından 'Bir çocukta sen güldür' projesi kapsamında Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesindeki köy okulu öğrencilerine yardım yapıldı.

'Çizimlerle 40 Hadis' resim yarışması sonuçlandı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından Malatya'da ortaokul öğrencileri arasında yapılan resim yarışması sonuçlandı.

Ceren Özdemir’in katili 2. kez hakim karşısında

Ordu'da 3 Aralık 2019 tarihinde üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'i bıçaklayarak öldüren Özgür Arduç, 2. kez hakim karşısına çıktı.

Malatyalı iyilikseverler yüreklere ilmek ilmek dokunacak

Malatya İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu ve TDV Malatya Şubesi tarafından başlatılan 'Her İlmek, Bir Yürek' projesi kapsamında büyük çoğunluğu öğrenci ve ev hanımlarından oluşan gönüllüler, hazırladıkları el işlerini Suriye İdlib'deki savaş mağduru ailelere hediye edecek.

Elindeki tüfek kazara ateş alan liseli hayatını kaybetti

Tunceli'de bir köyde dengesini kaybedip düşerken elindeki tüfek kazara ateş alan 16 yaşındaki lise öğrencisi kaldırıldığı Elazığ'daki hastanede hayatını kaybetti.

Dolandırıcılık girişimini saniye saniye kaydetti

Elazığ'da bir üniversite öğrencisi, telefonla dolandırıcılık girişimini saniye saniye kaydetti.

'Minik Yürekleri Isıtma Projesi' ısıttı

Malatya'nın Pütürge ilçesinde, 'Minik Yürekleri Isıtma Projesi' kapsamında yapılan örgüler, öğrencilere dağıtıldı.

Mobil Okul Öğrencileri karne heyecanı yaşadı

Mamak Belediyesinin alternatif eğitim projelerinden biri olan Mobil Anaokulunda, 150 öğrenci karne heyecanı yaşandı.

1000 Çocuk Korosu kayıtları başladı

Çankaya Belediyesinin her yıl 23 Nisan'da verdiği konserle adını tüm Türkiye'ye duyuran 1000 Çocuk Korosu'nun kayıtları başladı. İlk haftada 500 öğrencinin kayıt yaptırdığı koro, yarıyıl tatilinin ardından çalışmalara başlayacak.

Köyü okulu kütüphanesi oluşturmak için tiyatro gösterisi düzenlediler

Dicle Üniversitesi (DÜ) SKS Daire Başkanlığı Tiyatrosu Tiyatro Topluluğu öğrencileri tarafından belirlenen bir köy okulunda kütüphane oluşturmak amacıyla 2 kitap karşılığında tiyatro gösterisi düzenlendi.

Altındağ kreşlerinde karne sevinci

Altındağ Belediyesine bağlı olarak hizmet veren kreşlerde eğitim-öğretim yılının birinci dönemi sona erdi. Kreşe gidiyor olmanın sevincini yaşayan minik öğrenciler, ara karnelerine kavuştu.