Etiketler

Halkbanklı voleybolcu Dmitrii Bahov: 'İkinci devrede çok daha fazla çalışacağız'

Halkbank Erkek Voleybol Takımı'nın Moldovalı smaçörü Dmitrii Bahov, açıklamalarda bulundu. Takımın sıralamadaki yerine alışkın olmadığını söyleyen Bahov, İkinci devre daha çok çalışıp geri dönmek için mücadele vereceğiz. Gerçek yerimizi almak için yeterli motivasyonumuz var ve eminim başaracağız dedi. Bahov ayrıca Türkiye'deki kültüre ve yemeklere de alışkın olduklarını ifade etti.

Antalya’da fuhuş operasyonu

Antalya'nın Finike ilçesinde düzenlenen fuhuş operasyonunda, zorla fuhuşa sürüklendiği iddia edilen 4 Gürcistan, 1 Moldova vatandaşı olmak üzere toplam 5 yabancı uyruklu kadın kurtarıldı.

Bakan Pakdemirli, Moldovalı mevkidaşı Perju ile görüştü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Moldova Tarım ve Bölgesel Kalkınma ve Çevre Bakanı Ion Perju ile bir araya geldi.

Erdoğan-Dodon ortak basın toplantısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Moldova'daki FETÖ okullarının Türkiye Maarif Vakfı'na devredilmesini beklediklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Moldova Cumhurbaşkanını resmi tören ile karşıladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Moldova Cumhurbaşkanı Igor Dodon'u resmi tören ile karşıladı.

Çankaya Evleri Birleşmiş Milletler gibi

Çankaya Belediyesine bağlı Çankaya Evlerinde Virgin Adaları'ndan Portekiz'e, Moldova'dan Kazakistan'a kadar 52 farklı ülkeden kursiyer ders görüyor.

Engin Fırat

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu'nda Fransa ile karşılaşacak olan Moldova'da Teknik Direktör Engin Fırat, Fransa ile olan maçta oyuncuların karakter göstermesi, bir grup olması ve son dakikaya kadar savaşması önemli dedi.

Avrasya Ülkeleri Aile Kültür Derneği kuruldu

Avrasya Ülkeleri Aile Kültür Derneği (AVAKDER) Ankara'da kuruldu. AVAKDER'in Rusya, Ukrayna, Moldova ve Belarus olmak üzere tüm Avrasya coğrafyasında toplumlar arası diyaloğun gelişmesine katkıda bulunmak, aile ve kültür temalı faaliyetlerde bulunmayı amaçladığı belirtildi.

Aziz Sancar Tanı ve Tedavi Merkezi sağlık personeline eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Moldova sağlık sektörü için önemli bir tesis olan Aziz Sancar Tanı ve Tedavi Merkezi'nde görev yapan sağlık personeline Türkiye'de eğitim programı düzenlendi.

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri Moldova 0 Türkiye 4

A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası H Grubu 6. maçında deplasmanda Moldova ile karşılaşıyor. Mücadele millilerin 4-0'lık üstünlüğü ile sona erdi.

A Milli Takım, hazırlıklarını sürdürdü

2020 UEFA Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde 7 Eylül'de İstanbul'da Andorra'yı konuk edecek ve 10 Eylül'de Moldova ile deplasmanda karşılaşacak A Milli Takım, TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'ndeki hazırlıklarına devam ediyor.

Bakan Koca Türkiye ve Moldova ticaret hacmi hedefi 1 milyar dolar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Ülkelerimiz arasında 2016 yılında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması, ticaret hacmimize olumlu katkılar sağlamaya devam etmektedir. Tabiatıyla potansiyelimizi daha etkili şekilde kullanmak için çalışıyor ve ticaret hacmimizi 1 milyar dolar hedefine çıkarmayı arzu ediyoruz' dedi.

TİKA, Türkiye'nin güvenlik alanındaki tecrübesini paylaşmaya devam ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen 'Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi' kapsamında Arnavutluk, Moldova, Meksika Emniyet Teşkilatı'ndan toplam 70 emniyet mensubuna eğitim verildi.

TİKA'dan Moldova Sayıştay Başkanlığı çalışanlarına eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Sayıştay Başkanlığı işbirliğinde Moldova Sayıştay Başkanlığı mensuplarına eğitim verildi.

Moldova'da Hamdullah Suphi Tanrıöver Türk Dili Sınıfı açıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Moldova Gökoğuz Yeri Özerk Bölgesi'nde Komrat Devlet Üniversitesi bünyesinde kurulan Türk Dili sınıfı açıldı.

Beypazarı Belediyesine özel ödül

16-17 Kasım 2018 tarihinde Moldovada düzenlenen VIII. Avrasya Proje Festivaline katılan projelerin ödülleri sahiplerine takdim ediliyor.

Avrasya Çevrecilik Özel Ödülü Gümüşdere'ye

Keçiören Belediyesi tarafından doğaya dönüş projesi olarak hayata geçirilen Gümüşdere Ihlamur Vadisi Moldova'nın başkenti Kişinev'de düzenlenen 8. Avrasya Proje Festivali'nde Avrasya Çevrecilik Özel Ödülüne layık görüldü.

Çankaya Evlerinin dünyanın dört bir yanından kursiyerleri bulunuyor

Çankaya Belediyesi, 27 farklı noktada 100'e yakın kurs çeşidi ile Ankaralılara hizmet veren Çankaya Evlerinin tipolojisini çıkardı. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği Çankaya Evlerinin Virgin Adaları'ndan Mali'ye, Moldova'dan Kazakistan'a birçok ülkeden de kursiyerleri bulunuyor.

Moldova ile Türkiye arasında Stratejik Ortaklık Açıklaması imzalandı

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın temaslarda bulunmak üzere geldiği Moldova’da gelen, iki ülke arasında Stratejik Ortaklık Açıklaması imzalandı. 

Başkan Tiryaki Gagavuzya'ya gidiyor

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Gagavuz Özerk Cumhuriyeti'ne kazandırılan yatırımların açılışlarını yapmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Moldova'ya gitti.

Polis, cinayeti hırkadaki kopuk düğmeden çözdü

İstanbul Bağcılar'da, yedi ay önce boğazı kesilerek öldürülen Moldova asıllı Türk vatandaşı Tatiana A. adlı kadının katil zanlısı, cinayet sırasında olay yerine düşürdüğü hırka düğmesinden yakalandı. İstediği parayı vermediği için cinayeti işlediğini itiraf eden katil zanlısının, maktulün üzerinden aldığı paralarla kuzenine doğum günü hediyesi aldığı ortaya çıktı.