Etiketler

İdlib için 90 bin camide yardım toplandı

Türkiye genelindeki 90 bine yakın camide İdlib için yardım toplandı.

Gençler camide buluşuyor

Adıyaman İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünün 'Cami Gençlik Halkaları' buluşmaları devam ediyor.

Özdemir Ekonomideki toparlanma 2020 yılı için umut veriyor

Mersin Ticaret Borsası (MTB) Başkanı Abdullah Özdemir, 2019 yılındaki tüm olumsuzlara rağmen, hükümetin kararlı duruşu, zamanında almış olduğu önlemler ve icraat odaklı uygulanan politikaların ekonomik göstergeler üzerindeki olumlu yansımalarının görüldüğüne işaret ederek, Hükümetimizden beklentimiz şimdiye kadar olduğu gibi, piyasalarımıza güven aşılayacak somut adımlarını devam ettirmesidir dedi.

Diyarbakır'da gıda zehirlenmesi, onlarca kişi hastaneye koştu

Diyarbakır'da dün akşam saatlerinde onlarca kişi, mide bulantısı, ishal ve kusma şikayetleri ile hastanelere başvurdu. Vatandaşlar tedavi altına alınırken, doktorlar hastaların yedikleri tatlıdan zehirlendikleri ihtimali üzerinde duruyor.

Bakan Kurum Kanal İstanbul, Boğaziçi’ni koruma ve Boğaz’ın özgürlük projesidir

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Rumeli Hisarı kıyısındaki gemi kazasına değinerek, 'Bu gemi petrol ve kimyasal yüklü bir gemide olabilirdi. Bu durumda felaketin boyutları çok daha yüksek olacaktı. Bu nedenle Kanal İstanbul projesi ülkemiz için olmazsa olmaz bir projedir. Kanal İstanbul, Boğaziçi'ni koruma ve kurtarma projesidir, Boğaz'ın özgürlük projesidir' dedi.

Uzmanlar apandisit kanseri ve yumurtalık kanseri için uyarıyor

Prof. Dr. Emel Canbay, sıcak kemoterapinin apandisit kanserlerindeki, kolon ve mide kanserlerindeki ve yumurtalık kanserleri konusunda düzenlenen konferansta, Bu hastalarda cerrahi ve cerrahi esnasında eklenebilen sıcak kemoterapi ile hastaların tedavileri ve yaşamda kalma süreleri uzamaktadır. dedi.

Yemekten sonra rahatsızlanan 150 asker hastaneye kaldırıldı

Kütahya'da akşam yemeğinin ardından 150 asker, mide bulantısı, kusma ve ishal şikayetiyle hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.

Adıyaman Üniversitesinde akademik yıl açılış töreni düzenlendi

Adıyaman Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yıl Açılış Töreni, Ekonomiden Sorumlu Devlet Eski Bakanı Prof. Dr. Nazım Ekren ve Uluslararası Fon Yöneticisi Atilla Kurama'nın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Eski ahşap cami yangında kül oldu

Karabük'ün Yenice ilçesine bağlı bir ahşap camide yangın çıktı. Çıkan yangında eski ahşap cami kullanılamaz hale geldi.

Safra ameliyatında karnında sargı bezi unutulan kadın 9 ay sonra öldü

İzmir'de olduğu safra ameliyatının ardından durumu kötüye giden 86 yaşındaki kadın, ameliyattan 9 ay sonra kaldırıldığı hastanede midesinde yabancı cisim saptanması üzerine yeniden ameliyata alındı. İddialara göre, 9 ay önceki safra ameliyatında karın boşluğunda unutulan sargı bezi yaklaşık 500 gram olarak karnından çıkarılırken, yaşlı kadın ise vefat etti.

Ticaret Bakanı Pekcan: 'Son 17 senenin getirdiği istikrarla ekonomimizdeki büyüme ve ihracatımızdaki artış devam etmiştir'

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Azerbaycan ile basitleştirilmiş gümrük hattına ilişkin mutabakat zaptının imza töreninde son 17 senenin getirdiği istikrarla ekonomideki büyüme ve ihracattaki artışın devam ettiğini söyledi. YPG tarafından Türkiye topraklarına düzenlenen saldırılarda şehit olanlara Allah'tan rahmet dileyen Pekcan, 'Ordumuzun bölgede görevlerini başarıyla ifa edeceklerinden hiçbir kuşkumuz yok' dedi.

Karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden kadının midesinden çıkan şok etti

İstanbul'da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden 45 yaşındaki kadının midesinden 5 santimetre uzunluğunda ahşap çivisi çıktı. Çivinin ne zaman ve nasıl yuttuğunu bilmeyen Nilüfer Beşli, sağlığına kavuşmasında yardımcı olan doktorlarına teşekkür etti.

Bazı bakteriler mide kanserine karşı koruyor

Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof.Dr.Uğur Coşkun, Gunatthilake ve arkadaşları tarafından Eylül 2019'da 'Scientific Reports' dergisinde yayımlanan bir çalışmaya göre, 'Helikobakter Pylorinin' de aralarında olduğu bazı bakterilerin mide kanseri riskini arttırıyor. Buna karşın mide florasında bol miktarda Lactococus Lactis isimli bakteriyi bulunduran bireylerde ise mide kanseri riskinin daha düşük' dedi.

Engelliler camide sergi açtı

1-7 Ekim Cami ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Musalla Camii'nde engellilerin resim sergisi ve kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Bakan Albayrak ekonomideki yeni yol haritasını açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yaşanan kur ataklarına rağmen kuvvetle muhtemel yıl sonunu pozitif bir büyüme ile kapatmayı planlıyoruz. Yeni Ekonomi Programı'nda 2019 için yüzde 12, 2020 için yüzde 8,5, 2021 için yüzde 6, 2022 için yüzde 4,9'luk enflasyon hedefliyoruz. Bu yılı eşine az rastlanır bir başarı koyarak yılı cari açık değil, inşallah cari fazla vererek kapatacağız dedi.

Ankara Kalkınma Ajansı Sosyal Girişimcilik Ekosistemini bir araya getirdi

Ankara Kalkınma Ajansının 2019 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında ilan edilen Sosyal Girişimcilik ve Sosyal Yenilikçilik Mali Destek Programı'nın bilgilendirme ve tanıtım toplantısı, sosyal girişimcileri ve sosyal fayda odaklı çalışan kuruluşları bir araya getirdi. ODTÜ Teknokent CoZone'da gerçekleştirilen etkinliğe başta kamu kurumları, sivil toplum ve sosyal girişimler olmak üzere özel sektör ve akademiden çok sayıda temsilci katılım sağladı.

Başkan Çınar, yenilenen camide inceleme yaptı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Camilerimizin çevresel ve mekansal yapılarında yaptığımız düzenlemeler ve yenilikler, ilçemizin mimari vizyonuna farklı güzellikler katmaktadır dedi.

Çocuklar camiye koşarak gidiyor

Adıyaman'da bir din görevlisinin başlattığı proje ile çocuklar camide ney dinleyip kitap okuyor, yapboz oynayıp film izliyor.

300 yıllık caminin içinde define aradılar

Elazığ'da yaklaşık 300 yıllık geçmişi olan tarihi Harde Camii köye uzaklığı nedeniyle sahipsiz kalınca, definecilerin hedefi oldu. Camide define aradıkları tahmin edilen şüphelilerin, biri 17 metre derinliğinde 3 çukur kazdığı ve çukurlardan 2'sini ise tünelle birbirine bağladığı ortaya çıktı.

Midesinde 112 gram eroinle yakalandı

Denizli'ye midesinde 16 paket halinde 112 gram eroin getiren yabancı uyruklu şahıs polisin başarılı operasyonu ile yakalandı.

Ermeniler camide ayin yaptı

Kars'a gelen bir grup Ermeni, camide ayin yaptı.

Gebelikte mide bulantısı başka hastalıkların habercisi olabilir

Gebelik sürecinde normal karşılanan bulantı ve kusma başka hastalıkların habercisi olabiliyor. Gebelikte bulantı ve kusmalar aşırı olduğunda vücutta doku ve hücre içi suyunun azalmasına yol açacak bir boyuta erişebilirken tüm sistemleri olumsuz etkileyen ve hastane koşullarında tedavi gerektiren ciddi bir gebelik komplikasyonuna dönüşebiliyor.

Yaz Kuran Kurslarını başarıyla bitiren öğrencilere ödül

Genç MÜSİAD ve MTTB Malatya Şubesince gerçekleştirilen 'Bu Yaz Camideyim' programı sona erdi. Kuran Kursunu başarıyla tamamlayan öğrencilere bisiklet verildi.

Genç MÜSİAD 'Bu Yaz Camideyim Projesi' ile çocuklar ile bir araya geldi

Genç MÜSİAD Gaziantep Başkanı Burak Babüroğlu açıklamasında, bu projenin aslında sadece çocuklara değil, gençliğe verilen değerin önemini vurguladı.

TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Kalıcı vergi indirimi yapılmalı'

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, vergi oranlarını artırmanın her zaman vergi gelirlerini artırmadığını vurgulayarak, 'Bazen vergi gelirlerini artırmak için vergi oranlarını azaltmak gerekir. Başta otomotiv olmak üzere beyaz eşya ve mobilyada vergi oranı indirilirse hem vergi gelirleri artar hem de ekonomide canlanmaya katkı sağlanır' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Benim girişimcim, çiftçim bu faiz belası altında ezilmeyecek'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Biz kavganın, gerilimin kesinlikle yanında değiliz, Türkiye'ye hizmet etmenin peşindeyiz. Hepimizin aynı gemide olduğu bilinciyle hareket etmesi, eleştirirken aynı zamanda ortaya daha iyisi için öneri koyması gerekir. Faizleri Merkez Bankası indirdi, faizler yüzde 24'ten 19,75'e düştü. Yıl sonuna kadar daha da düşecek. Benim girişimcim, çiftçim bu faiz belası altında ezilmeyecek' dedi.

Kur'an kursu öğrencilerine camide trafik eğitimi

Ankara'nın Sincan ilçesinde Kur'an kursu öğrencilerine trafik eğitimi veriliyor.

225 kiloluk hastaya Anka'da obezite cerrahisi

225 kilo ağırlığa ulaşan ve kilosu nedeniyle sağlığı bozulan 34 yaşındaki Hakan Korkmaz, Özel Gaziantep Anka Hastanesi'nde laparoskopik olarak gerçekleştirilen tüp mide olarak bilinen 'Sleeve Gastrektomi' ameliyatı ile sağlığına kavuşmak için ilk adımı attı.

Bahçeli: 'Görevden alınan Merkez Bankası Başkanı'nı siper yapıp ekonomide felaket senaryosu yazanlar en hafif tabirle utanmasını kaybetmiş densizlerdir'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Görevden alınan Merkez Bankası Başkanı'nı siper yapıp ekonomide felaket senaryosu yazanlar en hafif tabirle utanmasını kaybetmiş densizlerdir' dedi.

Mide yanması olanlara sık ve az yeme uyarısı

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Barış Çabuk, mide asidi ve yiyeceklerin içeriğinin yemek borusuna geri kaçması ile oluşan ve mide yanması olarak de bilinen reflü hastalığı bulunanlara sık sık ve az yemek yemeleri önerisinde bulundu.