Etiketler

300 yıllık caminin içinde define aradılar

Elazığ'da yaklaşık 300 yıllık geçmişi olan tarihi Harde Camii köye uzaklığı nedeniyle sahipsiz kalınca, definecilerin hedefi oldu. Camide define aradıkları tahmin edilen şüphelilerin, biri 17 metre derinliğinde 3 çukur kazdığı ve çukurlardan 2'sini ise tünelle birbirine bağladığı ortaya çıktı.

Midesinde 112 gram eroinle yakalandı

Denizli'ye midesinde 16 paket halinde 112 gram eroin getiren yabancı uyruklu şahıs polisin başarılı operasyonu ile yakalandı.

Ermeniler camide ayin yaptı

Kars'a gelen bir grup Ermeni, camide ayin yaptı.

Gebelikte mide bulantısı başka hastalıkların habercisi olabilir

Gebelik sürecinde normal karşılanan bulantı ve kusma başka hastalıkların habercisi olabiliyor. Gebelikte bulantı ve kusmalar aşırı olduğunda vücutta doku ve hücre içi suyunun azalmasına yol açacak bir boyuta erişebilirken tüm sistemleri olumsuz etkileyen ve hastane koşullarında tedavi gerektiren ciddi bir gebelik komplikasyonuna dönüşebiliyor.

Yaz Kuran Kurslarını başarıyla bitiren öğrencilere ödül

Genç MÜSİAD ve MTTB Malatya Şubesince gerçekleştirilen 'Bu Yaz Camideyim' programı sona erdi. Kuran Kursunu başarıyla tamamlayan öğrencilere bisiklet verildi.

Genç MÜSİAD 'Bu Yaz Camideyim Projesi' ile çocuklar ile bir araya geldi

Genç MÜSİAD Gaziantep Başkanı Burak Babüroğlu açıklamasında, bu projenin aslında sadece çocuklara değil, gençliğe verilen değerin önemini vurguladı.

TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Kalıcı vergi indirimi yapılmalı'

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, vergi oranlarını artırmanın her zaman vergi gelirlerini artırmadığını vurgulayarak, 'Bazen vergi gelirlerini artırmak için vergi oranlarını azaltmak gerekir. Başta otomotiv olmak üzere beyaz eşya ve mobilyada vergi oranı indirilirse hem vergi gelirleri artar hem de ekonomide canlanmaya katkı sağlanır' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Benim girişimcim, çiftçim bu faiz belası altında ezilmeyecek'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Biz kavganın, gerilimin kesinlikle yanında değiliz, Türkiye'ye hizmet etmenin peşindeyiz. Hepimizin aynı gemide olduğu bilinciyle hareket etmesi, eleştirirken aynı zamanda ortaya daha iyisi için öneri koyması gerekir. Faizleri Merkez Bankası indirdi, faizler yüzde 24'ten 19,75'e düştü. Yıl sonuna kadar daha da düşecek. Benim girişimcim, çiftçim bu faiz belası altında ezilmeyecek' dedi.

Kur'an kursu öğrencilerine camide trafik eğitimi

Ankara'nın Sincan ilçesinde Kur'an kursu öğrencilerine trafik eğitimi veriliyor.

225 kiloluk hastaya Anka'da obezite cerrahisi

225 kilo ağırlığa ulaşan ve kilosu nedeniyle sağlığı bozulan 34 yaşındaki Hakan Korkmaz, Özel Gaziantep Anka Hastanesi'nde laparoskopik olarak gerçekleştirilen tüp mide olarak bilinen 'Sleeve Gastrektomi' ameliyatı ile sağlığına kavuşmak için ilk adımı attı.

Bahçeli: 'Görevden alınan Merkez Bankası Başkanı'nı siper yapıp ekonomide felaket senaryosu yazanlar en hafif tabirle utanmasını kaybetmiş densizlerdir'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Görevden alınan Merkez Bankası Başkanı'nı siper yapıp ekonomide felaket senaryosu yazanlar en hafif tabirle utanmasını kaybetmiş densizlerdir' dedi.

Mide yanması olanlara sık ve az yeme uyarısı

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Barış Çabuk, mide asidi ve yiyeceklerin içeriğinin yemek borusuna geri kaçması ile oluşan ve mide yanması olarak de bilinen reflü hastalığı bulunanlara sık sık ve az yemek yemeleri önerisinde bulundu.

TESK Genel Başkanı Palandöken:

Türkiye Esnaf ve Sanatkrlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın ekonomiden olumsuz yönde etkilendiğini belirterek esnafın sorunlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Camide futbol maçı yaptılar

Gaziantep'te bir caminin içerisinde çocukların futbol maçı yapmasına sosyal medyadan tepki yağdı.

Akyurt'ta Camiden Sahaya Futbol Turnuvası başladı

Akyurt Belediyesi, İlçe Müftülüğü ve Gençlik ve Spor Müdürlüğünün birlikte düzenlediği 'Camiden Sahaya 7' futbol turnuvası başladı. Akyurt'ta 2013 yılından bu yana kesintisiz düzenlenen turnuva, Türkiye'de örnekleri görülse de ilk ve en büyük turnuva olma özelliğini koruyor.

Gaziantep'ten 'Ekonomiye odaklanmalıyız' mesajı

Gaziantep Sanayi Odası'nı (GSO) ziyaret eden AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, ekonomide başlayan iyileşme sürecinin son aylarda hızlandığını belirterek, Gaziantep'in ihracat ve üretim rakamlarıyla ekonomideki yükselişe öncülük ettiğini söyledi.

Mide kanseri hastası Hatem'de kapalı ameliyatla sağlığına kavuştu

Gaziantep'te ikamet eden 63 yaşındaki mide kanseri hastası Seydi Vakkas Yazar, Özel Hatem Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Selçuk Arslan tarafından kapalı yöntemle uygulanan mide kanseri ameliyatıyla sağlığına kavuştu.

Gurbetçi vatandaş, ideal kilosuna Anka sayesinde kavuşacak

Mide küçültme ameliyatlarında elde edilen başarılar, obezite hastalarının tedavi için Özel Gaziantep Anka Hastanesi'ni tercih etmelerini sağlıyor.

Tayinim çıktı' dedi 4 gün sonra cansız bedeni bulundu

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde görev yaptığı camideki cemaate 4 gün önce tayininin çıktığını söyleyerek helalleşen genç imamın cansız bedeni oturduğu lojmanda bulundu. 

Elazığ'da okul ve cami buluşması

Elazığ'da 'Okul Cami Buluşması' projesi kapsamında öğrenciler camide buluştu.

Camilerde mukabele geleneği, aralıksız devam ediyor

Mukabele geleneği Ramazan ayında ülke genelinde bir çok camide olduğu gibi Elazığ'da da aralıksız olarak devam ediyor.

Camilere spor alanları kazandırılıyor

Şehitkamil Belediyesi, yaz tatili öncesinde çocukların camiye olan ilgilerini arttıracak bir çalışma başlattı. İlçe genelindeki camilerin bahçelerine yapılan spor alanlarıyla milli ve manevi değerlere önem veren nesiller yetiştirmeyi amaçladıklarını kaydeden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 'Şu anda ilçemiz genelindeki 6 camide basketbol sahası yaptık. Müsait olan yerlerde basketbol, voleybol ve masa tenisi oynanacak alanlar oluşturmayı sürdüreceğiz' dedi.

Camiden hırsızlık yapan şahıs yakalandı

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Şehitkamil ilçesinde bir camiden hırsızlık yapan şahsı yakalayarak gözaltına aldı.

Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Güliter: 'Sıcak havalarda gıdaların temizliğine dikkat edin'

Yaz aylarında mide sağlığı açısından bakıldığında genel olarak yemek yeme alışkanlıklarının, yemek yeme zamanlarının değişmesi nedeniyle mide ilişkili sorunlar görülebildiğini bildiren Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Sefa Güliter; beslenme ve yaşam tarzı ile ilgili alışkanlıkların mevsimlere göre değişmesine dikkat çekerek yaz aylarında mide sorunlarının yaşanmaması ve sağlıklı kalmak için önerilerde bulundu.

Gaziantep'te iftar sofralarının vazgeçilmezi meyan şerbeti

Gaziantep'te Ramazan sofralarının vazgeçilmez içeceği olan meyan kökü şerbeti hem susuzluğa hem de mideye iyi geliyor. Kentte Şerbetçi Mehmet'in kızı olarak bilinen Selma Varlık ise merhum babasının mesleğini sürdürmeye devam ediyor.

İftarda çorbadan sonra 10-15 dakika ara verin

İftarda çorbadan sonra 10-15 dakika ara verilmesi gerektiğine dikkat çeken Diyetisyen Neslihan Yumakgil, ani yüklenmelerin midede kramplara, gastrite, reflüye yol açabileceğini söyledi.

İngiltere'den Gaziantep'e geldi bir ayda 20 kilo verdi

İngiltere'de yaşayan ve çocukluğundan itibaren yaşadığı obezite sorunu sebebiyle 200 kiloya kadar çıkan 35 yaşındaki Ali Çelik, Gaziantep'teki Özel Hatem hastanesinde uygulanan tüp mide ameliyatı ile bir ayda 20 kilo verdi.

'Hilal' mimarili camide son aşamaya gelindi

Elazığ'da Fırat Üniversitesi Kampüsü içerisinde yapımına 5 yıl önce başlanan ve 'hilal' mimarisiyle dikkat çeken Murat Camii'nin Ramazan ayında açılması planlanıyor

MÜSİAD’dan ekonomide reform paketine destek

MÜSİAD Malatya Başkanı Muharrem Poyraz, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı ekonomide reform paketi ile ilgili, Yapısal Dönüşüm Adımları Paketi, meselesi Türkiye olan her kesimin nasıl kenetlenebileceğini bir kez daha göstermiştir dedi.

Depremin vurduğu Doğanbağı köyünde cuma namazı

Elazığ'da meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki depremden en fazla etkilenen Doğanbağı köyünde hasar oluşmayan camide, cuma namazı kılınarak dua edildi.