Etiketler

OHAL Komisyonu 98 bin başvuruyu karara bağladı

Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanı Salih Tanrıkulu, komisyona yapılan 126 bin 300 başvurudan 98 bin 300'ünün karara bağlandığını, 28 bininin ise incelemesinin devam ettiğini bildirdi. Tanrıkulu, karara bağlanan 98 bin 300 başvurunun 9 bin 600'ünün kabul edildiğini, 88 bin 700'ünün ise reddedildiğini söyledi.

Milletvekili Erol,'Evren ilçesinin isminin değişmesi için teklif verdik'

CHP Elazığ Milletvekili Erol, Ankara'nın Evren ilçesinin isminin değişmesi için İçişleri Komisyona kanun değişikliğiyle ilgili bir teklif verdiklerini, bakanlıkların yetkililerinin de talebin değerlendirilmesini beklediklerini söyledi.

KDK kararlarına uymayan idareciler koltuklarında kalmıyor

Kamu Denetçiliği Kurumu'nun verdiği kararlara uymayan veya istediği bilgi ve belge taleplerine yanıt vermeyen idarelerin temsilcileri alt komisyona çağırılarak sorulara yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurulacak komisyona Başkan Ergün’ü de seçti

Ankara Beştepe'de düzenlenen toplantıda büyükşehir belediye başkanlarıyla bir araya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kurulması için talimatını verdiği yerel yönetim mevzuatına ilişkin komisyona Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü de seçti.

2019 yılı bütçe tasarısı komisyona havale edildi

Adıyaman İl Genel Meclisi 2019 yılı bütçe tasarısıyla ilgili kararı onaylayarak, ilgili komisyona sevk etti.