Etiketler

Bakan Akar: 'Kıbrıs'ta, Doğu Akdeniz'de, Ege'de bir oldu bittiye göz yummayacağız'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 'Kıbrıs'ta, Doğu Akdeniz'de, Ege'de bir oldubittiye göz yummayacağız. Herhangi bir şekilde bu haklarımıza karşı birtakım kararlar alınmasına müsaade etmeyeceğiz. İçinde bizim olmadığımız kararların yaşama şansı olmadığını başından beri söylüyoruz' dedi.

Mamak'ta yaz akşamları bir başka oluyor

Mamak Belediyesi'nin ilçe sakinlerinden büyük ilgi gören Yaz Akşamı Eğlenceleri ve Yaz Sineması etkinliğinin bu seferki durağı ise Kıbrıs Köyü Yunus Emre Kültür Merkezi'nin yanı oldu. 7'den 70'e tüm Mamaklıları keyifli ve eğlenceli bir yaz akşamında bir araya getiren etkinlikte vatandaşlar hem gösterilerle doyasıya eğlendi hem de ay ışığında sinema izlemenin keyfini çıkardı. Etkinliğe Mamak Belediyesi Başkan Vekili Mulla Ali Çetin, Başkan Yardımcısı Mehmet Düğmeci ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bakan Akar, Erenköy Direnişi'nin 55'inci yıl dönümü anmalarında konuştu

Erenköy Direnişi'nin 55'inci yıl dönümü anmalarında konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kıbrıslı soydaşların uzun yıllar yaşadığı acılar, maruz kaldığı haksızlıkların hiçbir zaman unutulmadığını belirtti. Akar, 530 mücahit öğrencinin Rumların sayıca ve silahça çok üstün kuvvetlerle yaptığı taarruzlara karşı 'ölürsem şehit, kalırsam gazi' anlayışıyla Erenköy'de verdiği mücadelenin tarihe altın harflerle yazıldığını ifade etti.

Bakan Akar ve komutanlar KKTC'de

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanlarıyla birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gitti.

Yavuz, arama ve sondaj çalışmalarına başladı

Türkiye, Akdeniz'de sahip olduğu ruhsat alanlarında ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin (KKTC) Türkiye Petrolleri'ne verdiği ruhsat sahalarındaki arama ve sondaj çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda sondaj çalışmalarına devam eden Fatih Gemisinden sonra Yavuz Sondaj Gemisi de kazı çalışmalarına başladı.

Çavuşoğlu 11. Büyükelçiler Konferansında konuştu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Deniz yetki alanları gibi hukuki bir konuda, siyasi bir örgüt olan Avrupa Birliği, mahkeme gibi hareket edemez. Avrupa Birliği'nin sözde tedbirlerine tabiatıyla hiçbir şekilde itibar etmeyeceğiz. Kıbrıs bizim milli davamızdır. Kader birliğimizin bulunduğu Kıbrıs Türk halkının siyasi eşitliği ve güvenliği vazgeçilmezdir. Bu temelde hiçbir çözüm modelini dışlamıyoruz. Herhangi bir çözüm modelini de dayatmıyoruz. Sonuç odaklı bir müzakereye varız. Ama sırf müzakere yapmış olmak için yeni bir süreç başlatmanın hiçbir yararı yoktur. Yunanistan'ı bölgede tüm konularda kazan-kazan zemininde bir 'ortak' olarak görmek istiyoruz' dedi.

Kurtar Çakın'ın objektifinden 45'ınci yılında Kıbrıs

Kıbrıs Barış Harekatı'nda Muratağa, Sandallar ve Atlılar katliamlarını çektiği fotoğraflarla dünyaya ilk duyuran gazeteci Kurtar Çakın'ın, Sanko Sanat Galerisi'nde 19 Temmuz'da açtığı, 'Kurtar Çakın'ın Objektifinden 45'inci Yılında Kıbrıs' temalı 5'inci fotoğraf sergisi, 19 Ağustos'a kadar gezilebilecek.

Ankara'da 'Kıbrıs Resepsiyonu'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Gazi Orduevi'nde düzenlenen 'Kıbrıs Resepsiyonu'na katıldı. Bakan Akar, 'KKTC'nin haklı menfaatlerini korumak konusunda kararlı olduğumuzdan kimsenin şüphesi olmasın' dedi.

Milli Savunma Bakanlığından 'Kıbrıs' paylaşımı

Milli Savunma Bakanlığı, 'Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetler Günü' dolayısıyla sosyal medyadan mesaj yayımladı.

Ekmeğini taştan çıkaran anne

Elazığ'ın Keban ilçesinde 2 çocuk annesi 47 yaşındaki ev hanımı Canan Öztürk, baraj kenarından topladığı taşları sanata dönüştürerek hem ekonomik kazanç elde etmeye başladı, hemde boş vakitlerini doldurdu. Sosyal medyadan aldığı sipariş üzerine Kıbrıs ve Almanya'ya kadar ürünlerini gönderen Öztürk'ün ekmeğini taştan çıkarması ise çevresindeki herkese örnek oldu.

Kıbrıs Barış Harekatı'nda görev almıştı, kaderine terk edilen o gemi turizme hizmet edecek

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda 46 yıl hizmet eden ve Kıbrıs Barış Harekatında da görev alan çıkarma gemisinin, Elazığ'da 6 yıl önce kaderine terk edildiği yerden alınarak hem turizme hem de ilçedeki 50 kadına istihdam sağlaması için proje başlatıldı.

Türk Yıldızları'ndan Kıbrıs'ta 45'nci yıl gösterisi

Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı Türk Yıldızları Filosu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Barış ve Özgürlük Bayramının 45'inci yılında Kıbrıs semalarında gösteri düzenledi.

Bakan Albayrak'tan Kıbrıs Barış Harekatı paylaşımı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 45'inci yıl dönümünü resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kutladı.

Gazeteci Kurtar Çakın'ın objektifinden 45'inci Yılında Kıbrıs' sergisi

Gazeteci Kurtar Çakın'ın Kıbrıs Barış Harekatı'nda Muratağa, Sandallar ve Atlılar katliamlarında çektiği fotoğraflarından oluşan sergisi Gaziantep Sanko Sanat Galerisi'nde açıldı.

Bakan Koca'dan Kıbrıs Barış Harekatı paylaşımı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 45'inci yıl dönümü dolayısıyla resmi sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı.

YÖK Başkanı Saraç'tan Kıbrıs Barış Harekatı paylaşımı

Yükseköğretim Kurulu Başkanı M. A. Yekta Saraç, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 45'inci yıl dönümünü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kutladı.

SANKO Sanat Galerisi'nde fotoğraf sergisi

Sanko Sanat Galerisi'nde, Kıbrıs Barış Harekatı'nda Muratağa, Sandallar ve Atlılar Katliamlarını çektiği fotoğraflarla dünyaya ilk duyuran gazeteci olan Kurtar Çakın'ın, 'Kurtar Çakın'ın Objektifi'nden 45'inci Yılında Kıbrıs' temalı fotoğraf sergisi açılacak.

Bakan Çavuşoğlu: 'Türkiye Cumhuriyeti, Türkiye'nin ve Kıbrıs Türk halkının hakkını sonuna kadar koruma konusunda kararlıdır'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Türkiye Cumhuriyeti, Türkiye'nin ve Kıbrıs Türk halkının hakkını sonuna kadar koruma konusunda kararlıdır' dedi.

Eczacılık Fakülteleri Dekanlar Konseyi İnönü Üniversitesinde yapıldı

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Eczacılık Fakülteleri Dekanlar Konseyi İnönü Üniversitesinin ev sahipliğinde Malatya'da gerçekleştirildi.

Elazığ'da Kıbrıs Gazilerine Milli Mücadele Madalyası verildi

Elazığ'da 1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatı'nda görev alan 30 gaziye Milli Mücadele Madalyası verildi.

Kıbrıs'ta kalça kemiği kırılan genç kız, uçak ambulansla Gaziantep'e getirildi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) kalça kemiği kırılan 22 yaşındaki Nisa Karaçoroğlu, Sağlık Bakanlığına ait uçak ambulansla tedavi edilmek üzere Gaziantep'e getirildi.

AYK ve TTK'dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersin Tatar'a Ziyaret

Kültür ve Turizm Bakanlığı Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ile bünyesindeki Türk Tarih Kurumu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersin Tatar'ı ziyaret etti.

Kıbrıs Barış Harekatı gazilerine madalya

Gaziantep Valiliği koordinesinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce düzenlenen 'Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni' ile Kıbrıs Gazileri madalyalarına kavuştu.

Akdeniz Parlamenterler Asamblesi Toplantısı Ankara'da yapıldı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'İstediğimiz tek şey var; Rum tarafı, Yunanistan, AB, herkesin kabul ettiği Kıbrıs Türkleri'nin haklarının garanti altına alınması. Çok mu şey istiyoruz?' dedi.

Kıbrıs Gazisi Mehmet Naci Kaya son yolculuğuna uğurlandı

Kıbrıs Gazisi Mehmet Naci Kaya, Ankara'nın Ayaş ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Talip Geylan KKTC Başbakanı Ersin Tatar'ı ziyaret etti

Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği (UAESEB) Temsilciler Kurulu Toplantısı için Kıbrıs'a gelen Türk Eğitim-Sen ve UAESEB Genel Başkanı Talip Geylan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersin Tatar'ı makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Şehit Teğmen Caner Gönyeli Arama Kurtarma Tatbikatının kara safhası tamamlandı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) düzenlenen 'Şehit Teğmen Caner Gönyeli-2019 Arama Kurtarma Tatbikatı'nın kara safhası tamamlandı.

Enerji Bakanı Dönmez Sondaj çalışmalarında KKTC hakları sonuna kadar savunulacak

“Kıbrıs Türklerinin hakkına göz dikenler, bu çılgınlıklarından şimdiden vazgeçsinler” 

KKTC Başbakanı Ersin Tatar Hala Sultan Kitap Günleri'ni ziyaret etti

ANKARA (İHA) – KKTC Başbakanı Ersin Tatar, Lefkoşa'da Türk Tarih Kurumu, Yunus Emre Enstitüsü ve Kıbrıs Vakıflar İdaresi iş birliğiyle düzenlenen Hala Sultan Kitap Günlerini ziyaret etti.

Hala Sultan Kitap Günleri tarih söyleşilerine ev sahipliği yapıyor

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumu, Kıbrıs Vakıflar İdaresi ve Yunus Emre Enstitüsü iş birliğiyle Lefkoşa'da düzenlenen Hala Sultan Kitap Günleri, söyleşi etkinlikleriyle sürüyor.