Etiketler

Kadına yönelik şiddet anlatıldı

Malatya'da jandarma tarafından düzenlenen seminerde kadınlara şiddet konusu anlatıldı.

Hırsızlık için girdiği evde 67 yaşındaki kadına tecavüz eden sanığa 16 yıl hapis

Ankara'da geçtiğimiz yıl sabaha karşı hırsızlık için girdiği evde 67 yaşındaki kadına tecavüz eden sanığa 16 yıl hapis cezası verildi.

Mamak'ta kadın kadına konser

Mamak Belediyesi, Musiki Muallim Mektebi'nde gerçekleştirdiği konser etkinliklerine aralıksız devam ediyor.

Adıyaman'da köpek dehşeti

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde 8 köpeğin saldırdığı genç kız dehşeti yaşadı. Köpekler aynı gün içerisinde başka bir kadına da saldırdı.

Başkent'te yolun karşısına geçmeye çalışan 2 kadın hayatını kaybetti

Ankara'nın Çankaya ilçesi Konutkent altgeçidi mevkiinde yolun karşısına geçmeye çalışan 2 kadına otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle refüje savrulan 2 kişi hayatını kaybetti.

Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi Kursu düzenlendi

Malatya'da, Jandarma personeline, Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi Kursu düzenlendi.

Hamile kadına koca şiddetti

Malatya'da 7 ay önce evlendiği eşi ve ailesinden şiddet gören hamile kadın, baba ocağına sığındı. Geçtiğimiz günlerde boşanma davası açtığı eşinin yakınları tarafından öldürülmek istendiğini iddia eden genç kadın, artan kadın cinayetlerinin son kurbanı olmamak için yetkililerden yardım istedi.

Elazığ'da 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele' eğitimi

Elazığ'da Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Cinsiyet Eşitliği eğitimi düzenlendi.

Silvan'da kadına yönelik şiddetle mücadele koordinasyon plan toplantısı

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, kadına yönelik şiddetle mücadele koordinasyonu planı kapsamında değerlendirme toplantısı yapıldı.

Malatya'da kadına şiddet toplantısı

Malatya'nın Kale ilçesinde, 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı toplantısı yapıldı.

Kadına şiddete yönelik topyekun mücadele

ANKARA (İHA) – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kadına yönelik ve aile içi şiddete ilişkin İçişleri Bakanlığının bir genelge yayınlayacağı bilgisini vererek, 'Kadına şiddetle, aile içi şiddetle mücadeleyi topyekun ortaya koyalım. Bu işi çözün. Ama bir şiddet bile bizim insanlığımıza, medeniyetimize ağırdır. Karakola kim müracaat etmişse onun dilekçe verip vermemesine bakmayın. Kodlayalım ve onu izlemeye alın. Özel birimler oluşturalım tüm birimlerinizi harekete geçirelim' dedi.

Kadına şiddetle mücadele toplantısı düzenlendi

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde, kadına yönelik şiddetle mücadele ile ilgili toplantı düzenlendi.

Kaymakam Demir: 'Kadına şiddet insanlık suçudur'

Diyarbakır'ın Çermik İlçe Kaymakamı Nazlı Demir, kadına yönelik suçun insanlık suçu olduğunu belirterek, şiddete karşı sıfır tolerans ilkesi ile mücadelelerini sürdürdüklerini söyledi.

Güvenlik korucularına yönelik seminer verildi

Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı tarafından güvenlik korucularına yönelik asayiş, terör, uyuşturucu ile mücadele ve kadına yönelik şiddet konularıyla alakalı seminer verildi.

Palyatif hastasına doğum günü sürprizi

Palyatif hastası kadına sürpriz doğum günü etkinliği düzenlendi.

Taciz zanlısı tutuklandı

Kütahya'da sokakta bir kadına tacizde bulunan ve polis ekiplerince gözaltına alınan şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Diyarbakır'da kadına yönelik şiddetle mücadele toplantısı

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu başkanlığında, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı toplantısı düzenlendi.

Kadına yönelik şiddetle mücadele koordinasyon toplantısı yapıldı

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon toplantısı Vali Aykut Pekmez başkanlığında gerçekleştirildi.

Elazığ'da Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele toplantısı

Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele toplantısında bilgi veren Vali Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ'da geçtiğimiz yıla oranla yüzde 29 düşüş olduğunu söyledi.

Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Toplantısı yapıldı

Malatya'da, Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Toplantısı yapıldı

Emine Erdoğan: 'Kadına yönelik şiddet denen illetten kurtulmanın yolu, aile içinin şiddetten arındırılmasıyla mümkün'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Bugüne kadar kadınlara, aile hayatı ve iş hayatının birbirine engel teşkil ettiği telkin edildi. Yani kadınlar kariyer yapacaksa evini, aile hayatına odaklanacaksa işini bırakması gerektiğine inandırıldılar. Oysa hayatta böyle sentetik ayrımlar yoktur. Kadına yönelik şiddet denen illetten kurtulmanın yolu da, yine aile içinin şiddetten arındırılmasıyla mümkündür dedi.

Kadına karşı şiddete çiçekle dikkat çekildi

Kadına karşı şiddete dikkat çekmek için bir araya gelen ABD Büyükelçiliği ile Çankaya Belediyesi yetkilileri Eser Park'ta bulunan özgürlük temalı kadın anıtına turuncu çiçekler dikti.

CHP Kadına seçme hakkının 85. yıldönümünü kutladı

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilişinin 85. yıl dönümü dolayısıyla CHP Malatya Kadın Kolları tarafından öğretmenevinde bir etkinlik düzenlendi.

Bakan Selçuk kadına seçme ve seçilme hakkı verilişinin yıl dönümünde Anıtkabir'de

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 85'inci yıl dönümünde kadın milletvekilleri, muhtarlar, bürokratlar, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri ile Anıtkabir'i ziyaret etti.

FETÖ’nün örgüt evlerinde yakalanan 2 kadına adli kontrol

Samsun polisi tarafından, gizlendikleri FETÖ'nün örgüt evlerinde yakalanan 2 kadın, mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sağlıkçılara kadına şiddet anlatıldı

Malatya Sağlık İl Müdürlüğü çalışanlarına kadına şiddet konusu anlatıldı.

Başkent kadına şiddete karşı tek yürek

Ankara'da '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Çankaya'dan tüm dünyaya 'Şiddete karşı karanlığı aydınlat' çağrısı

Çankaya Belediyesi, '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' kapsamında birbirinden anlamlı etkinliklere ev sahipliği yaptı.

Altındağ'da kadın dayanışması

Altındağlı 80 kadın, açtıkları resim sergisiyle kadına şiddete sessiz kalmadı. Kadınlar, 2 Aralık'a kadar açık kalacak olan sergide satışı yapılan tablolardan elde edilen gelirleri şiddet mağduru kadınlara verecek.

89 yaşındaki yaşlı kadının emekli maaşını çaldılar

Bursa'nın İnegöl ilçesinde ikamet eden 89 yaşındaki yaşlı kadının emekli maaşını çalan baba oğul kayıplara karıştı. Tek başına yaşayan yaşlı kadın, faturalarını nasıl ödeyeceğini kara kara düşünürken, İHA'nın haberinin ardından hayırsever biri, kadının çalınan maaşını verdi. İHA muhabirine gönderilen para yaşlı kadına teslim edildi.