Etiketler

Şiddete geç müdahale etmek çözüm sağlamıyor

Kadına şiddet her geçen gün farkı bir şekilde gündeme gelmeye devam ediyor. Kadınların ilk olarak şiddet gördüğünün farkında olması gerektiğini belirten uzmanlar, bu şiddete karşı çıkmaları konusunda kadınları uyarıyor. Şiddetin sadece fiziksel olarak algılanmaması, en kalıcı hasara ise psikolojik şiddetin sebep olduğunu vurguluyor. Özellikle ilçelerde bulunan Sosyal Hizmet Merkezleri'nde, uzmanlar tarafından şiddet gören kadınlara her türlü desteğin verildiğini belirten Prof. Dr. İsmet Galip Yolcuoğlu, 'Kadınlar şiddet görmeye başladığında geri bildirimde bulunmalı. Bekledikten sonra müdahale etmek bu sorunu çözmüyor' dedi.

Kadına şiddete dikkat çekmek için maç yaptılar

Mardin'de Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında kadına şiddete tepki göstermek amacıyla sağlık personelleri arasında halı saha maçı düzenlendi.

Başkentli kadınlar artık daha güçlü

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Spor Kulübü'nün kadına şiddete hayır sloganıyla başlattığı projede kadınlara self defans (kendini koruma) eğitimi veriliyor.

Düğünde kadına şiddete dikkat çektiler

Malatya'nın Doğanyol ilçesinde bir düğünde, iki genç kız açtıkları pankart ile kadına yönelik şiddete dikkat çektiler.

Üniversite öğrencileri,kadına şiddete karşı dikkat çekti

Elazığ'da üniversite öğrencileri eşi tarafından öldürülen Emine Bulut ve kadına şiddete dikkat çekmek için bir araya geldi.

Kadına şiddet siyah kurdele ile protesto edildi

Malatya Park AVM'de Şener Eroğlu Mesleki Eğitim Kursu açıldı. 13 kursiyerin kuaförlük mesleğini öğreneceği kurs açılışında ise tüm kursiyerler yakalarına siyah kurdele takarak kadına yönelik şiddete tepki gösterdi.

ASO Başkanı Özdebir: 'Kadına yönelik tüm saldırıları şiddetle kınıyorum'

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, 'Kadına yönelik tüm saldırıları ben de şiddetle kınıyorum. Bunları önlemenin yollarından birinin de kadın istihdam oranlarının arttırılması olduğunu düşünüyorum. Erkeklerin 4'de 3'ü istihdama katılırken, bu oran kadınlarda 3'de 1 seviyesindedir. Kadınların istihdama katılım oranlarının arttırılması, bu tür olayların yaşanmasını kısmen de olsa etkileyecektir diye düşünüyorum' dedi.

Kadına şiddet bu defa kadından geldi

Adıyaman'da akli dengesinin yerinde olmadığı iddia edilen kadın, elindeki bıçakla markette bulunan genç kadını kolundan bıçakladı.

Bağcı'dan kadına yönelik şiddette tepki

Türkiye Engelliler Konfederasyonu Engelliler Meclisi İl Temsilcisi İbrahim Bağcı, Emine Bulut cinayetine ve kadına yönelik şiddette karşı tepki gösterdi.

Edirne’de kadınlar tek yürek oldu:

Edirne'de, kadınlar tek yürek olarak Kırıkkale'de yaşanan Emine Bulut cinayetini ve kadına yönelik şiddeti protesto etti.

Çankaya'dan kadınlara destek

Çankaya Belediyesi, şiddete uğrayan, haklarını öğrenmek isteyen ve psikolojik desteğe ihtiyaç duyan tüm kadınlara dostluk elini uzatmaya devam ediyor. Yılın ilk 7 ayında 349 kadına destek olan Çankaya Belediyesi, anneleriyle birlikte evden ayrılan 13 çocuğa da kucak açtı.

Yeni doğum yapan kadına 2 ünite yanlış kan verildi iddiası

0 RH+ kan gurubundaki kadına, kan tüplerine AB RH+ etiketi yapıştırıldığı gerekçesiyle 2 ünite yanlış kan verildiği ileri sürüldü 

İneği ölen yaşlı kadına Vali Kaldırım'dan yardım eli uzandı

Elazığ'da tek geçim kaynağı olan ineğinin ölmesiyle üzülen 65 yaşındaki Cemine Tuncer'e Vali Çetin Oktay Kaldırım sahip çıktı.

Kıbrıs Barış Harekatı'nda görev almıştı, kaderine terk edilen o gemi turizme hizmet edecek

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda 46 yıl hizmet eden ve Kıbrıs Barış Harekatında da görev alan çıkarma gemisinin, Elazığ'da 6 yıl önce kaderine terk edildiği yerden alınarak hem turizme hem de ilçedeki 50 kadına istihdam sağlaması için proje başlatıldı.

Çankaya Belediyesinden kadınlara satış teknikleri eğitimi

Çankaya Belediyesi, kadın emeğinin görünür kılınması amacıyla alışveriş merkezlerinde başlattığı stant çalışmalarına pazar yerleri ve festivallerle devam ediyor. Belediye, bu yıl 3.'sü düzenlenecek Kadın Emeği Festivali öncesinde stant açacak 600'e yakın kadına satış teknikleri eğitimi verdi.

Bıçaklanarak öldürülen emekli öğretmen cinayetine tahliye

Emekli öğretmeni öldürdüğü iddiasıyla tutuklan genç kadına ilk duruşmada tahliye edildi 

Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Ay: 'İş yerinde kadına taciz ve şiddetin önlenmesine yönelik eğitimler vereceğiz'

Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Rafi Ay, iş yerinde kadına yönelik taciz ve şiddetin önlenmesine yönelik eğitimler vereceklerini belirtti.

Çocuğa, 'Kadın mısın erkek misin' dayağı

Elazığ'da bir markette kasanın kenarında duran 6-7 yaşlarındaki çocuk, alışveriş yapan bir kadına, 'Sen erkek misin-kadın mısın' diye soru sorunca darp edildi. O anlar ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

DSP'de komedi gibi açılış

Demokratik Sol Parti'nin (DSP) Gaziantep İl teşkilatının açılışı komik olaylara sahne oldu. Makas ve kurdele bulunmayan açılışta makas yerine maket bıçağı önerilirken, kurdele yerine ise partili bir kadına ait şal kesildi.

Araçta sıkışan kadına iki saatlik kurtarma operasyonu kurtarıldı

Ankara'da karayolları levhasına çarpan araçtaki 3 kişi yaralandı. Çarpmanın etkisiyle araçta sıkışan bir kadın, yaklaşık iki saat süren kurtarma operasyonu ile sıkıştığı yerden çıkarıldı.

Müge Anlı’dan kayıp kadına ilişkin açıklama

Kayıp Fatma Uyanık olayında yeni gelişmeyi Müge Anlı duyurdu.

Özhaseki 100 bin kadına istihdam sağlayacak

Cumhur İttifakı AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, her mahalleye bir kreş projesiyle 100 bin kadının istihdam edileceğini söyledi.

Yardım amacıyla zorla girdiği evde kadına tecavüz etmek istedi

Yatak odasına sürüklediği kadın direnince kaçan şahsı, polis ekipleri yakaladı 

Öz İplik-İş Sendikası Başkanı Ay: 'Kadına karşı şiddet ve istismar davalarında en ağır cezaların uygulanmasını istiyoruz'

Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Rafi Ay, 'Kadına karşı şiddet ve istismar davalarında da en ağır cezaların uygulanmasını istiyoruz' dedi.

72 yaşındaki kadına tecavüz

 KKTC'de İngiliz uyruklu 72 yaşındaki bir kadına tecavüz eden şahıs, kadının banka kartlarını ve parasını çalıp kaçtı.

Elazığ'da 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele' Semineri

Elazığ'da Adalet Bakanlığına bağlı kurumlarda görevli personellere 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele' semineri verildi.

Kadın dostu kent: Gaziantep

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kadınlara yönelik hazırladığı projelerle yaklaşık 90 bin kadına ulaştı, kadınların yaşadığı sorunları çözüme kavuşturdu.

Kızılaydan 88 yaşındaki kadına tekerlekli sandalye

Türk Kızılay Muradiye Şubesi tarafından 88 yaşındaki kadına tekerlekli sandalye hediye edildi.

Bedelli askerlere, 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele' semineri

Elazığ'da bedelli askerlere yönelik 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele' semineri verildi.

Kocası vefat edince 4 çocuğuna bakmak için oto yıkamacı açtı

Malatya'da yaşayan Gülhan Solak, kocasının vefatı sonrası açtığı oto yıkamacı ile hem çocuklarına bakıyor hem de birçok kadına örnek oluyor.