Etiketler

EGİAD-Afrika iş birliği

Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD), genç iş insanlarının yurt dışı açılımını desteklemek amacıyla Afrika ile İş Yapmak başlığı altında bir organizasyon düzenledi. Zimbabve'nin Ankara Büyükelçisi Alfred Mutiwazuka, Gabon'un Ankara Büyükelçisi Jean Bernard Avouma ve Güney Afrika İzmir Fahri Konsolosu Tamer Taşkın'ın konuşmacı olduğu etkinlikte, Afrika'nın alternatif değil, ek bir pazar olarak görülmesi gerektiği vurgulandı.

Gürkan: 'Şehrimizin değerlerini gösteren yeni materyaller ortaya çıkarmalıyız'

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya için güzel materyaller ortaya çıkarmak için çaba sarf etmeleri gerektiğini belirterek, 'İlimizi ziyaret eden insanlara şehrimizin siluetini ve şehrimizin değerlerini gösteren yeni materyaller ortaya çıkarmalıyız' dedi.

İçişleri Bakanı Soylu: 'İdlib'den 300 bini aşkın insan son 1 ayda yerinden edildi'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'İdib'den 300 bini aşkın insan son 1 ayda yerinden edildi. Bombalarla, varil bombalarıyla... Şu anda AFAD'ımızdan ve Kızılayımıza, tüm yardım derneklerimizden devletimizin tüm anlayışlarına ve belediyelerimize kadar herkes orada o insanların ve çocukların çıplak ayaklarının ayakkabıyla, çorapla buluşması ve rahat bir yerde kafalarını yastığa koyabilmeleri için çaba sarf ediyor. Biz Avrupa ve batı değiliz' dedi.

Ceren’in katilinin ilk ifadeleri

Ordu'da, 3 Aralık tarihinde üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'i, doğum gününe 3 gün kala bıçaklayarak ölümüne neden olan Özgür Arduç, SEGBİS sistemi ile hakim karşısına çıktı. Katil alınan ilk ifadesinde, 'Geçmişte iki kez tecavüze uğradım, insanlardan bu yüzden nefret ediyorum' dedi.

Uzman Dr. Aydın: “Kanser, erken teşhis konulursa tedavi edilebilen bir hastalık”

Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. Ayşen Aydın, kanser hastalığının isminin duyulmasının bile insanları korkuttuğunu belirterek, erken teşhis konulursa tedavi edilebilen bir hastalık olduğunu ifade etti.

Diyarbakır'da engellilere yönelik tiyatro gösterisi

Diyarbakır'ın Sur İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından engellilerin hayatta karşılaştıkları engeller ve insanlardan aldıkları tepkileri anlatan bir oyun sahnelendi.

Adıyaman'ın en duyarlı insanlarına ödül

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen bir trafik kazasında yaralanarak yerde yatan genç kızın üzerine montunu örtüp üşümemesini sağlayan Trafik Polisi Murat Demir ile yerde bulduğu cüzdanı polis merkezine götürerek sahibine teslim eden Mesut Karabiber isimli genç, İhlas Haber Ajansı'nın (İHA) yayınladığı haber sonrası ödüllendirildi.

MTSO Başkanı Sadıkoğlu, asgari ücreti değerlendirdi

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı (TSO) Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Ülkemizde insanların yaşamı için asgari ücretin yeterli olmadığını düşünüyoruz, ama bununla beraber işverenlerin de göz önünde bulundurulması gerekiyor' dedi.

MTSO Oğuzhan Ata Sadıkoğlu 2020 asgari ücreti değerlendirdi

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı(TSO) Oğuzhan Ata Sadıkoğlu,' Ülkemizde insanların yaşamı için asgari ücretin yeterli olmadığını düşünmüyoruz, ama bununla beraber işverenleri de göz önünde bulundurulması gerekiyor' dedi.

Başkan ,Çetin gençlerin sorun ve taleplerini değerlendirdi

Gençlerin problemlerine çözüm bulmak ve ahlaklı insanlar yetiştirmek üzere Pursaklar Belediyesi tarafından kurulan Erdemli Gençlik Kulübü, Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Efsane Malatyaspor'dan 'Kulübü kapatmayacağız' açıklaması

Malatya 1. Amatör Küme Büyükler Ligi'nde mücadele edene Malatyaspor'da Kulüp Başkanı İdris Payza, sarı-kırmızılı kulübü kapatmayı düşünmediklerini belirterek, 'Eski yöneticilerden bizi arayıp kulübü kapatın, fesih olsun diyenler çok. Biz kimse için burada değiliz. Malatyaspor'a gönül vermiş insanlar buradalar' dedi.

Hakkı Akdeniz 'hakkını' verdi

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde doğan ve yaptığı pizzalarla adını dünyaya duyuran Hakkı Akdeniz, Amerika'da yoksul insanlara 16 bin adet hindi dağıttı.

Mert Aydıner Farklılaşmanın en kestirme yolu marka olmak’

Girişimcilere tavsiyelerde bulunan Nöro Ekonomi Yazarı Mert Aydıner, ''Ayrım oluşturmanız ve fark ortaya koymanız lazım. Yoksa kalabalıktaki herhangi birisi olacaksınız.Farklılaşmanın en kestirme yolu marka olmaktan geçiyor. Çünkü marka olduğunuz zaman insanlar size ''neden sizi tercih etmeliyim?'' diye sormazlar'' dedi.

EGİAD, genç ve dinamik yapısını 30 yıllık deneyimle birleştirdi

Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD), deneyim ve misyonunu aktarmak amacıyla fahri üyelerle yeni üyeleri yemekte bir araya getirdi. İş dünyasının önde gelen isimlerinin yer aldığı ve EGİAD'ın projelerinin konuşulduğu toplantıda, geçmiş dönem başkanları ve üyeleri deneyimlerini yeni üyelerle paylaşma fırsatı buldu.

Ulaştırma Bakanı Turhan, 20 özel gereksinimli bireyi YHT ile Eskişehir'e uğurladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, İnsanlar engelli doğabilir, sonradan engelli olabilir. Hepimiz birer engelli adayıyız dedi.

DESMÜD Genel Başkanı Demirtaşoğlu: 'TİKA ile işbirliği yapmaya hazırız'

Değirmen ve Sektör Makineleri Üreticileri Derneği (DESMÜD) Genel Başkanı Zeki Demirtaşoğlu, Yabancı ülkelerden sektör olarak yoğun talep alıyoruz. Talebi karşılamak ve ülkemize daha fazla katma değer sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ülkemize ve insanlara daha fazla fayda sağlamak için TİKA ile işbirliğine de hazırız dedi.

Uzmanından otizm uyarısı

Aksaray'da otizmli çocukların yuhalanmasının sebeplerine dikkat çeken Özel Eğitim Uzmanı Özge Semerci, insanların otizm konusunda eğitimciler ve yetkililer tarafından bilgilendirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Sınırdaki İnsanlar sergisi ziyaretçilere kapılarını açtı

Bahçelievler Siyavuşpaşa Köşkü'nde düzenlenen Bünyamin Aygün'ün 'Sınırdaki İnsanlar' sergisi ziyaretçilerine kapılarını açtı.

MTSO Başkanı Sadıkoğlu: 'Üretmediğimizde, basit tweet'lerle ekonomimizi bozabilecek insanlara güç vermiş oluruz'

Malatya'da gerçekleşen Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSI) Buluşmaları'nda konuşan MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, şehirlerin gelişiminde ticaret ve sanayi odalarının önemli bir faktör olduğunu belirterek, 'Üretmediğimizde, ülkemize döviz girdisi olmadığında, yurt dışıyla rekabet edemediğimizde basit tweet'lerle ekonomimizi bozabilecek insanlara güç vermiş oluruz' dedi.

MSB: 'TSK bölgedeki insanların hangi din ve etnik kökende olursa olsun yanında olmaya devam edecektir'

Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Barış Pınarı Harektı bölgesindeki tüm insanların hangi din ve etnik kökende olursa olsun yanında olmaya ve onları desteklemeye devam edeceğini belirterek, terör baskısının kalkmasıyla Suriyeli vatandaşların güvenli şekilde evlerine dönmelerinin yolunun açıldığını bildirdi.

Ankaralı gençler sosyal medya bağımlılığını sosyal medya ile yeniyor

Ankara'da sosyal medya bağımlılığını yenmek için bir program geliştiren gençler, aynı ilgi alanındaki insanlarla bir araya gelip, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerle yeniden sosyalleşiyorlar.

Sanal ortam birlikteliğini gerçeğe taşıdılar

Sosyal medyada, 'Vefalı Malatyalılar ve Naif İnsanlar Yurdu' grubunun bazı üyeleri, Malatya'da bulunan bir kafe de bir araya gelerek tanışma etkinliği gerçekleştirdiler.

Farklı din ve dillerin mensuplarından oluşan heyetten annelere destek

Diyarbakır'da çocukları PKK tarafından kaçırıldığı iddiası ile 61 gündür HDP il binası önünde oturma eylemi yapan, Türkiye'nin farklı kentlerinden gelen ailelerin evlat nöbeti devam ederken, aralarından çeşitli din ve mezheplere mensup insanlarından bulunduğu Hatay Sivil İrade Platformu üyeleri, aileleri ziyaret ederek acılarını paylaştı.

Türkiye'de müzik eğitiminin dünü, bugünü ve yarını düzenlenen çalıştayla ele alındı

Yaklaşık bir asırlık Musîki Muallim Mektebi'nde 'Kuruluşunun ve Eğitime Başlamasının 95. Yılında Musiki Muallim Mektebi Çalıştayı' düzenlendi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Sorulara bütün cevaplarıyla hazır olan insanların yapıcılığının ortaya çıkması mümkün değil. Eğer cevaplarınız kafanızda hazırsa bu toplantıyı hemen bırakıp çıkalım. Biz kendi özgeçmişimizin çocuklarımın öz geleceğini olumsuz etkilemesine izin vermemeliyiz. Bu bizim özgeçmişimiz. Çocukların eylemsel, davranışsal, duygusal olarak belli bir performansı ortaya koyma konusunda mutluysak zaten sorun yok ama mutsuzsak bu mutsuzlukta her birimizin katkısı olduğunu kabullenerek bu meseleye yaklaşmalıyız' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Barış Pınarı Harekatı ile tam manasıyla takke düşmüş kel görünmüştür'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Özellikle Avrupalı ve Amerikalı politikacılardan rejime kadar pek çok kesim kendi başarısızlıklarını terör örgütünü perde yaparak gözlerden saklama yoluna gidiyor. Şimdi gel gör ki bu teröristlere ev sahipliği yapan Amerika Senatosunda kongresindeki insanları görüyoruz. Ne zamandan beri siz teröristlerle dost oldunuz, buna nasıl bu şekilde el verirsiniz ama bunun bedelini öyle bir zaman gelir ki canınız yanar o zaman ödersiniz. Barış Pınarı Harekatı ile tam manasıyla takke düşmüş kel görünmüştür. Türkiye'ye karşı öfke nöbetleri geçirenlere diyoruz ki artık bu oyun bitti' dedi.

Diyarbakır'ın 'sosyal deney' imtihanı milyonlara ulaştı

YouTuberler Mert Karakaş ve Burak Sal, Diyarbakır'da 'Evsiz ve aç birine yardım eder misiniz' konulu sosyal deneyde tanımadıkları insanlardan annelerini aramak için cep telefonlarını isteyerek, kalacak yerlerinin olmadığını söyledi. Olan bitenin kamera kayıtlarına alındığından habersiz olan Diyarbakırlılar, YouTuberlerın önce karnını doyurdu, ardından da evlerinin kapısını açtı. Sosyal medyaya yüklenen görüntüler, kısa sürede milyonlara ulaştı.

Akyurt'ta acil toplanma alanları belirlendi

İstanbul'da yaşanan depremlerin ardından Türkiye genelinde insanların bilinçlenmesi için çalışmalar yapılmaya devam ediliyor. İl ve ilçelerde acil durum toplanma alanları belirleniyor, daha önceden belirlenmiş alanlarda ise tabela ve yer bildirim çalışması yürütülüyor.

Danışman, 'Askerimizin ve kolluk kuvvetlerimizin yanında olmak vatandaşlık görevimizdir'

Siyasi ve ideolojik bir açıklama yapma zamanı olmadığını belirten Asrın İş İnsanları Derneği (ASRİAD) Genel Başkanı Adnan Danışman, 'Askerimizin ve kolluk kuvvetlerimizin yanında olmak vatandaşlık görevimizdir' dedi.

Kahta'da Amatör Spor Haftası, coşkulu başladı

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde insanları sporla daha çok buluşturmak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığınca başlatılan ve her yıl geleneksel olarak düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri, kutlamaları düzenlenen törenle başladı.

Yağmur, Asrın İş İnsanları Derneği yürütme kurulu toplantısını değerlendirdi

Asrın İş İnsanları Derneği (ASRİAD) Malatya Şube Başkan Yardımcısı ve Teşkilatlanma Komisyonu Başkanı Mehmet Yağmur, Ankara'da düzenlenen çalıştay ve yürütme kurulu toplantısının son derece yararlı geçtiğini bildirdi.