Etiketler

Diyarbakır'da annelere eski bakandan destek

Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Birileri evlat acısı üzerinden siyaset yapabilir, birileri o evlatları dağa kaldırarak, insanlara insanlık suçu işletebilir ama anne yüreği o evlatlarına kavuşmak adına oralarda nöbet tutuyor, bizde onlara dualarımızla destek veriyoruz dedi.

Uzmanlardan ithal tohum uyarısı

Son yıllarda çiftçilerce ithal tohum kullanımı artış gösterirken, Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Bitkileri Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Yıldırım, çiftçilere bu konuda uyarıda bulundu. Yıldırım, insanların sağlıklı beslenmesi için yerli tohumun çok önemli olduğunu söyledi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli'den 'Susamam'a tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Rap adına Türkiye'de darbe yapmaya heveslenen insanlar türer.

İnsanlar artık eşini 'ilişki marketi'nden seçebiliyor

Sosyal medyanın ilişkilere olan etkisi her geçen gün artıyor. Kimi uzmanlar sosyal medyanın ilişkilere pozitif bir etki yarattığını ifade ederken kimisi ise konuya olumsuz bakıyor. Partner bulmak için kullanılan arkadaşlık platformları ise son yıllarda değerini arttırıyor. Örneğin bu yıl içerisinde 500 bin kullanıcı daha kazanan Tinder'ın ana şirketi Match Group'un hisseleri, ikinci çeyrek kazanç raporunu açıklamasının ardından yüzde 20 artış gösterdi.

Erdem: 'Ormanlar günümüzdeki varlığını madencilik sektörüne borçludur

Tarih boyunca insanların ısınma ihtiyacını karşılamak için kullandığı ormanların varlığının madencilik sektörüne borçlu olduğunu belirten Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürü Cengiz Erdem, 'Kömür, petrol, doğalgaz, jeotermal ve uranyum gibi kaynakların bulunması ve çıkartılması, bugün ormanlarımızın teminatıdır.

Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Toruntay: 'Operasyonları sonuna kadar destekliyoruz'

Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, 'İnsanlarımızın canına kasteden bu katil sürüsünün yok edilmesi için devletimizin terör politikalarını ve bu kapsamda gerçekleştirilen operasyonları sonuna kadar destekliyoruz' dedi.

Irak Devlet Bakanı Maruf: 'Biz Türkmenler hiçbir zaman adaletsizlik yapmadık'

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Bölge Devlet Bakanı Aydın Maruf, 'Biz Türkmenler orada yaşayan insanlara hiçbir zaman adaletsizlik yapmadık. Her zaman eşit ve adaletli bir şekilde siyaset yapıldıdedi.

Güder'den Sadıkoğlu'na ziyaret

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, sivil toplum kuruluşlarına yönelik istişare ziyaretlerine Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret ederek devam etti. TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu'nu ziyaret eden Başkan Güder, 'Hepimizin ortak bir gayesi var. O da halka hizmet, Hak'ka hizmet, Malatyalıya hizmet, Malatya'da ticareti daha çok canlandırmak, Malatya'daki insanların yaşam kalitesini biraz daha yukarıya çıkarmak' dedi.

Devlet büyüklerinin ismiyle dolandırıcılık yapan 25 kişi adliyeye sevk edildi

Ankara'da devlet büyüklerinin isimlerini kullanarak iş, ihale, tayin ve atama gibi konularda yardımcı olma vaadiyle insanları dolandıran organize suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 26 zanlıdan 2'si kadın toplam 25 kişi adliyeye sevk edildi.

Oğlunun HDP'liler tarafından kaçırıldığını öne süren anne, HDP İl Binası'nda oturma eylemi başlattı

Diyarbakır'da oğlunun HDP'liller tarafından dağa kaçırıldığını iddia eden anne Hacire Akar, HDP İl Başkanlığı binasının girişinde oturma eylemi başlattı. Acılı anne Akar, oğlunun teslim edilmediği sürece binanın girişinde oturacağını belirterek HDP'liler fare kovalayan kediler gibi insanların kapısının önünde bekliyor. Gençleri boş buldukları anda kapıp götürüyorlar. Kimse bunlara inanmasın oğlumu istiyorum dedi.

Telefon dolandırıcılığında 7 ayda 51 tutuklu

Telefon dolandırıcıları binlerce insanı mağdur etti. Kimi büyük paralar kaybetti kimi ise evinden, arabasından oldu. Kontör dolandırıcılığı olarak tanımlanan sistemde 'Adınız terör örgütüne karıştı' yalanıyla insanları dolandıran kişilere yönelik emniyet güçleri birçok operasyon düzenledi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün verilerine göre 2019 yılının ilk 7 ayında kontör dolandırıcılığı hakkında 195 ihbar alındı 67 vaka aydınlatıldı, 51 kişi ise tutuklandı. 2018 yılında ise 449 ihbar alınırken 105 olay aydınlatıldı, şüphelilerden 93'i tutuklandı.

Eski bakan Ağar, kayyum atamalarını değerlendirdi

Eski İçişleri Adalet Bakanı Mehmet Ağar, kayyum atamalarını değerlendirdi. Ağar, Operasyonlarda insanlar canları pahasına mücadele ederken, sen belediyelerde şehit yakınlarını görevden atmayı bir mesele zannedersen, çatışmada ölen teröristlerin adını, devlete ve millete hizmet etmiş kahramanların yerine koyarsan bu göreve devam edemezsin dedi.

ATO Başkanı Baran: 'Brexit sonrası dönemde de İngiltere ile serbest ticaret anlaşması imzalanmasını istiyoruz'

İngiltere Muhafazakar Parti Milletvekilleri ve iş insanlarından oluşan heyet, Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran'ı makamında ziyaret etti.

Ankara Kaçakçılık Şube affetmedi: Binlerce zehirli ürün ele geçirildi

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ülkeye girişinde gümrük işlemine tabi olmayan ve zehirli kimyasal maddeler içeren insanların ölümüne neden olabilecek çeşitli içerikli binlerce ürün ele geçirdi.

Gaziantep'te Alleben projesi için kollar sıvandı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilmesi planlanan 'Alleben'i İnsanlarla Buluşturma Projesi' için kollar sıvandı. Alleben'de; maviyi yeşille, insanı suyla bütünleştirecek vizyon proje, Alleben'i cazibeli hale getirecek.

Yemek deyip geçmeyin

Psikolog Elif Beydağı yemeğin kültür ve sosyalleşmenin bir parçası olduğunu, aynı zamanda insanlarla ilişki kurmanın ve duyguları göstermenin bir yolu olduğunu belirtti.

Muhtardan örnek davranış

Manisa'da kendisini insanlara hizmete adayan muhtar, onlarca çocuğu her gün spor salonuna götürerek mahalle sakinlerinin önemli bir sorununa daha çare olmaya çalışıyor.

Bingöllüler Derneği’nden Başkan Güder’e ziyaret

Malatya Bingöllüler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Saim Balat ve dernek yönetimi, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ile bir araya gelerek, istişarede bulundu. Başkan Güder, Malatya'nın Bingöl'den göç almaya devam ettiğini belirterek, Civar illerden gelen insanlarımız, Malatya'da çok rahat bir yaşam ortamı buluyorlar dedi.

45 yaşında gitar çalmak için ŞSM'deki kursa katıldı

Şehitkamil Sanat Merkezi'nde açılan gitar kursuna katılan 45 yaşındaki Rabia Çakır, çevresindeki insanlara örnek olmak, insanların her yaşta sanatla ilgilenebileceklerini ispat etme amacını taşıdığını söyledi.

Arılar güzellik merkezi önünü istila etti

Gaziantep'te bir güzellik merkezi önündeki ağacın üzerinde toplanan ve çevreyi istila eden binlerce arı insanları tedirgin etti. Arılar olay yerine gelen ve aracılıkla uğraşan bir vatandaş tarafından kovana konularak götürüldü.

Bakan Varank'tan genç bilim insanına patent sözü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Avrupa Fizik Olimpiyat ve Türkiye Proje Yarışmaları birincileriyle bir araya gelerek geleceğin bilim insanlarının hazırladıkları projelerle yakından ilgilendi. Bakan Varank ve projesi için patent talebinde bulunan öğrenci arasında renkli bir diyalog yaşandı. Varank öğrenciye, 'Türk Patent senin emrine amade' diyerek cevap verdi.

Yeşilyurt’tan yerli ve milli üretim seferberliğine destek

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Doğal su kaynakları ve verimli topraklarının yanı sıra çalışkan ve üretken insanlara sahip Yeşilyurtumuzun dört mevsim boyunca yerli üretime katkı sağlaması için alt yapı çalışmalarını tamamladığımız 'Yeşil Gıda Seracılık' alanımızda meyve, sebze ve süs bitkisi ürünlerini yetiştirmeye başladık dedi.

Nihat Özdemir: 'Spordan keyif ve mutluluk alan insanların sayısını arttırmak temel hedefim olacaktır'

Ankara'da düzenlenen Türkiye Futbol Federasyonu'nun Olağan seçimli genel kurul toplantısında konuşan Başkan Adayı Nihat Özdemir ,'Yeni dönemle birlikte yeni bir ruh oluşturmamız gerektiğine inanıyorum' dedi.

Ailelerden Fadıloğlu'na yoğun ilgi

İftar öncesi aile ziyaretlerinde bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 'Belediyecilik, milletinin derdiyle dertlenme işidir, dertli insanların işidir. Biz, bu düşünceyle milletimize efendi değil, hizmetkar olmak için gayret gösteriyoruz' dedi.

(Özel) Hareket edilerek oynanan dijital oyun tasarladı

Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği Modern Teknolojiler Buluşması'nda robotik kodlama eğitimi alan geleceğin bilim insanlarının projeleri görücüye çıktı. Kimi bilgisayar oyunlarına karşı hareket edilerek oynan dijital oyun tasarladı, kimi hayalindeki robotu, hayalindeki evi tasarladı.

Uzman çavuşlar yeni askerlik sistemi öncesi sorunlarını dile getirdi

Uzmanlar Federasyonu Başkanı Ali Tilkici, 33 yıldır sözleşmeli çalışan uzman çavuşların kadroya alınmasını talep ettiklerini belirterek, 'Silahlı Kuvvetlerinin en fazla şehit ve gazi olmuş camiasıdır uzman çavuşlar, vatan için, bayrak için bedel ödemiş insanlardır, sıvasız hanelerin, kerpiç evlerin çocuklarıdır. Bugün Silahlı Kuvvetlerin en önde giden, toprağa ilk düşen yiğitleridir. Bu yiğitleri yok sayamayız' dedi.

Otomobilini dolandırıcılara kaptırınca kendini savcılığa şikayet etti

Başkent'te bir kişi tamir ettirmek için teslim ettiği arabasını dolandırıcılara kaptırınca kendini insanlara güvendiği için savcılığa şikayet etti.

Arı sütü her derde deva

Dünyanın en pahalı sütleri arasında yer alan ve son yıllarda insanlar tarafından rağbet gören arı sütü kansere iyi geliyor. Uzmanlar kilosu bin 500 liradan satılan arı sütünün sağlık için tüketilmesi gerektiğini söylüyor.

Geleceğin bilim insanları atıkları robotlara dönüştürdü

Bir grup ortaokul öğrencisi, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları destekleme programı kapsamında okullarındaki atölyede atık malzemeleri kullanarak birbirinden ilginç projelere imza attı. Eski bilgisayar kasasından görme engelliler için robot, renkli ışıklardan küf ışınlayan buzdolabı, organik gübreden güneş enerjisinden güç alan sensörlü okula kadar onlarca buluş ortaya koyan öğrenciler, zekalarıyla görenleri hayrete düşürdü.

(Özel Haber) Diyabet hastalarının yaz umudu yemeniler

Gaziantep'te üretilen, özellikle sıcak havalarda insanların ayaklarını terletmeyen, kokudan koruyan ve ayak sağlığı açısından da pek çok faydası olan yöresel ayakkabı yemeniler şeker hastaları için de şifa oluyor.