Etiketler

HDP önündeki ailelerin evlat nöbeti 137'inci gününde

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan ailelerin nöbeti 137'inci gününe girdi. Aileler kar yağışına aldırış etmeden evlatları için eylemlerini sürdürürken, HDP il binası önünde Kahrolsun PKK sloganları atarak HDP il binasını inlettiler.

HDP önünde PKK tarafından kaçırılan oğlunu bekleyen anneden en acı doğum günü kutlaması

Diyarbakır'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan oğlu Ramazan Üçdağ için HDP il binası önünde 129 gündür oturma eyleminde olan anne Mevlüde Üçdağ, eylemine devam ettiği çadırda diğer anneler ile birlikte mum yakmadan oğlunun doğum günü kutladı. Oğlunun doğum günü buruk bir şekilde kutladığını belirten anne Üçdağ, Oğlum olmadığı için mum yakamıyorum. O yüzden PKK'ya çağrım vicdanları var ise oğlumu bana geri göndersin dedi.

HDP önündeki ailelerin evlat nöbeti 122'inci gününde

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül'den bu yana farklı kentlerden Diyarbakır'a gelerek HDP il binası önünde oturma eylemi yapan 63 ailenin umutlu bekleyişi 122'inci gününe girerken, partililer ile aileler arasında gerginlik yaşandı.

Diyarbakır'da evlat nöbetini tutan anneler, yeni yıla buruk girdi

Diyarbakır'da çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığı iddiası ile 120 gündür HDP il binası önünde oturma eylemi yapan aileler, yeni yıla konakladıkları öğretmen evi misafirhanesinde buruk girerken, evlatlarına kavuşma özlemi çeken aileler evlatlarını kaçıran terör örgütü PKK'ya beddua ettiler.

HDP önünde nöbet tutan anne Hüsniye Kaya'nın kızı Mekiye evine döndü

Diyarbakır'da HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Hüsniye Kaya'nın önceki gün terör örgütü PKK/YPG'nin elinden kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan kızı Mekiye Kaya, terör örgütünden kaçtığı için çok mutlu olduğunu söyledi. Kandırılarak gittiğini belirten Kaya, 'Aradan yıllar geçtikten sonra kaçıp geldim. Şuanda çok mutluyum aileme kavuştum. Çok mutluyum. İyi ki geldim, iyi ki oradan çıkıp geldim aileme kavuştum. Şuanda çok mutluyum. Çok sevinçliyim yeni doğdum. Yeni doğdum dünyaya. Böyle kendimi his ediyorum' dedi.

'Evlat nöbeti'ndeki Hüsniye Kaya kızına kavuştu

Diyarbakır'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunması için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan ailelerden Hüsniye Kaya'nın kızı Mekiye (19), Irak'ta terör örgütü PKK'dan kaçıp güvenlik güçlerine teslim oldu. Türkiye'ye getirilen Kaya'nın teslim olduğu haberi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından aileye telefonla haber verilirken, böylelikle evlat nöbeti tutan ailelerden Hacire Akar ve Hatice Ceylan'dan sonra Hüsniye Kaya'da evladına kavuşmuş oldu.

HDP il binası önünde 110 gündür evlat nöbeti tutan anneden dağdakilere çağrı

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan ailelerin nöbeti 110'uncu gününe girdi. Evlat nöbetindeki annelerden Süheyla Demir, dağdakilere çağrıda bulanarak, Türk-Kürt diye bir dava yok, sizi Amerika ve İsrail uşağı olarak kullanıyorlar. Onların çocukları Avrupalarda okurken, siz dağda tepede sürünüyorsunuz dedi.

PKK/YPG'den nasıl kaçtığını anlattı

Diyarbakır'da HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Hatice Ceylan'ın, önceki gün terör örgütü PKK/YPG'nin elinden kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan oğlu Cafer Ceylan, terör örgütünden nasıl kaçtığını anlattı. Ceylan, Annemi HDP Diyarbakır il binası önünde oturduğunu televizyonda gördüm. Beni o kadar çok sevdiklerini bilmiyordum. Ben beni sevmiyorlar diye düşünmüştüm. Meğer beni benden daha çok seviyorlarmış. Annemi televizyonda gördükten sonra kaçmaya karar verdim dedi.

Evladına kavuştu, annelere destek için oturmaya devam ediyor

Oğlu Cafer Ceylan terör örgütü PKK tarafından kaçırılan ve 64 gün boyunca HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde nöbet tutan Hatice Ceylan, oğluna kavuşmasının ardından HDP il binası önünde 100 gündür evlat nöbeti tutan ailelere destek vermek için oturma eylemine tekrar katıldı.

Bingöl KADEM üyelerinden HDP önündeki ailelere ziyaret

Bingöl Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) üyeleri HDP il binası önünde evlatları için 100 gündür oturma eyleminde bulunan ailelere ziyarette bulundu.

HDP önünde evlat nöbeti tutan ailelerden Kara Şehitliği'ne ziyaret

Diyarbakır'da çocuklarının PKK tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 73 gündür HDP il binası önünde oturma eylemi yapan aileler Kara Şehitliği'ni ziyaret etti. Duygulu anlar yaşayan ve şehit kabirlerine karanfil bırakan aileler, terör örgütü PKK ve destekçilerine tepki gösterdi.

AP üyesi Zdechovsky'den evlat nöbeti tutan ailelere destek

Avrupa Parlamentosu (AP) üyesi Tomas Zdechovsky, çocukları PKK tarafından dağa kaçırıldığı için HDP İl Binası önünde evlat nöbeti tutan ailelerin acısını derinden hissettiğini belirterek Ailelere destek vermek için Diyarbakır'a geldim. PKK, Avrupa'daki kayıtlarda terör örgütü olarak geçiyor, bu hiç değişmeyecek. dedi.

Evlat nöbeti tutan ailelere İstanbul, Sakarya ve Almanya'dan destek ziyareti

İstanbul, Sakarya ve Almanya'dan bölge gezisi kapsamında Diyarbakır'a gelen vatandaşlar, çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırıldığını iddiasıyla HDP il binası önünde evlat nöbeti tutan ailelere destek ziyaretinde bulundu.

HDP önünde evlat nöbeti tutan ailelere bir destek de Trabzon'dan

Trabzon'un Çarşıbaşı ilçesinden Diyarbakır'a gelen Muhtarlar Derneği üyesi 23 muhtar HDP il binası önünde çocukları dağa kaçırıldığı iddiası ile 61 gündür oturma eylemi yapan ailelerle görüşerek, annelere ve babalara Karadeniz'e özgü şal hediye etti.

Farklı din ve dillerin mensuplarından oluşan heyetten annelere destek

Diyarbakır'da çocukları PKK tarafından kaçırıldığı iddiası ile 61 gündür HDP il binası önünde oturma eylemi yapan, Türkiye'nin farklı kentlerinden gelen ailelerin evlat nöbeti devam ederken, aralarından çeşitli din ve mezheplere mensup insanlarından bulunduğu Hatay Sivil İrade Platformu üyeleri, aileleri ziyaret ederek acılarını paylaştı.

HDP önündeki ailelerin evlat nöbeti 2'nci ayına girdi

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti, 2'nci ayına girdi. 2 aydır asker yeğeni için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan amca Muhittin Avunan, Bütün dünya bilsin HDP bir taşeron örgüttür ve çocuklarımızı onlar götürmüşler. Nasıl götürmüşler ise öylede getirecekler' dedi.

HDP önündeki ailelere destek ziyareti

Ankara'dan Diyarbakır'a gelen Aile Çevre Doğa Değerleri Tasarım ve Geliştirme Derneği üyeleri, HDP il binası önünde çocuklarının PKK tarafından kaçırıldığını iddia eden ve 58 gündür evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etti. Duygusal anlar yaşayan anneler ve ziyaretçiler gözyaşlarına hakim olamadı.

Diyarbakır'da HDP il binası önünde gerginlik

Çocuklarının PKK terör örgütüne kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan aileler, HDP il binasına girmek istedi. Yaşanan kısa süreli gerginlik polis tarafından önlendi.

Eğitim-Bir Sen 10'ncu Bölge Toplantısı

Eğitim-Bir Sen 10'ncu bölge toplantısını Diyarbakır'da gerçekleştirdi. HDP il binası önünde oturma eyleminde bulunan aileler de Eğitim-Bir Sen toplantısına davet üzerine katıldı.

SÜREYYA-DER'den HDP önündeki ailelere destek ziyareti

İstanbul'dan Diyarbakır'a gelen Süreyya Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SÜREYYA-DER) üyesi 19 kadın, HDP il binası önünde çocukları PKK tarafından kaçırıldığını iddia eden ve 52 gündür evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etti.

Engellere rağmen ailelerin HDP il binası önündeki eylemleri 46'ncı gününde

Çocuklarının dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti 46'ncı gününde de devam ediyor. Sabah saatlerinde il binası önüne gelen aileler, HDP'lilerin eylemi engellemek amacıyla il binası önüne koydukları otobüse rağmen oturma eylemlerini sürdürdü.

HDP'li vekilden polislere hakaret

Çocuklarının dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il binası önünde oturma eylemi başlatan aileler ile HDP'liler arasında gerginlik yaşandı. Ailelerin oturmalarını engellemek için HDP il binası önüne otobüs çekilirken, HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz, güvenlik güçlerine hakaret etti.

Küçük Asmin Nisa'dan duygulandıran hareket

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ailelerden Süheyla Demir, 1 buçuk yaşındaki kızı Asmin Nisa ile birlikte evlat nöbetine devam ediyor. Her gün annesiyle birlikte HDP il binası önüne gelen minik Asmin Nisa, hiç görmediği ablası Hayal Demir'in fotoğrafını öpüp başının üzerine bırakması, duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

Çocuklarını bekleyen ailelerin HDP il binasındaki eylemi 40. gününde

Çocuklarının dağa kaçırıldığını iddia eden ailelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlattıkları oturma eylemi, 40'ncı gününe girerken, terör örgütü üyeleri tarafından kaçırılan oğlu Erkan Akkuş'a seslenen Baba Fahrettin Akkuş, 'Oğlum, kaçın gelin teslim olun. Hep yanınızdayız' dedi.

Çocuklarını bekleyen ailelerin HDP il binasındaki eylemi 38'inci gününde

Çocuklarının dağa kaçırıldığını iddia eden ailelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlattıkları oturma eylemi, 38'inci gününe girdi.

Diyarbakır'da HDP il binası önünde gergin anlar

Fırat'ın doğusuna yönelik Barış Pınarı Harekatının başlamasıyla birlikte Diyarbakır'dan çok sayıda savaş uçağı kalkış yaptı. Savaş uçaklarının kalkışı ile çocuklarının PKK terör örgütüne kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan aileler, HDP il binasına girmek istedi. Yaşanan kısa süreli gerginlik polis tarafından önlendi.

Tosya Kaymakamı Pişkin'den, HDP önünde evlat nöbeti tutan ailelere destek ziyareti

Kastamonu'nun Tosya İlçe Kaymakamı Deniz Pişkin, Dıyarbakır'da HDP il binası önünde oturma eylemi yapan ailelere destek ziyaretinde bulundu.

Avrupa Konseyi heyetinden HDP il binası önünde eylem yapan ailelere ziyaret

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Türkiye Raportörleri Jakob Wienen ve Yoomi Renström, Kongre İzleme Komitesi Sekreteryasından Stephanie Poirel, Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı Kongre Bağımsız Uzman Grubu Başkanı Angel Mauel Moreno Molina HDP Diyarbakır il başkanlığı önünde 31 gündür evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etti.

Annelerin HDP önündeki evlat nöbeti 26'ncı gününde

Çocuklarının dağa kaçırıldığını iddia eden ailelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki eylemi 26'ncı gününe girerken, oturma eylemine katılan aile sayısı 48'e yükseldi. Gaziantep'te oturan anne Cennet Kabaklı, vatani görevi için usta birliğine giderken 2 Ekim 2015'te Tunceli'nin Pülümür ilçesinde teröristlerce kaçırılan oğlu Adil Kabakılı (24) için HDP il binası önüne gelerek oturma eylemine katıldı.

Annelerin HDP önündeki evlat nöbeti 25. gününde

Çocuklarının dağa kaçırıldığını iddia eden ailelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki eylemi 25. gününe girerken, HDP il binasına girmek isteyen aileleri polis sakinleştirdi. Gerginlik sırasında bazı anneler fenalık geçirirken, ambulansla hastaneye kaldırıldı.