Etiketler

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı göreve başladı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 'Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, hızlı hareket ederek, doğru ve sektör için gerekli kararları alacak, kendisinden bekleneni fazlasıyla karşılayacak, turizme yön verecek olan bir kuruluş olarak Türk turizm tarihine girmiş olacak' dedi.

Eski bakan Ağar, kayyum atamalarını değerlendirdi

Eski İçişleri Adalet Bakanı Mehmet Ağar, kayyum atamalarını değerlendirdi. Ağar, Operasyonlarda insanlar canları pahasına mücadele ederken, sen belediyelerde şehit yakınlarını görevden atmayı bir mesele zannedersen, çatışmada ölen teröristlerin adını, devlete ve millete hizmet etmiş kahramanların yerine koyarsan bu göreve devam edemezsin dedi.

Atlı Jandarma ekibi Çeşme plajlarında göreve başladı

 Çeşme'nin Pırlanta ve Altınkum Plajlarında atlı jandarma ekibi göreve başladı. 

Sincan Belediyesinden dev arsa yatırımı

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan göreve geldiği günden itibaren çeşitli mahallelerde bulunan toplam 191 bin 709,49 m2'lik arsa ve araziyi belediye mülkiyetine kazandırdı.

Başkan Yavaş ile 100 gün

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, göreve başladığı 8 Nisan'dan itibaren büyükşehir belediyesinde yapılan tüm faaliyetleri ve çalışmaları, 'Mansur Yavaş ile 100 Gün' adlı kitapçıkta anlattı.

Ankara Büyükşehir Belediyesinde tasarruf uygulamaları hayata geçiriliyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın göreve başlamasının ardından başlattığı tasarruf uygulamalarına her gün bir yenisi ekleniyor.

Atlı devriye,Hazar Gölü Plajı'na indi

Elazığ İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde göreve başlayan atlı tim Hazar Gölü Plajında ilk önleyici kolluk devriyesini yaptı, vatandaşlar ilgi gösterdi.

Harput atlı jandarmaya emanet

Elazığ'ın tarihi Harput Mahallesi'nde atlı jandarma birliği göreve başladı.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş:

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Dr. Sinan Ateş, göreve gelişinden sonra ilk defa İHA'ya konuştu. Ateş, 'Bu zamana kadar ne olmadığımızı anlatmaktan, ne olduğumuzu anlatmaya fırsat bulamadık' dedi.

HAK-İŞ 14. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti

HAK-İŞ 14. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Yapılan başkanlık seçiminde HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan yeniden göreve seçildi. Arslan, yapılan olağan kongrenin HAK-İŞ davasını güçlendirdiğini ve geleceğe daha güçlü bir şekilde yürümesine vesile olan tarihi bir kongre olduğunu söyledi.

Başkentte bisikletli polis dönemi

Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından oluşturulan 'Martı Tim' olarak adlandırılan bisikletli polisler göreve başladı. Tim, yaz boyunca özellikle vatandaşların yoğun olarak ziyaret ettiği Gölbaşı, Ahlatlıbel ve Eymir gibi yerlerde görev yapacak.

Başkan Oğuz'dan yaşlı teyzelere jest

Göreve başladığı günden bu yana aldığı kararlar ve uyguladığı tedbirlerle halkın gönlünü kazanan Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, belediyeye ait hizmet aracıyla bir programdan döndüğü sırada, ellerindeki torbalarla yol kenarında gördüğü yaşlı teyzeleri hizmet aracıyla evlerine bıraktırdı.

Yeşilyurt Belediyespor Kulüp Başkanlığına Orman Barman seçildi

2019-2020 sezonunda Malatya'yı 3.Ligde temsil edecek olan Malatya Yeşilyurt Belediyespor'da yeni Yönetim Kurulu yapılan Olağan Genel Kurulda belli oldu. Seçime tek liste halinde katılan Orhan Barman Başkanlığındaki Yönetim Kurulu, üyelerin oylarıyla göreve getirildi.

Parklarda 'akut ekip' dönemi

Çankaya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünün kurduğu 'akut' ekip göreve başladı. Yaklaşık 20 kişilik ekip, parklardaki yabani otların temizlenmesinden çiçek dikimine kadar her türlü çalışmayı yaparak parkları yeniliyor.

Jandarma Özel Asayiş TİM'leri İHA'ya kapılarını açtı

Bu yıl ikinci defa düzenlenecek Uluslararası Jandarmalar ve Askeri Statülü Kolluk Kuvvetleri Birliği için hazırlıklarını sürdüren JÖAK gerçekleştirilecek tatbikat öncesi nefes kesti. Kapılarını tatbikat öncesi İHA ekibine açan JÖAK her türlü göreve hazır olduklarını gösterdi.

Milli Savunma Bakanlığından 'Yavuz' paylaşımı

Milli Savunma Bakanlığı, Türkiye'nin ikinci sondaj gemisi olan ve bugün göreve uğurlanan sondaj gemisi 'Yavuz'la ilgili bir paylaşım yapıldı.

Elazığ ASKF'de başkan Mustafa Gür oldu

Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 15. Olağan Genel Kurulu yapıldı ve mevcut başkan Mustafa Gür tekrar aynı göreve seçildi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'En etkili irşadımız; yaşantımızla örnek olmamızdır'

'Yurtdışı Göreve Hazırlık Eğitim Semineri'ne' katılan din görevlilerine hitap eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 'En etkili irşadımız, yaşantımızla örnek olmamızdır' dedi.

Yavuzeli Kaymakamı Ramazan Taşkın göreve başladı

Yavuzeli İlçesine yeni atanan Kaymakam Ramazan Taşkın 10 Haziran'da görevine başladı.

TÜSEB'e iki önemli atama

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) Başkanı olarak görevlendirilen Prof. Dr. Adil Mardinoğlu ve Genel Sekreter Prof. Dr. Hasan Türkez enstitünün İstanbul yerleşkesinde düzenlenen devir teslim töreniyle göreve başladı. Törene Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe katıldı.

Şahinbey 607 parkıyla yaza hazır

Havaların ısınmasıyla birlikte parklar hareketlenmeye başladı. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, göreve geldikleri günden bu yana Şahinbey İlçesi'ne 607 park yaptıklarını belirterek, vatandaşları, güzel zaman geçirmek adına parklara davet etti.

Malatya Büyükşehir aylık 10 milyon TL tasarruf ediyor

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, göreve geldikten sonra aldıkları tedbirler ile aylık yaklaşık 10 milyon lira tasarruf ettiklerini söyledi.

Daha yeşil bir Keçiören için kollar sıvandı

'Keçiören yeşillikler cenneti olacak' diyerek göreve başlayan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, daha yeşil bir Keçiören için ağaçlandırma seferberliğine devam ediyor.

Büyükşehir'de şeffaf yönetim dönemi başladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçim sürecinde ve göreve geldiği günden itibaren önemle vurguladığı, 'Ankara şeffaflaşacak ve her şey Ankaralıların gözü önünde olacak' sözünü bir bir yerine getirmeye başladı.

Başkan Altınok'tan gece mesaisi

'Sokaklar makamım olacak' diyerek göreve başlayan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, sabah erken saatlerde başladığı mesaisini gecenin geç saatlerine kadar mahalle ve sokaklarda vatandaşların sorunlarını yerinde tespit ederek sürdürüyor. Sokak sokak gezerek sorunların kısa sürede çözülmesi için talimat veren Altınok, 'Keçiören'de hiçbir vatandaşımız kendini yalnız hissetmesin. Sokaklarda, parklarda, pazarlarda her zaman yanınızdayız. Bizim makamımız sokaklardır' dedi.

Makam aracı uygulamasına son verdi

Göreve başladığı günden bu yana aldığı kararlar ve uyguladığı tedbirlerle halkın gönlünü kazanan Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, belediye bünyesindeki makam aracı kullanımına son verdiklerini açıkladı. Başkan Oğuz, 'Kamu kaynaklarını en iyi ve faydalı şekilde kullanacağız. Milletimizin bize verdiği emanete gözümüz gibi bakacağız' dedi.

Başkan Yavaş çarşı esnafını makamında kabul etti

Göreve başlamasının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a ziyaretçi akını yaşanıyor.

Hırsızlar malulen emekli polis memurun akülü arabasını çaldı

Malatya yaşayan 44 yaşındaki eski Polis memuru İbrahim Gültekin, 1999 yılında görev yaptığı İstanbul'da arkadaşıyla göreve giderken trafik kazası geçirdi. Kazayı ağır yaralı olarak atlatan Gültekin, malulen emekli oldu ve o günden sonra bir daha yürüyemedi.

İzci grubundan Başkan Altınok'a sürpriz ziyaret

Göreve başladığı günden itibaren sokaklarda karşılaştığı vatandaşların tebriklerini kabul eden ve Keçiören Belediyesine gelen ziyaretçilerini ağırlayan Başkan Turgut Altınok'u bu kez Vadi İzcilik Gençlik ve Spor Kulübünün minik üyeleri ziyaret etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi toplandı

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nin yeni üyeleri, Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın mazbatasını alarak göreve başlamasının ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi.