Etiketler

Fuat Tekin SGK ile ilgili merak edilenleri cevapladı

Adıyaman Sosyal Güvenlik (SGK) Kurumu İl Müdürü Fuat Tekin, kurumun çalışmaları ile ilgili merak edilenleri cevapladı.

Oktay: 'Doğu Akdeniz bölgesinde barış ve istikrardan yana duruşumuzu sürdüreceğiz'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'Rum tarafının Kıbrıs Türklerini dışlayarak, ısrarla sürdürdüğü tek taraflı hidrokarbon faaliyetlerine sahada fiili adımlarla yanıt veriyoruz. Biz Doğu Akdeniz bölgesinde barış ve istikrardan yana olarak bu duruşumuzu sürdüreceğiz' dedi.

Eskişehir TÜFAD Fuat Çapa’ya sahip çıktı

Türkiye Antrenörler Derneği (TÜFAD) Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Bingöl, Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa'nın Eskişehirspor ile yaşadığı süreç hakkında açıklamalarda bulundu.

Oktay, bayram namazını Büyük Çamlıca Camii’nde kıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay 

Mehmetçik Kurban Bayramı'nı Hudut Karakolu'nda karşıladı

Suriye sınırının sıfır noktasındaki Şehit Fuat Oğuzcan Hudut Karakolu'nda görev yapan askerler ve komutanlar Kurban Bayramını ailelerinden uzakta, sınır hattında karşıladı. Nöbet sırasında görüntülü arama yoluyla bayramlaşan Piyade Er Emre Kul ile annesi Muhsine Kul'un duygu dolu anları ise İhlas Haber Ajansı tarafından anbean kaydedildi.

Oktay: 'Ekonominin farklı alanlarında 27 başlık altında atılması gereken adımlar belirlendi'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'Ekonominin farklı alanlarında 27 farklı başlık altında iki ülke arasındaki iş birliğinin geliştirilmesinden sorumlu kurumlar ve atılması gereken adımlar belirlenmiştir' dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: 'Türkiye sınırlarının ve vatandaşlarının güvenliğini koruma noktasında kararlılığımızı sürdüreceğiz'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'Önümüzdeki dönemde, Özbekistan'ın tüm bölgelerindeki kardeşlerimizle yakın iş birliğimizi sürdüreceğiz' dedi.

TBMM'de 11. Kalkınma Planı görüşülüyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 11. Kalkınma Planı'na ilişkin, 'Plan dönemi sonunda imalat sanayii ihracatını 158,8 milyar dolardan 210 milyar dolara çıkarmayı, yüksek teknolojili sektörlerin ihracatımız içerisindeki payını yüzde 3,5'ten yüzde 5,5'e çıkarmayı, orta-yüksek teknolojili sektörlerin ihracatımız içerisindeki payını yüzde 36,4'ten yüzde 44,2'ye çıkarmayı hedefliyoruz' dedi.

15 Temmuz şehitleri unutulmadı

Fetullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz Darbe girişiminde şehit olan Zekeriya Bitmez, Fuat Bozkurt ve Engin Tilbeç mezarları başında anıldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 11. Kalkınma Planı hakkında bilgi verdi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'Daha kaliteli eğitim ile yaygınlaştırılmış mesleki ve odaklı eğitim olanaklarıyla iş gücünün yetkinlikleri ve iş hayatıyla uyumu geliştirilecektir' dedi.

Mezuniyet coşkusu MFÖ konseriyle sona erdi

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) 5'inci mezuniyet töreninde 2000 öğrenci kep fırlatarak mezun olmanın sevincini Mazhar-Fuat-Özkan (MFÖ) konseriyle yaşadı.

Fatma Şahin'den Binali Yıldırım'a destek

Cumhur ittifakının İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Binali Yıldırım'a destek veren Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İstanbul'da Gazianteplilerle piknikte buluştu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Aktay'ın da katıldığı piknikte Şahin, hemşehrilerinden seçimde Binali Yıldırım için destek sözü aldı.

Sanko Holding Adıyaman Çalışanları iftarda buluştu

SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu tarafından Adıyaman Hisar Restoran'da düzenlenen iftar yemeğine, Vali Aykut Pekmez, Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çelik, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Defterdar Vekili Hüseyin Avniacar, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Metin Günay, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Daşdan, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, İl Müftüsü Mehmet Taşçı, SGK İl Müdürü Fuat Tekin, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Çelenk, İşkur İl Müdürü Mehmet Emin Yücekaya ve TEKSİF Şube Başkanı Yusuf Özkan katıldı.

TOBB'un 75. Mali Genel Kurul Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket Takdim Töreni

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'Ülkemizi 17 yılda nasıl 3 buçuk, 4 kat büyüttüysek bundan sonrada dünyanın en büyük 10 ekonomisine girmek için yine yüksek motivasyon ve daha fazla gayretle çalışmalıyız' dedi.

Bilal Erdoğan'dan, Kırgızistan Ahıska Türkleri Derneğine ziyaret

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi'nde düzenlenen 'Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı' açılışı için bulunduğu Kırgızistan'da, Kırgızistan Ahıska Türkleri Derneğini ziyaret etti. Erdoğan ve heyetini Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Dernek Başkanı Atamşa Dursunov, derneğin yönetim kurulu üyeleri ile Ahıskalı Türklerin dünyaca ünlü sporcuları İsa Mambetov ve Şaban Şadmanov birlikte karşıladılar.

Prof. Dr. Fuat Sezgin Bişkek'te Anıldı

Türkiye Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile ilan edilen '2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Anma Yılı' kapsamında Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi ve Kırıkkale Üniversitesi işbirliğiyle Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te program düzenlendi.

3. Uluslararası İslam ve Yorum Sempozyumu başladı

Prof. Dr. Fuat Sezgin'in anısına düzenlenen, Uluslararası İslam ve Yorum Sempozyumu'nun 3'üncüsü İnönü Üniversitesinde başladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay oyunu kullandı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Çankaya'daki Ahmet Andiçen İlkokulu'nda oyunu kullandı. Oktay, 'Bugün söz milli iradenin. Millet iradesini gösterecek ve inşallah yarın sabah çok daha güçlü, istikrarlı ve kararlı bir Türkiye ile yolumuza devam etmiş olacağız' dedi.

Eski Milletvekili Ölmeztoprak’tan Kırtekeye’ye tam destek

AK Parti Malatya eski Milletvekillerinden Fuat Ölmaztoprak, Akçadağ Başkan Adayı Mustafa Kırteke'yi seçim ofisinde ziyaret ederek destek verdi. Ölmeztoprak, Akçadağ'da Cumhur İttifakı adayı Kırteke'nin seçilmesi için her zaman destek verdiklerini söyledi.

Cem Küçük ve Fuat Uğur'a 'En iyi Gazeteci ve Programcı' ödülü

TGRT Haber'de 'Medya Kritik' isimli programı yapan Türkiye Gazetesi yazarları Cem Küçük ve Fuat Uğur, Uluslararası Kafkas Derneği tarafından ' En İyi Gazeteci ve Programcı' ödülüne layık görüldü.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: 'Onlara inat kendi savaş uçağımızı yapmaya başladık'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'Şimdi de onlara inat kendi savaş uçağımızı yapmaya başladık. Birileri bunu anlayamadığı için farklı şeyler üzerinden konuşmaya başlıyor. Biz onu göklere uçurduğumuzda göreceksiniz, TSK'nın envanterine aldığımızda göreceksiniz' dedi.

FÜ'de 'Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Anma Sergisi'

Fırat Üniversitesi'nde (FÜ) 'Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Anma Sergisi' açıldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, milli uçak için tarih verdi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'Milli Muharip Uçak Projesi'nin tamamlanmasıyla ülkemiz, ABD, Rusya ve Çin'den sonra 5. nesil bir muharip uçağı üretebilen ülkeler arasında yer alacaktır. Üstelik bu konuda uzak bir gelecekten de bahsetmiyoruz, 2023'de milli uçağımızı hangardan çıkaracağız ve 2026'da göklerde görmek ve 2031'de envantere almak nasip olacak inşallah' dedi.

Çad Cumhurbaşkanı İdris Debi'ye fahri doktora ünvanı

Çad Cumhurbaşkanı İdris Debi'ye Karabük Üniversitesi tarafından fahri doktora ünvanı verildi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye'nin hayallerin gerçekleştirilebileceği bir ülke olduğunu belirterek, 'Tüm zorluklara ve güçlüklere rağmen dünyada ve çevremizde olup biten her türlü sıkıntılara rağmen hayallerin gerçekleştirilebileceği bir yer mutlaka vardır. O hayallerin gerçekleştirileceği yerlerden birisi Türkiye'dir' dedi.

Sağlık-Sen taleplerini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a iletti

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ı makamında ziyaret ederek sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorun ve taleplerini iletti.

Fransa yolculuğu öncesinde özel ziyaret

Türkiye'yi INAS Alp Disiplini yarışlarında temsil edecek olan Aliye Zeynep Bingül ile Muhsin Murat Bingül'ü kampta ziyaret eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Erzurum'un Özel ikizlerine başarı dileklerini iletti.

Rektör Çomaklı, 'Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm' tanıtım toplantısına katıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinin ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Dr. Fuat Oktay'ın katılımıyla gerçekleşen proje tanıtım toplantısına Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M.A. Yekta Saraç, il protokolü, YÖK yetkilileri, projedeki pilot üniversitelerin rektörleri, bölgedeki üniversite rektörleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Rektör Çomaklı, 'Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm' tanıtım toplantısına katıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinin ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Dr. Fuat Oktay'ın katılımıyla gerçekleşen proje tanıtım toplantısına Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, il protokolü, YÖK yetkilileri, projedeki pilot üniversitelerin rektörleri, bölgedeki üniversite rektörleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan SP Genel Başkanına tepki

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik söylediği, 'Önceden gördün mü, ders aldın mı?' sözlerine cevap verdi. Oktay, 'Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a hiçkimse 'Önceden gördün mü, ders aldın mı?' deme durumunda değildir. Ders almak kadar nasıl ders alındığı da önemlidir. Bugün durdukları yer nasıl ders aldıklarının göstergesidir' dedi.

Sunar'dan MÜSİAD'a ziyaret

AK Parti Palandöken Belediye Başkan Adayı Muhammet Sunar, Erzurum MÜSİAD Başkanlığı görevine getirilen Fuat Demir ve yönetimine ziyarette bulunarak, yeni görevinde başarılar diledi.