Etiketler

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay Umman’da

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Umman Sultanı Kabus bin Said'in vefatı dolayısıyla ülkeye taziye ziyaretine geldi.

Erdem Dergisi'nin ''Bilim Tarihi ve Fuat Sezgin Özel Sayısı'' okurlarla buluştu

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığının süreli, akademik ve hakemli yayınlarından Erdem Dergisi, 77'nci sayısıyla okurlarla buluştu.

Aynı gece öldürülmüşlerdi: kafalarına yakın mesafeden ateş edilmiş

İzmir'de dün gece saatlerinde evinin önünde öldürülen Torbalı İlçe Sağlık Müdürü Fuat Mehmet Park ve evinde öldürülen Torbalı Devlet Hastanesinde görevli Dr. Harun Gülcemal'nin eşi Hatice Gülcemal'in otopsileri tamamlandı. İzmir Adli Tıp Kurumunda yapılan ön incelemede, her iki kurbanın da kafasına yakın mesafeden ateş edilerek öldürüldüğü belirlendi.

Diyarbekirspor'da büyük kriz

Diyarbekirspor'da devre arası kampı iptal edildi, Vedat, Fikret, Reşo ve Emre Kara Tuzlaspor'a, Alihan Tunçer Kocaelispor'a transfer oldu. Emre Hasan Balcı ve Fuat sözleşmelerini feshetti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: '(Libya mutabakatı) Bölgenin istikrarı söz konusu olduğunda da gerekli askeri işbirliğini yapar, dostlarımızla yol yürürüz'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Libya ile yapılan mutabakata ilişkin, Bölgenin istikrarı söz konusu olduğunda da gerekli askeri işbirliğini yapar, dostlarımızla yol yürürüz' dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC Başbakanı Tatar ile görüştü

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar ile bir araya geldi.

Fendoğlu, TMO bölge müdürlüğü istedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan Malatya'ya Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Bölge Müdürlüğü kurulmasını istedi

2020 Merkezi Yönetim bütçe görüşmeleri

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'Biz sadece millete hesap veririz. Burada da millete hesap veriyoruz. Uluslararası arenada, Türkiye'nin çıkarları doğrultusunda, hesap vermez, hesap sorarız' dedi.

DÜ'de Fuat Sezgin ve bilim tarihi sempozyumu

Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri tarafından Fuat Sezgin ve bilim tarihi sempozyumu düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ve Bakan Pekcan'dan Arapgir standına ziyaret

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'dan Ankara'daki Türkiye Kooperatifler Fuarı'ndaki Arapgir standına ziyaret.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay TechAnkara Proje Pazarı programında konuştu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'Kalkınma Ajanslarımızın yakında başlatacağı 'Bölgesel Girişim Sermayesi' programı ile finansman ihtiyacı olan firmaları yerelden de destekleyeceğiz' dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay KKTC’de

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 36'ncı kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen tören ve etkinliklere katılmak üzere beraberindeki heyetle birlikte KKTC'ye geldi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan ABD'nin terörizm raporuna tepki

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'Ülkemizi, akademisiyle, iş dünyasıyla, sanayisiyle her alanda güçlendirip büyütürken eli kanlı terör örgütleriyle mücadelemizi de kararlılıkla sürdüreceğiz. ABD'nin hazırladığı terörizm raporu ne FETÖ'yle ne de YPG terör örgütüyle olan mücadelemizden bizi alıkoyamaz. Akademi dünyamızdan da bu haklı mücadelemizi tüm dünyaya güçlü şekilde anlatılmasında destek bekliyoruz' dedi.

Katar-Türkiye İş Forumu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'Son 10 yılda ikili ticaret hacmimiz yüzde 84 oranında artış göstererek, 2018 yılında 2,3 milyar dolara ulaşmıştır' dedi.

Fuat Oktay: 'Bize destek vermek isteyenlerin seslerini kısmak isteyenlerin, kimler olduğunu biliyoruz'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'Terör örgütlerinin arkasında kimlerin olduğunu, terör devleti kurdurmak isteyenlerin kimler olduğunu çok iyi anlıyoruz ve çok iyi biliyoruz. Bize destek vermek isteyenlerin seslerini kısmak isteyenlerin, kimler olduğunu çok iyi biliyoruz. Bize düşen kısılmak istenen bu seslere rağmen dimdik ayakta durmaktır' dedi.

Şehit Aileleri yararına kermes düzenlendi

Malatya'nın Battalgazi ilçesinde bulunan Fuat Sezgin Anadolu Lisesi'nde, geliri şehit alilerine bağışlanmak üzere kermes programı düzenledi.

DATÜB Heyeti, Sağlık Bakanlığı yetkilileriyle bir araya geldi

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Genel Sekreteri Fuat Uçar beraberindeki heyet ile birlikte Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan Bakan Akar'a ziyaret

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı ziyaret etti.

8. Uluslararası Türkoloji Kongresi başladı

Ahmet Yesevi Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi işbirliğiyle İslam bilim tarihi araştırmacısı Prof. Dr. Fuat Sezgin anısına düzenlenen 8. Uluslararası Türkoloji Kongresi başladı.

DATÜB heyeti, Bülent Tekbıyıkoğlu'nu ziyaret etti

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Genel Sekreteri Fuat Uçar, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürü Bülent Tekbıyıkoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Fuat Tekin SGK ile ilgili merak edilenleri cevapladı

Adıyaman Sosyal Güvenlik (SGK) Kurumu İl Müdürü Fuat Tekin, kurumun çalışmaları ile ilgili merak edilenleri cevapladı.

Oktay: 'Doğu Akdeniz bölgesinde barış ve istikrardan yana duruşumuzu sürdüreceğiz'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'Rum tarafının Kıbrıs Türklerini dışlayarak, ısrarla sürdürdüğü tek taraflı hidrokarbon faaliyetlerine sahada fiili adımlarla yanıt veriyoruz. Biz Doğu Akdeniz bölgesinde barış ve istikrardan yana olarak bu duruşumuzu sürdüreceğiz' dedi.

Eskişehir TÜFAD Fuat Çapa’ya sahip çıktı

Türkiye Antrenörler Derneği (TÜFAD) Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Bingöl, Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa'nın Eskişehirspor ile yaşadığı süreç hakkında açıklamalarda bulundu.

Oktay, bayram namazını Büyük Çamlıca Camii’nde kıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay 

Mehmetçik Kurban Bayramı'nı Hudut Karakolu'nda karşıladı

Suriye sınırının sıfır noktasındaki Şehit Fuat Oğuzcan Hudut Karakolu'nda görev yapan askerler ve komutanlar Kurban Bayramını ailelerinden uzakta, sınır hattında karşıladı. Nöbet sırasında görüntülü arama yoluyla bayramlaşan Piyade Er Emre Kul ile annesi Muhsine Kul'un duygu dolu anları ise İhlas Haber Ajansı tarafından anbean kaydedildi.

Oktay: 'Ekonominin farklı alanlarında 27 başlık altında atılması gereken adımlar belirlendi'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'Ekonominin farklı alanlarında 27 farklı başlık altında iki ülke arasındaki iş birliğinin geliştirilmesinden sorumlu kurumlar ve atılması gereken adımlar belirlenmiştir' dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: 'Türkiye sınırlarının ve vatandaşlarının güvenliğini koruma noktasında kararlılığımızı sürdüreceğiz'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'Önümüzdeki dönemde, Özbekistan'ın tüm bölgelerindeki kardeşlerimizle yakın iş birliğimizi sürdüreceğiz' dedi.

TBMM'de 11. Kalkınma Planı görüşülüyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 11. Kalkınma Planı'na ilişkin, 'Plan dönemi sonunda imalat sanayii ihracatını 158,8 milyar dolardan 210 milyar dolara çıkarmayı, yüksek teknolojili sektörlerin ihracatımız içerisindeki payını yüzde 3,5'ten yüzde 5,5'e çıkarmayı, orta-yüksek teknolojili sektörlerin ihracatımız içerisindeki payını yüzde 36,4'ten yüzde 44,2'ye çıkarmayı hedefliyoruz' dedi.

15 Temmuz şehitleri unutulmadı

Fetullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz Darbe girişiminde şehit olan Zekeriya Bitmez, Fuat Bozkurt ve Engin Tilbeç mezarları başında anıldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 11. Kalkınma Planı hakkında bilgi verdi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'Daha kaliteli eğitim ile yaygınlaştırılmış mesleki ve odaklı eğitim olanaklarıyla iş gücünün yetkinlikleri ve iş hayatıyla uyumu geliştirilecektir' dedi.