Etiketler

TÜRK-İŞ Konfederasyonu Başkanı Atalay: 'Bağımsız ve tarafsız gazetecilere dünyada olduğu gibi bizim de ihtiyacımız var'

TÜRK-İŞ Konfederasyonu Başkanı Ergün Atalay, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' dolayısıyla Türkiye Gazeteciler Sendikası'nın (TGS) Ankara bürosunda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci kez toplandı

Ankara'da işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2020 asgari ücretini belirlemek için ikinci kez toplandı. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Açlık, yoksulluk sınırı vardı. Birde yaşam maliyeti vardı. O gün biz söylediğimiz rakam bunun altında olmasın diye talep ettik. Biz aynı noktadayız dedi.

Bakan Selçuk'tan yeniden başkanlığa seçilen Türk-İş Başkanı Atalay'a tebrik

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yeniden genel başkanlığa seçilen Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'ı tebrik etti.

Türk- İş Genel Başkanı Atalay: 'Asgari ücrette 2 bin 578 liranın altını konuşmayız'

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, 'Asgari ücrette 2 bin 578 liranın altını konuşmayız' dedi.

Sözen'den, ABD Büyükelçiliği'ne kınama

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, ABD Büyükelçiliği'nin resmi twitter hesabından Fetullahçı Terör Örgütü firarisi Ergün Babahan'ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi hedef alan paylaşımının beğenmesine tepki gösterdi.

Erdoğan sevgisi büyüdükçe büyüdü evine sığmadı

Elazığ'ın Palu ilçesinde bir köyde yaşayan Mustafa Ergün'ün, hayranlık duyduğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafları ile evini adete müzeye çevirirken, onun adının baş harflerini dağa yazdı, adına da bir park yaptırdı. Bu sevgiyi duyan Milletvekili Zülfü Demirbağ ise o eve giderek, Ergün'e, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüştürme sözü verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurulacak komisyona Başkan Ergün’ü de seçti

Ankara Beştepe'de düzenlenen toplantıda büyükşehir belediye başkanlarıyla bir araya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kurulması için talimatını verdiği yerel yönetim mevzuatına ilişkin komisyona Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü de seçti.

Öndeş, Demiryol-İş Genel Başkan Yardımcısı oldu

Demiryol-İş Sendikası Şube Başkanı Nurettin Öndeş, Ergün Atalay'ın genel başkanlığa seçildiği Demiryol-İş 11. Olağan Genel Kurulunda genel başkan yardımcısı oldu.

Kurban kesmeye giderken, aracıyla takla attı

Esenyurt'ta aracıyla kurban kesmeye giden Ergün Şimşek isimli vatandaş kavşakta başka bir aracın kendisine çarpmasıyla takla attı.

Türk-İş zammı yetersiz buldu

Türk-İş Konfederasyonu 'Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmeleri' ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Türk-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Ergün Atalay, 'Ya uzlaşma yoluna gideceğiz ya arkadaşlarımız kanundan doğan hukuki haklarını kullanacak ya da masa başında bitireceğiz' dedi.

Kılıçdaroğlu,Türk-İş Genel Başkanı Atalay'ı ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ı ziyaret etti. Türk-İş Genel BaşkanI Atalay, 'Dün bize verilen en son teklif, ilk altı ay için yüzde 6, ikinci altı ay için yüzde 4' dedi.

Türk-İş'den 15 Temmuz'un yıl dönümünde anlamlı program

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, 15 Temmuz darbe teşebbüsünün yıl dönümünde gazileri ve şehitlerin kabirlerini ziyaret etti.

Maden ocağında iftar

Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve Maden-İş Genel Başkanı Nurettin Akçul, Park Termik Maden Ocağı J Sektöründe İşçiler ile birlikte oruç açtı.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Atalay, ETUC Genel Kuruluna katıldı

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, 21-23 Mayıs 2019 tarihlerinde Viyana'da gerçekleştirilen Avrupa Sendikalar Konfederasyonu ETUC'un genel kuruluna katıldı.

Türkiye fizyoterapistler günü

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (FTR) Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nevin Ergun, 'İnsanların yanında olmak, yaşamlarına renk katmak için varız. Bizim mesleğimiz insanı insan yapan bir meslektir' dedi.

DSP’li Kılıç’tan gövde gösterisi

Seçimlere kısa bir süre kalırken, Malatya'nın Arguvan ilçesinde DSP'li Başkan Adayı Ergün Kılıç düzenlenen konser etkinliği ile Arguvanlılarla buluştu.

Türk-İş Başkanı Atalay maden şehitlerinin çocuklarıyla buluştu

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Başkanı Ergun Atalay, Soma maden şehitlerinin çocuklarıyla kahvaltıda buluştu.

BTP adayı Pak'tan Türk-İş'e ziyaret

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Pak, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ı ziyaret etti. BTP'nin işsizlik için çözüm önerilerin anlatan Pak, asgari ücretin 5 bin TL olmasının şart olduğunu söyledi.

DSP adayı Kılıç’tan ‘Büyük buluşma’ etkinliği

Demokratik Sol Parti (DSP) Arguvan Belediye Başkan Adayı Ergün Kılıç, 24 Mart Pazar günü 'Büyük Buluşma' ile Arguvanlılar ile bir araya gelecek.

DSP Arguvan Adayı Kılıç’ın projeleri ilgi gördü

DSP Arguvan Belediye Başkan Adayı Ergün Kılıç'ın açıkladığı projeler her kesimden destek gördü.

DSP’li Kılıç’a Arguvan’da ilgi büyük

DSP Arguvan Belediye Başkan Adayı Ergün Kılıç, seçim öncesi köy köy, mahalle mahalle gezerek vatandaşların desteğini istiyor. Gittiği her yerde halkın sıcak ilgisi ile karşılaşan Kılıç, Biz Arguvan'a sorun olmaya değil, sorun çözmeye talibiz dedi.

ESOB'a vergi haftası ziyareti

Erzurum Vergi Dairesi Başkanı Ergün Aslan, bu yıl 25 Şubat-3 Mart tarihleri arasında kutlanan 30'uncu Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında, Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Rasim Fırat'ı ziyaret etti.

ETSO Başkanı Yücelik'e Vergi Haftası ziyareti

Erzurum Vergi Dairesi Başkanı Ergün Aslan, bu yıl 25 Şubat-3 Mart tarihleri arasında kutlanan 30. Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik'i ziyaret etti.

Ressam Başar'dan Taşdelen'e anlamlı hediye

Ressam Ergün Başar, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'i makamında ziyaret ederek Mustafa Kemal Atatürk ve Nazım Hikmet'in yağlı boya resimlerini hediye etti.

DSP Başkan adayı Kılıç’tan Arguvanspor’a destek

DSP Arguvan Belediye Başkan Adayı Ergün Kılıç, Arguvan Belediyespor Teknik heyeti ve futbolcuları ile yemekte bir araya geldi.

Bakanlık ve GAÜN arasında önemli adım

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Strateji, Tanıtım ve Organizasyon Daire Başkanı Ergün Can, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ali Gür'ü makamında ziyaret etti.

Dünya Gümrük Günü

Adıyaman Gümrük İl Müdürü Ergün Akyol, kurum çalışanlarıyla birlikte 'Dünya Gümrük Günü' dolayısıyla Vali Aykut Pekmez'i makamında ziyaret etti.

Ergün Kılıç DSP’den Arguvan adayı oldu

İş adamı Ergün Kılınç DSP'den Arguvan Belediye Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu üçüncü toplantısı yapıldı

Asgari Ücret Tespit Komisyonu üçüncü toplantısını gerçekleştirdi. TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, 'İyi bir rakam olursa arkadaşlarıma imzalaması noktasında talimat vereceğim. Ama açıkladığım rakam olmuyorsa imzalamama noktasında kamuoyunda açıkladık. Biz bu oyunda olmayız' dedi.

Hipertansiyon hakkında doğru bilinen 5 yanlış

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Cegerğun Polat, kan basıncı yüksekliği anlamına gelen hipertansiyonun birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabildiğini belirterek, bunda ailesel yatkınlık ve aşırı tuz tüketimi büyük oranda etkili olduğunu, yine de hastaların yaklaşık yüzde 95'inde yüksek tansiyon nedeninin tam olarak bulunmadığını vurguladı.