Etiketler

Büyükşehirden minik emekçilere sürpriz

Başkentli çocukların hayallerine ışık tutan Ankara Büyükşehir Belediyesi, 'Sokakta Çalışan Çocuklar Merkezi' üyeleri için düzenlediği sosyal, kültürel ve bilimsel etkinliklerle miniklerin yüzlerini güldürüyor.

Çankaya'nın emekçileri sokakları parlatıyor

Çankaya Belediyesinin temizlik işçileri, günlük temizlik ve çöp toplama çalışmalarının yanı sıra; semt ve mahallelerdeki büyük alanlar ile bu bölgelerde bulunan çöp konteynerlerinde kapsamlı çalışma yapıyor. Ekipler, boşaltılan konteynerleri yıkama ve ilaçlama yaparak dezenfekte ediyor.

Fırat Edaş Basın Çalışanlarının Anlamlı Gününü Unutmadı

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., tüm basın emekçilerinin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı yayımladığı mesajla kutladı.

Fatma Şahin'den '24 Temmuz Basın Bayramı' kutlaması

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yayımladığı mesajında basın emekçilerinin sektörün isimsiz kahramanları olduğunu belirterek, medyanın demokrasinin gelişmesi sürecinde 'olmazsa olmaz' bir faktör ve milletin müşterek sesi olduğunu aktardı.

Hak-İş Konfederasyonu Başkanlar kurulu sonuç bildirisi açıklandı

HAK-İŞ Başkanlar Kurulu, 13. Olağan Genel Kurulunda alınan karar da sendika değiştirme baskılarına dikkat çekilerek CHP ve HDP'li Belediyeler tarafından HAK-İŞ üyelerine uygulanan baskılar nedeniyle işten atılan veya sendika değiştirme baskısına maruz kalan emekçilerin hakkını sonuna kadar koruyacakları deklare edildi.

Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Değirmenci: 'İşçiyi sokağa atanlar bu vebalin altında ezilecekler'

Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, 31 Mart seçimlerinden sonra Bolu Belediyesi ile diğer belediyelerde yaşanan işçi kıyımlarını ve sendikal baskıları metal işçileri olarak kınadıklarını ve Bolu'dan Ankara'ya yürüyen emekçilerin yanlarında olduklarını ifade etti.

'Emek ve Adalet Yürüyüşü' 9'uncu gününde

HAK-İŞ Konfederasyonunun işten çıkarılan işçilerin seslerini duyurmak için başlattığı 'Emek ve Adalet Yürüyüşü' 9'uncu gününde devam ediyor. HAK-İŞ Konfederasyonu Bursa İl Başkanı Mustafa Yavuz, yürüyüşün CHP'ye karşı gibi algılandığını belirterek, 'Burada bu yürüyüşümüzün amacı AK Parti'den CHP'ye geçen tüm belediyelere tepki asla değildir. İşçi ve emekçinin ekmeğinden edildiği CHP belediyelerine tepkimiz vardır' dedi.

Emek Ve Adalet Yürüyüşünde CHP Genel Başkanına çok sert sözler

CHP yönetimindeki Bolu Belediyesi'nde yaşanan işten çıkarmaları protesto eden işçiler, 'Emek ve Adalet Yürüyüşü'nün' 8. gününde Ankara'nın Kahramankazan ilçesine 13 kilometre kala yürüyüşlerini sürdürüyor. Hizmet-İş Sendikası'nın Kurucu ve Onursal Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, yürüyüş öncesi yaptığı konuşmada, 'Kemal Kılıçdaroğlu bu sese kulak verir, sözünde durur. Adam gibi davranır ve adam gibi hakkını arayan bu kardeşlerimizin işe iadesini sağlar. Eğer hak teslim edilmez ve adalet gerçekleşmez olursa CHP'ye şimdiden ilan ediyoruz ki; zulüm partisidir. Haklı direnişimize karşılık verilmeyecek olursa, emekçi kardeşlerimiz, tüm çalışanlarımız CHP'ye Türkiye'yi dar getirir' dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: 'Ekonomik teröre karşı devlet-millet el ele mücadele'

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, 'Terör örgütleri ile güvenlik güçlerimiz mücadele ederken, ekonomik teröre karşı da iş adamlarımızla, müteşebbislerimizle ve emekçilerimizle birlikte, devlet-millet el ele mücadele ediyoruz'dedi.

CHP’den 1 Mayıs kutlaması

1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları kapsamında basın açıklaması yapan Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İl Başkanı Enver Kiraz, bütün emekçilerin 1 Mayıs bayramını kutladı.

Başkan Yaşar: 'Tüm emekçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum'

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı. Emeğin en yüce değer olduğunu belirten Yaşar, 'Onuru ile çalışan, ekmek parasını alın teri ile kazanan, her türlü haksızlık ve sömürüye karşı direnen, tüm emekçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum' dedi.

Başkan Aygün’den 1 Mayıs Mesajı

Milli Beka Hareketi Doğu Anadolu Bölge ve Malatya İl Başkanı İbrahim Aygün, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı.

AVM çalışanlarından sendika

Ankara'da AVM çalışanları Alışveriş Merkezi Emekçileri Sendikası (AVMES) adı altında sendika kurdu.

ATO Başkanı Baran'dan 1 Mayıs Mesajı

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlayarak 'Emeğiyle, alnın teriyle hayatını kazanan tüm emekçilere sağlık ve mutluluk diliyorum' dedi.

Sağlık Federasyonu Başkanı Dinç'den Tıp Bayramı mesajı

Sağlık Federasyonu Başkanı Raşit Dinç, 'Gece gündüz demeden kendi hastalığında bile hastalarının sağlığını düşünen sağlık emekçilerimizin 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyoruz' dedi.

Kadınlar günü GTO'da coşkuyla kutlandı

Gaziantep Ticaret Odası bünyesinde 20 yılı aşkın süredir faaliyetlerini sürdüren Gaziantep AB Bilgi Merkezi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü coşkuyla kutladı.

8 Mart'ta kadınlar Yenimahalle'de

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, '8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü' dolayısıyla düzenlenen 'YENİMEK 8 Mart Emekçi Kadınlar Korosu'nun düzenlediği konser etkinliğine katıldı.

Muhtar adayı Kılıç kadınları unutmadı

Gaziler Mahallesi Muhtar adayı Yusuf Kılıç, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü dolayısıyla mahallesindeki kadınlara çiçek ve karanfil dağıttı.

Başkan Yaşar: 'Kadınlar toplumun gerçek mimarlarıdır'

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yeni Batı Mahallesi'nde bulunan Özlem Sitesi sakinlerinin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için tertip ettiği toplantıya katıldı. Yaşar, 'Kadınlar toplumun gerçek mimarlarıdır' dedi.

CHP Kadın Kolları Başkanı Güllü Tunçer'in 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü Mesajı

8 Mart 1857’de New York’ta kapitalizmin dayattığı düşük ücret ve ağır çalışma koşullarına karşı eylem yapan kadınların direnişi 129 kadın işçinin yanarak öldürülmesi ile sonuçlanmıştır.

Yenimahalle'de 8 Mart Kadınlar Günü etkinlikleri

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, eşi Azize Yaşar ile birlikte muhtarlar tarafından düzenlenen '8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü' etkinliklerine katıldı.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan: ''Türk kadını Türk milletinin var olmasında çok önemli bir rol oynamıştır''

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, kadınların mücadeleci, çalışkan, emekçi ve fedakar olduğunu kaydederek, ''Türk kadını Türk milletinin var olmasında çok önemli bir rol oynamıştır'' dedi.

Memur-Sen Konfederasyonu 1 Mayıs'ta Şanlıurfa'da

Memur Sendikaları Konfederasyonu 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü Şanlıurfa'da kutlayacak. Konfederasyondan yapılan açıklamada tarihin ve insanlığın başlangıç noktası sayılan Şanlıurfa'da emeğin sesini yükselteceklerini belirterek, '1 milyonu aşkın üyesi ve aileleriyle birlikte 20 milyon vatandaşın, emekçinin, çalışanın, 'sesi ve sözü' konumundaki Memur-Sen, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde, tarihin ve insanlığın başlangıç noktası sayılan Şanlıurfa'da emeğin sesini yükseltecek'denildi.

Başkan Kılınç: 'Emekçiler enflasyona ezdirilmemeli'

Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Hasan Kılınç, enflasyon oranında zam taleplerinin olduğunu ve emekçilerin enflasyona ezdirilmemesi gerektiğini kaydetti.

Arslan: 'Kadro alamayanlar için mücadelemizi sürdürüyoruz'

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, 'Kadro kapsamı dışında kalan 70 bin civarındaki taşeron emekçinin kadroya alınması yönündeki mücadelemizi kararlılıkla devam ettiriyoruz' dedi.

Basın Emekçilerinin10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü yayımladığı mesajla kutladı.

Öz Taşıma-İş Başkanı Toruntay'dan yeni yıl mesajı

Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, '2019 yılının aziz milletimiz ve bütün insanlık için hayırlı olmasını diliyorum. Yeni yılda da kadro alamayan emekçilerimiz için mücadelemiz devam edecek' dedi.

Öz Taşıma-İş Başkanı Toruntay: 'Yeni asgari ücret hayırlı olsun'

Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, 'Uzun bir süredir ülke gündeminde olan ve merakla beklenen yeni asgari ücret belli oldu. Tüm emekçilerimize hayırlı olsun' dedi.