Etiketler

Döner Kardeşler suç örgütü hakim karşısında

Döner Kardeşler adıyla bilinen suç örgütünün davasının görülmesine başlandı. Duruşmada sanık Yunus Tatlı, örgüt lideri Emirhan Döner tarafından kendisine zorla kadın iç çamaşırı giydirilip videosunun çekildiğini iddia etti. Savunma yaptığı sırada gülen bir sanığı ise mahkeme başkanı, Sırıtmadan savunma yap be adam şeklinde uyardı. Duruşma yarın sanık savunmalarıyla devam edecek.

Eşini öldürüp cesedini arabada gezdiren kocanın yargılanmasına devam edildi

Bahçelievler'de boşanma aşamasındaki eşini silahla ateş ederek öldüren ve eşinin cansız bedeniyle arabada 2 saat gezdikten sonra teslim olan Eren Erdoğan'ın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada tanık olarak dinlenen sanığın annesi, maktul ile oğlu arasında herhangi bir sorun olmadığını söyledi. Mahkeme başkanı bu beyan üzerine 'Madem sorun yoktu da neden öldürdü İstanbul sokaklarında araba ile gezdirdi' dedi. Öte yandan sanığın gözaltına alındıktan sonra elleri kelepçeliyken 'Döneceğim yine' notuyla bir fotoğraf paylaştığı da ortaya çıktı.

Boksör cinayetinin karar duruşmasında itiraf

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 29 Nisan 2019 tarihinde işlenen cinayetin karar duruşmasında sanıklardan Svaş A., cinayeti kendisinin işlediğini itiraf etti. Mahkeme Savaş A.'ı müebbet, Birhan D.'yi ise 18 yıl hapse mahkum etti.

Anne ve babasını siyanürle öldüren sanık duruşmada sordu: “Babam yaşıyor mu?”

İzmir'de siyanürlü suyu içirerek anne ve babasını öldüren, karışımı zorla içirmeye çalıştığı kardeşini de yaralayan tutuklu sanık, cezaevine babası tarafından para gönderildiğini söyleyerek, mahkeme başkanına 'Babam yaşıyor mu?' diye sordu.

Cinsel saldırıya uğrayan yaşlı kadın duruşma öncesi gözyaşı döktü

Adana'da tecavüz etmeye çalıştığı yaşlı kadını darp ettiği ileri sürülen sanığın yargılanmasına devam edilirken, 80 yaşındaki Fatma Altunöz duruşma öncesi, Ben namusum için yaşarım diyerek gözyaşı döktü.

Kızını ve eşini yaralayan sanık hakim karşısında

İSTANBUL (İHA) – İstanbul'da boşandığı eşi ve kızını bıçakla yaralayan sanık hakim karşısına çıktı. Duruşmada savunma yapan sanık, 'Kim hakkımda ne düşünürse düşünsün bu dünyadaki en değerli varlığım eşim ve iki çocuğumdur' dedi.

Veteriner hekime cinsel istismar davası öncesi Ankara Adliyesi karıştı 4 gözaltı

Ankara'da veteriner hekim Ç.B.'yi (23) cinsel istismar etmekle suçlanan Prof. Dr. Hasan B.'nin tutuksuz yargılandığı davanın ilk duruşması öncesi basın açıklaması yapmak isteyen gruba müdahale eden polis, 4 kişiyi gözaltına aldı.

İsrailli genç kızın otopsi incelemesinde boğazında ve kalçasında morluklar tespit edildi

Kocaeli'de 20 yaşındaki genç kızını öldürüp pencereden aşağı attıkları iddia edilen İsrail vatandaşı baba ve oğlu, hakim karşısına çıkartıldı. Duruşmada, genç kızın otopsi incelemesinde boğaz ve kalçasında morlukların tespit edildiği belirtildi.

Cinayet sanığı duruşmada öldürdüğü kızın babasına saldırdı

Aydın'da Merve Kotan ve Ekim Türkmen'i öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan sanık Muhammet Gürsoy, duruşma sırasına Kotan'ın babası Salih Kotan, annesi ise kardeşi Ahmet Kotan'a saldırdı. Polis ve jandarma ekiplerinin müdahale ettiği arbede, duruşma salonundan adliyenin dışarısına taştı.

Dava bilgileri cebe taşındı

Adalet Bakanlığı, hazırladığı 'e-Adalet Vatandaş' uygulamasıyla dava dosyalarına erişimi mobil cihazlara taşıdı. Cep telefonlarına uygulamayı yükleyen vatandaşlar, haklarında açılan davaları görebiliyor ve devam eden davaların duruşmalarını takip edebiliyor.

Malatya'da ele geçirilen bombalı araç sanıklarının davası sürüyor

Malatya'da bir araçta ele geçirilen 28 kilo 60 gram patlayıcı maddeyle ilgili süren davada, 5'i tutuklu 14 sanık üçüncü duruşmaya çıktı.

Osmanlı Ocakları Başkanı Canpolat: 'Davutoğlu'nun Osmanlı Ocakları'nı bitirme planı çöktü'

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti Genel Başkanı olduğu dönemde bir genelge çıkarttırarak Osmanlı Ocaklarını lav ettirmek istediğini belirterek, 'Recep Tayyip Erdoğan'a sadakat yemini etmiş ve 15 Temmuz'da direnecek bir teşkilatı lav etmek istemiş ve bir genelge çıkarılmıştı. Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı müfettişleri derneğimizi denetledi. İddia edildiği gibi bir usulsüzlük çıkmadı. Usulsüzlük iddiaları üzerine Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesinde 2018/598 dosyasında yargılanma süreci başlandı ve ikinci duruşmada beraat kararı çıktı' dedi.

Ankara'da 8 yaşındaki Eylül'ün öldürülmesiyle ilgili 2. dava başladı

Ankara'nın Polatı ilçesinde geçen yıl 22 Haziran'da kaybolduktan 1 hafta sonra cesedi toprağa gömülü bulunan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara'nın öldürülmesiyle ilgili davanın 2. duruşması Ankara Adliyesinde görülmeye başlandı.

Geleceğin Adli personelleri Kızılcahamam'da yetişecek

Kızılcahamam İbn-i Sina Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi'nde okuyan öğrenciler için yeteneklerini geliştirebilmeleri amacıyla duruşma salonunu temsil eden 'Adalet Alanı' açıldı.

Kıvanç Tatlıtuğ ile fotoğraf çektiren kadın hakim hakkında inceleme başlatıldı

'Vergi usulüne muhalefet' suçundan 10 yıla kadar hapis istemiyle hakim karşısına çıkan Kıvanç Tatlıtuğ ile duruşma salonunda fotoğraf çektiren kadın hakim hakkında HSK tarafından inceleme başlatıldı. Kıvanç Tatlıtuğ ise hakimin kendi davasına bakan hakim olmadığını açıkladı.

Döve döve öldürülen taksicinin oğlundan katil zanlılarının tahliyesine tepki

Ataşehir'de döve döve öldürülen taksicinin oğlu, katil zanlılarının ilk duruşmada tahliye olmasına tepki gösterdi. Taksici Aziz Kahraman'ın oğlu Özgür Kahraman, 'Çok şaşkınım. Bu karar iki üç gündür aklımdan çıkmıyor. Ben görüntüleri unutamam diye izlemedim, hakim de sanırım izlemedi' dedi.

Eşini ve kayınvalidesini öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi

Avcılar'da eşini ve kayınvalidesini öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Mehmet Reşit Çelik'in davasının görülmesine devam edildi. Duruşmada beyanda bulunan müşteki avukatı, sanığın geçmişte yargılandığı ve beraat ettiği bir cinsel istismar dosyasına ilişkin maktulün bilgi sahibi olduğunu ve bu nedenle öldürülmüş olabileceğini düşündüklerini aktardı.

Şule Çet davasında bilirkişi: 'Tecavüz edildiği yönünde kanıtlar var'

Üniversite öğrencisi Şule Çet'in ölümüyle ilgili 3'üncü duruşma bugün Ankara Adliyesinde görüldü. Bilirkişi sanıkların tecavüz ettiği yönünde kanıtların olduğunu belirtirken, sanık Çağatay Aksu'nun 'Ayakkabıyı attığımızı iddia ediyorlar. Doğa üstü güçlerim var herhalde. Birine dokunmadan tecavüz etme, birine dokunmadan aşağıya atma' sözleri tepki topladı.

Malatya Barosunda kupa töreni

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Eğitim Merkezi tarafından, 15-16 Haziran tarihlerinde bu yıl 6.'sı düzenlenen Türkiye Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışmasında bölge elemelerinde finale kalarak Doğu Anadolu Bölge birincisi olan Malatya Barosu Stajyer avukatlar için kupa töreni düzenledi.

Genç Avukatlardan büyük başarı

Malatya Barosu, Kurgusal Duruşma Yarışması bölge elemelerinde bölge birincisi oldu.

Bıçaklanarak öldürülen emekli öğretmen cinayetine tahliye

Emekli öğretmeni öldürdüğü iddiasıyla tutuklan genç kadına ilk duruşmada tahliye edildi 

Şule Çet davası bugün Ankara'da görülecek

Ankara'daki bir plazanın 20'nci katından şüpheli şekilde 'düşerek' yaşamını yitiren Şule Çet'in davasında 2'nci duruşması bugün görülecek.

3 yıl sonra itiraf etti, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası yedi

Elazığ'da 3 yıl önce arkadaşını öldürüp inkar eden bugün ise karar duruşmasında delilleri yok etmede kendisine yardım eden anne ve babasını korumak için 'Ben öldürdüm' diyen zanlıya mahkeme heyeti ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Delilleri yok ettiği ileri sürülen anne ve babaya ise 2 yıl 6'şar ay hapis cezası verildi.

Oğuzeli'nde 'Kurgusal Duruşma' yarışması

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Hukuk Bölümü Adalet Programı öğrencileri tarafından kurgusal duruşma yarışması yapıldı.

24 ölümlü kazada karar çıktı

Muğla’nın Sakartepe Geçiti'nde 2017 yılında 24 kişinin ölümü ile sonuçlanan kazanın karar duruşmasında araç sahibine 10 yıl hapis cezası verildi 

AK Parti'li Muştu'nun şehit edilmesine ilişkin davaya devam edildi

AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Muştu'yu şehit eden PKK'lı teröristlere yardım ettikleri gerekçesiyle yargılanan sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilirken, duruşma 27 Mart'a erteledi.

Ankara Adliyesinde duruşma salonunda kavga

Ankara Adliyesinde kız kaçırma meselesi yüzünden davalık olan iki grup arasında kavga çıktı. Kavgada 8 kişi yaralandı.

Duruşma savcısı "Namus cinayetidir" dedi

Bursa'da olay yerinde kopan tespit taneleri ile aydınlatılan cinayetle ilgili duruşma savcısı mütalaasını açıkladı. Savcı cinayetin namus için işlendiğini belirterek, 3 sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istedi. 

Kadınlardan, katil zanlısı Taş'ın öldürülen eşi ve teyzesine destek

Gaziantep Kadın Meclisleri üyeleri, kadın cinayetlerine dikkat çekmek amacıyla eşi ve 8 yakınını öldüren katil zanlısı Yusuf Taş'ın duruşmasına katıldı.