Etiketler

Eşini ve kayınvalidesini öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi

Avcılar'da eşini ve kayınvalidesini öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Mehmet Reşit Çelik'in davasının görülmesine devam edildi. Duruşmada beyanda bulunan müşteki avukatı, sanığın geçmişte yargılandığı ve beraat ettiği bir cinsel istismar dosyasına ilişkin maktulün bilgi sahibi olduğunu ve bu nedenle öldürülmüş olabileceğini düşündüklerini aktardı.

Şule Çet davasında bilirkişi: 'Tecavüz edildiği yönünde kanıtlar var'

Üniversite öğrencisi Şule Çet'in ölümüyle ilgili 3'üncü duruşma bugün Ankara Adliyesinde görüldü. Bilirkişi sanıkların tecavüz ettiği yönünde kanıtların olduğunu belirtirken, sanık Çağatay Aksu'nun 'Ayakkabıyı attığımızı iddia ediyorlar. Doğa üstü güçlerim var herhalde. Birine dokunmadan tecavüz etme, birine dokunmadan aşağıya atma' sözleri tepki topladı.

Malatya Barosunda kupa töreni

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Eğitim Merkezi tarafından, 15-16 Haziran tarihlerinde bu yıl 6.'sı düzenlenen Türkiye Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışmasında bölge elemelerinde finale kalarak Doğu Anadolu Bölge birincisi olan Malatya Barosu Stajyer avukatlar için kupa töreni düzenledi.

Genç Avukatlardan büyük başarı

Malatya Barosu, Kurgusal Duruşma Yarışması bölge elemelerinde bölge birincisi oldu.

Bıçaklanarak öldürülen emekli öğretmen cinayetine tahliye

Emekli öğretmeni öldürdüğü iddiasıyla tutuklan genç kadına ilk duruşmada tahliye edildi 

Şule Çet davası bugün Ankara'da görülecek

Ankara'daki bir plazanın 20'nci katından şüpheli şekilde 'düşerek' yaşamını yitiren Şule Çet'in davasında 2'nci duruşması bugün görülecek.

3 yıl sonra itiraf etti, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası yedi

Elazığ'da 3 yıl önce arkadaşını öldürüp inkar eden bugün ise karar duruşmasında delilleri yok etmede kendisine yardım eden anne ve babasını korumak için 'Ben öldürdüm' diyen zanlıya mahkeme heyeti ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Delilleri yok ettiği ileri sürülen anne ve babaya ise 2 yıl 6'şar ay hapis cezası verildi.

Oğuzeli'nde 'Kurgusal Duruşma' yarışması

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Hukuk Bölümü Adalet Programı öğrencileri tarafından kurgusal duruşma yarışması yapıldı.

24 ölümlü kazada karar çıktı

Muğla’nın Sakartepe Geçiti'nde 2017 yılında 24 kişinin ölümü ile sonuçlanan kazanın karar duruşmasında araç sahibine 10 yıl hapis cezası verildi 

AK Parti'li Muştu'nun şehit edilmesine ilişkin davaya devam edildi

AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Muştu'yu şehit eden PKK'lı teröristlere yardım ettikleri gerekçesiyle yargılanan sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilirken, duruşma 27 Mart'a erteledi.

Ankara Adliyesinde duruşma salonunda kavga

Ankara Adliyesinde kız kaçırma meselesi yüzünden davalık olan iki grup arasında kavga çıktı. Kavgada 8 kişi yaralandı.

Duruşma savcısı "Namus cinayetidir" dedi

Bursa'da olay yerinde kopan tespit taneleri ile aydınlatılan cinayetle ilgili duruşma savcısı mütalaasını açıkladı. Savcı cinayetin namus için işlendiğini belirterek, 3 sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istedi. 

Kadınlardan, katil zanlısı Taş'ın öldürülen eşi ve teyzesine destek

Gaziantep Kadın Meclisleri üyeleri, kadın cinayetlerine dikkat çekmek amacıyla eşi ve 8 yakınını öldüren katil zanlısı Yusuf Taş'ın duruşmasına katıldı.