Diyarbakır Güncel Haberleri

Diyarbakır Güncel Haberleri

Diyarbakır'da küçük kızı kurtarmaya çalışan kadın akıntıya kapılarak hayatını kaybetti

DİYARBAKIR (İHA) – Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde pikniğe giden aileden akıntıya kapılan iki kişinde biri boğularak hayatını kaybetti.

DİSKİ vatandaşlardan gelen talepleri anında karşılıyor

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent genelinde içme suyu ile ilgili konularda vatandaşlardan gelen talepleri anında karşılıyor.

Vali Su, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali İhsan Su, devam eden asfalt çalışmaları yerinde inceledi.

Hani İlçe Emniyet Amirliği uyuşturucu tacirlerine göz açtırmıyor

Diyarbakır'ın Hani İlçe Emniyet Amirliği, uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayarak başarılı bir operasyon daha gerçekleştirdi.

Ailelerin direnişi 999 günüde

Çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır il binası önündeki evlat nöbeti 999. gününde devam ediyor.

Şef Güçtekin, son dönemlerin yeni trendi vejetaryen kebabını tanıttı

Ünlü şef ve iş adamı Yusuf Can Güçtekin vejetaryenlere özel olarak sunulan vejetaryen kebabını tanıttı.

7 bin yıllık buğday Diyarbakır'da boy gösterdi, çiftçiler 'Buğday sorunu kalmayacak' dedi

Kayseri Kültepe ilçesinde arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun üretimi Diyarbakır'da da başladı. Çiftçilerin büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday sorunu kapatacağını ve ihraç da edilebileceğini söyledi.

Cudi'de hava operasyonu başladı

Şırnak'ın Cudi Dağında tespit edilen teröristler havadan vuruldu.

İleri ailesinin mutlu günü

Diyarbakır'ın tanınmış ailelerinden Turgut İleri, hayatını Berna Akıncı ile birleştirerek dünya evine girdi.

HDP'li belediye mağduriyeti devam ediyor

HDP'li belediyenin Diyarbakır'da mağdur ettiği T Plaka Hak Sahipleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DİTHAKDER), kayyumların sorunu çözmek yerine mağduriyetlerini devam ettirdiğini dile getirdi.

Diyarbakır'da trafik kazası: 1 ölü

DİYARBAKIR (İHA) – Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde meydana gelen trafik kazasında küçük kız hayatını kaybetti.

Ailelerin direnişine 4 aile daha katıldı

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla gece gündüz HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerin direnişi 998'inci gününde sürerken, Adana, Gaziantep, Adıyaman'dan gelen ailelerin katılımıyla aile sayısı 299 oldu.

Diyarbakır'da 'Fetih Yürüyüşü'

Diyarbakır'ın fethinin 1383. yılında Fetih Camii'nden şehit sahabelerin kabrinin bulunduğu Hazreti Süleyman Camii'ne kadar yürüyüş gerçekleştirildi.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı 27 Mayıs Askeri Darbesi'ni kınadı

AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı, 27 Mayıs Askeri Darbesi'ni, yıldönümünde bildirdiği basın açıklamasıyla kınadı.

AK Partili Kurtulmuş: 'Türkiye'nin ne Suriye'nin, ne Irak'ın bir karış toprağında gözü yoktur'

AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'nın geleneksel aylık olağan basın buluşmasına katılan AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, 'Türkiye'nin ne Suriye'nin, ne Irak'ın bir karış toprağında gözü yoktur. Türkiye'nin güvenlik taleplerini ihmal eden bir anlayışa asla Türkiye müsaade etmez' dedi.

Surnet dolandırıcılara karşı uyardı

Son zamanlarda artan dolandırıcılık olaylarına ilişkin açıklama yapan Surnet, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Sevgi Kurtulmuş, Diyarbakır'da Kur'an Kursu öğrencileriyle bir araya geldi

Diyarbakır'ın İslam orduları tarafından fethedilmesinin 1383.yılı nedeniyle çeşitli programlara katılan AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un eşi Sevgi Kurtulmuş, kentin dünya mirası statüsündeki tarihi yerlerini ziyaret ederek Kur'an Kursu öğrencileriyle bir araya geldi.

Diyarbakır'da trafik kazası: 2 yaralı

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

Diyarbakırlı öğrenciler atık yağları okula götürdü, topu kaptı

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde Sıfır Atık Projesi çerçevesinde öğrenciler, topladıkları atık yağları okulla götürerek öğretmenlerinden top aldı.

DİSKİ, Dicle ilçesinde su depolarını temizledi

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşlara daha sağlı su aktarmak için Dicle ilçesindeki su depolarını temizledi.

Yenişehir'de cadde ve sokaklar yenileniyor

Diyarbakır'ın Yenişehir Belediyesi tarafından cadde ve sokakların modern ve estetik bir görünüme kavuşması için yürütülen kilitli parke yol yapım çalışmaları devam ediyor.

Dicle İlçe Müftüsü Azad Akın öğrencilere seminer verdi

Diyarbakır'ın Dicle İlçe Müftüsü Azad Akın, Atatürk İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret ederek öğrencilere seminer verdi.

Kurtulmuş: 'Mezopotamya'nın giriş kapısı Diyarbakır, yeniden yaralarını sarıyor'

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Sur ilçesinde bulunan Tarihi On Gözlü Köprü yerleşkesinde 'Nesilden Nesile Tecrübe Konuşuyor' programında gençlerle buluştu.

Diyarbakır'da İpekböcekçiliği çalıştayı

Diyarbakır Ticaret Borsası, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, GAP Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile Kulp Kaymakamlığı tarafından Kelebekten Kozaya, Kozadan Modaya İpeğin serüveni sloganı ile ipekböcekçiliği çalıştayı düzenlendi.

'Türk Mutfağı Haftası'nda vatandaşlara Diyarbakır lezzetleri ikram edildi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 'Türk Mutfağı Haftası' çerçevesinde vatandaşlara yöresel lezzetleri ikram etti.

Fetih coşkusu gezici otobüsle Diyarbakır sokaklarında

Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Fethi'nin 1383'üncü yıldönümü dolayısıyla kentin cadde ve sokaklarında gezici otobüs ile vatandaşlara konser verdi.

DİSKİ'den su kesintisine anında müdahale

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, isale hattı tahliye vanasındaki çelik boruda oluşan arızayı kentte su kesintisi yaşanmadan giderdi.

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: 'Sezai Karakoç diriliş cephesinin amansız yılmaz bir savaşçısı'

Diyarbakır'a gelen AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Fetih etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen 'Uluslararası Sezai Karakoç Sempozyum'una katıldı. Kurtulmuş, 'Sezai Karakoç'un Türkiye'nin yakın tarihine hem fikri hem şiirleri hem siyasi çizgisi hem kişiliğiyle abidevi bir şahsiyet olarak damga vurdu' dedi.

Diyarbakır'da evlat nöbetine 3 aile daha katıldı

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerin direnişi 997'inci gününde sürerken, Muş ve Batman'dan gelen ailelerin katılımıyla aile sayısı 295 oldu.

Şehit yakınları ve gaziler: 'Kılıçdaroğlu, tavırlarıyla FETÖ ve PKK'nın sözcülüğüne soyunmuştur'

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen ile 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz yaptıkları ortak basın açıklaması ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert dille eleştirdi.