Etiketler

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Macaristan’da

Dışişleri Bakana Mevlüt Çavuşoğlu, Türk Konseyi Macaristan Temsilcilik Ofisi'nin açılışına katılmak üzere Macaristan'ın başkenti Budapeşte'ye geldi.

'Kortta Diplomasi Turnuvası'nın kazananları belli oldu

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı, Ankara Tenis Kulübü (ATK) ve Türkiye Tenis Federasyonu'nun işbirliğiyle düzenlenen Kortta Diplomasi Tenis Turnuvasının kazananları belli oldu.

Ankara'da Dominik Büyükelçiliği'nin açılışı yapıldı

Dominik Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçiliği açılışında konuşan Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal, iki ülke arasındaki ticaret hacminin 12 milyar dolara yükseldiğini kaydetti.

Bakan Çavuşoğlu, Norveç’te saldırıya uğrayan camiyi ziyaret etti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Norveç'in Barum kentinde saldırıya uğrayan El Nur Camii'ni ziyaret etti.

Bakan Çavuşoğlu Belarus’un Dünya Ticaret Örgütü üyeliğini güçlü bir şekilde destekliyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Biz Türkiye olarak Belarus'un Dünya Ticaret Örgütü üyeliğini güçlü bir şekilde destekliyoruz' dedi.

Bakan Çavuşoğlu, Biz AB'ye diyoruz ki birlikte yürüyelim, zorluklar varsa da birlikte aşalım

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Avrupa Birliği (AB) sürecinde biz AB'ye diyoruz ki, birlikte yürüyelim, zorluklar varsa da birlikte aşalım.

Kamıştan yapılmış gemi bugün İstanbul'a ulaşacak

Dışişleri Bakanlığı, Alman Arkeolog Dr. Dominique Görlitz tarafından antik döneme ait kaya resimlerinden esinlenerek tasarlanan kamıştan mamul replika geminin (ABORA-IV) bugün saat 20.00-22.00 saatleri arasında İstanbul'a ulaşacağını bildirdi.

TBMM Dışişleri Komisyon Başkanı Bozkır'a Azerbaycan Diplomatik Hizmet Madalyası

TBMM Dışişleri Komisyon Başkanı Volkan Bozkır'a 'Azerbaycan Cumhuriyeti Diplomatik Hizmet Kurumları'nın 100. Yıl dönümü Madalyası' tevcih edildi.

Kamilov: 'Türkiye'yi Özbekistan'ın güvenilir ve stratejik ortağı olarak tanıyoruz'

Özbekistan Dışişleri Bakanı Abdulaziz Kamilov, 11. Büyükelçiler Konferansı'na katıldı. Kamilov, 'Bizler Türkiye'yi Özbekistan'ın uluslararası arenadaki güvenilir ve stratejik ortağı olarak tanıyoruz' dedi.

Çavuşoğlu 11. Büyükelçiler Konferansında konuştu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: 

Çavuşoğlu 11. Büyükelçiler Konferansında konuştu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Deniz yetki alanları gibi hukuki bir konuda, siyasi bir örgüt olan Avrupa Birliği, mahkeme gibi hareket edemez. Avrupa Birliği'nin sözde tedbirlerine tabiatıyla hiçbir şekilde itibar etmeyeceğiz. Kıbrıs bizim milli davamızdır. Kader birliğimizin bulunduğu Kıbrıs Türk halkının siyasi eşitliği ve güvenliği vazgeçilmezdir. Bu temelde hiçbir çözüm modelini dışlamıyoruz. Herhangi bir çözüm modelini de dayatmıyoruz. Sonuç odaklı bir müzakereye varız. Ama sırf müzakere yapmış olmak için yeni bir süreç başlatmanın hiçbir yararı yoktur. Yunanistan'ı bölgede tüm konularda kazan-kazan zemininde bir 'ortak' olarak görmek istiyoruz' dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 'Irak ve Suriye'de huzur olmadan Ortadoğu'da denge kurulamaz' dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 'Irak ve Suriye'de huzur olmadan Ortadoğu'da denge kurulamaz' dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 'Bizimle işbirliği zeminin de buluşun, herkes kazansın' dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 'Bizimle işbirliği zeminin de buluşun, herkes kazansın' dedi.

AB Başkanlığı Avrupa Koleji'ne girmeye hak kazanan 12 Türk gencini Avrupa'ya uğurladı

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, 'Maalesef 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında ara vermek zorunda kaldığımız bursu bu sene tekrar başlattık' dedi.

Bakan Çavuşoğlu’ndan ASEAN mesajı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) ve ASEAN üyesi 10 ülkeyle ilişkilerimizi daha da geliştirmek ve işbirliğimizin yol haritasını uygulamak için çalışıyoruz” dedi. 

Türk diplomatı şehit eden terörist, Kandil'de etkisiz hale getirildi

Erbil Başkonsolosluğunda görevli Dışişleri bürokratına yönelik gerçekleştirilen saldırının azmettiricisi olduğu tespit edilen Erdoğan Ünal, MİT ve TSK'nın ortak operasyonuyla etkisiz hale getirildi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: 'Belaruslu diplomatın sağlığı iyi'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Belaruslu diplomatın sağlığı iyi ve yarın da inşallah daha da iyiye gidecek' dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Tersine adım atılırsa varlığımızı daha da artırırız

 Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: 

James Jeffrey'in Ankara temasları

ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Dışişleri Bakanlığındaki temaslarını gerçekleştirerek Milli Savunma Bakanlığına hareket etti.

James Jeffrey, Ankara'da

ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey beraberindeki heyetle Dışişleri Bakanlığına geldi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: 'Tersine adım atılırsa varlığımızı daha da artırırız'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Siz biz çözüm bulmak yerine Rumları mutlu etmek için bir karar alırsanız biz kararlığımızı arttırırız. Siz Rumları mutlu etmek adına bir adım atıyorsanız biz buradaki varlığımızı daha da artırırız. Biz AB, BM, ya da özel şirket üzerinden atılacak adımları destekleriz. Tersine adım atılırsa varlığımızı daha da artırırız' dedi.

Bakan Çavuşoğlu, 'F-35'i vermedikleri zaman Türkiye başka alternatiflere yönelir'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Diyelim ki, en kötü senaryoyu konuşuyoruz, F-35'i vermedikleri zaman da Türkiye başka alternatiflere yönelirse söyleyecekleri sözleri olmaz. Türkiye ihtiyacını kendi ortak olduğu projeden karşılamak ister, bu olmazsa başka seçenekleri değerlendirme hakkı vardır. Nasıl S-400 için başka arayışlar içine girdik, en son S-400 anlaşmasını Ruslarla yaptıysak Türkiye kendisi üretinceye kadar ihtiyaçlarını başka kaynaklardan gidermek ister ve en doğal hakkıdır' dedi.

'Ortak Cinsiyetimiz İnsanlık' adlı etkinliğe 5 ülkeden 40 genç katıldı

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ve Türkiye Ulusal Ajansının katkılarıyla Gençlik İçin Hareket Derneği'nin yürüttüğü 'Ortak Cinsiyetimiz İnsanlık' projesi kapsamında 5 ülkeden 40 genç, Ankara Kuğulu Park'ta buluştu.

Dışişleri Bakanlığından Erbil'deki saldırıya ilişkin açıklama

Dışişleri Bakanlığından Erbil'deki saldırıya ilişkin açıklama 

Bakan Akar, Iraklı heyet ile yapılan toplantıya katıldı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ankara'ya ziyaret gerçekleştiren Iraklı üst düzey heyet ile Dışişleri Bakanlığında gerçekleşen toplantıya katıldı.

Bakan Çavuşoğlu: 'Türkiye Cumhuriyeti, Türkiye'nin ve Kıbrıs Türk halkının hakkını sonuna kadar koruma konusunda kararlıdır'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Türkiye Cumhuriyeti, Türkiye'nin ve Kıbrıs Türk halkının hakkını sonuna kadar koruma konusunda kararlıdır' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Irak Dışişleri Bakanı ve Savunma Bakanını kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Dışişleri Bakanı Muhammed Ali el-Hekim, Savunma Bakanı Necah eş-Şammari ve Ulusal İstihbarat Başkanı Mustafa el-Kazimi'yi kabul etti.

AB Başkanlığından 'Diplohack' etkinliği

Avrupa Birliği (AB) Başkanlığının düzenlediği 'Diplohack' etkinliği ile Türkiye ve AB sivil toplum diyaloğu ele alındı. Etkinlik sonrasında AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger ve Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Faruk Kaymakçı langırt masasında kozlarını paylaştı.

Bakan Çavuşoğlu S-400 alımından vazgeçmemiz mümkün değildir

 Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: 

Bakan Çavuşoğlu: 'S-400 alımından vazgeçmemiz mümkün değildir'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'ABD'den hangi açıklama gelirse gelsin biz S-400'ü aldık ve artık S-400'ün Türkiye'ye ne zaman teslim edileceği konuşuluyor. Bununla ilgili gerekli çalışmalar devam ediyor. S-400 alımından vazgeçmemiz mümkün değildir' dedi.