Etiketler

Yabancılar emlak piyasasına ivme kazandırdı

Geçen eylül ayında Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun uygulanmasına ilişkin yönetmelik değişikliğiyle, 250 bin dolarlık gayrimenkul alan yabancılara vatandaşlık hakkı verildi. Söz konusu yönetmelikle birlikte yerel piyasada düşüş seyrini koruyan konut satışları, yabancı talebin desteğiyle ivme kazandı. Yaşar Üniversitesi Ekonomi Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Serpil Kahraman, vatandaşlık hakkı tanınmasının, özellikle son dönemde ikili ilişkilerin geliştiği Rusya Federasyonu vatandaşlarının konut alımlarında tetikleyici etki oluşturduğuna dikkat çekti.

ASKİ'den 30 yıllık master planı

ASKİ Genel Müdürlüğü, Başkent'in gelecekteki 30 yıllık su temini ve atıksu yönetimini karşılayacak Master Planı çalışmalarına başladı. Ankara'nın İçmesuyu, Atıksu ve Yağmursuyu Yönetimi Master Planı çerçevesinde 30 yıllık süre için gelişme planlarını, iklim değişikliğinin su kaynaklarına etkilerini, Ankara nüfusunun sanayideki ve kentsel dönüşümdeki mevcut ve gelecekteki muhtemel değişimleri dikkate alınacak.

Göztepe’de kadro değişiyor

Süper Lig'de pazar günü Çaykur Rizespor ile karşılaşacak Göztepe'de Teknik Direktör Tamer Tuna'nın yeni transferleri ilk 11'e monte edeceği öğrenildi.

EGO Genel Müdürlüğü, toplu taşıma ücretlerinde tarife değişikliğine gitti

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent'te toplu taşıma ücretlerinde tarife değişikliği yaptı.

Çankaya, terk edilen hayvanlara sahip çıkıyor

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, 2019 yılının ilk 7 ayında 745 sokak hayvanını sahiplendirirken barınağa terk edilen 493 hayvana da sıcak yuva oldu. Köpeklerin terk edilme nedenleri arasında şehir değişikliği, komşuların rahatsız olması, maddi yetersizlikler yer alıyor.

Milli Beka Hareketi’nde görev değişikliği

Milli Beka Hareketi Doğu Anadolu Bölge ve Malatya İl Teşkilatında görev değişikliği gerçekleştirildi.

Gaziantep'teki imar değişikliği tepkisi

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir, CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya ve beraberindeki heyet Gaziantep'te yapılmak istenen imar değişikliğine tepki gösterdi.

Eğitim Bir-Sen sözleşmeli öğretmenler için Bakan Yardımcısı Safran ile görüştü

Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Latif Selvi, Genel Başkan Yardımcıları Hasan Yalçın Yayla ve Atilla Olçum, sözleşmeli öğretmenlerin kadro ve mazerete bağlı yer değişikliği sorunlarının çözümü için Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran ile bir görüştü.

Keçiörengücü arma değiştirdi

Spor Toto 1. Lig' in yeni ekiplerinden Keçiörengücü yeni sezon öncesi logo değişikliğine gitti.

TESK Genel Başkanı Palandöken:

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, meyve ve sebzelerin mevsimsel olarak fiyat değişikliğine uğraması konusunda değerlendirmelerde bulundu. Palandöken, 'Yazın bereketli ve ucuz olan ürünleri farklı yollardan muhafaza ederek kışın tüketmeliyiz' dedi.

Elaziz Belediyespor'un ismi değişti

TFF 3. Lig ekiplerinden Elaziz Belediyespor isim ve logo değişikliğine gitti.

Feribot seferlerinde yaz değişikliği

Malatya Büyükşehir Belediyesi Karakaya Baraj Gölü üzerinde Battalgazi ve Baskil ilçeleri arasında hizmet vermekte olan feribot seferleri ile ilgili düzenlemeler yaptı.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan: 'Yönetici atama takvimi ile ilgili mağduriyetlere izin verilmemelidir'

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 27 Haziran tarihinde açıklanacak olan yeniden yönetici görevlendirme tercihleri sonucu yerleşemeyen ve boşta kalan idarecilerin il içi ve iller arası yer değişikliğini kaçıracağını ve mağduriyet yaşayacaklarını belirterek, 'Mağduriyetlere izin verilmemelidir' dedi.

İklim değişikliği eyleminde Çankayalı kadınlar öncü olacak

'Kadınları Güçlendirerek İklime Dirençli Bir Kent Oluşturmak' projesi ile hibe almaya hak kazanan tek yerel yönetim olan Çankaya Belediyesi, projeyi yerel ölçekte hayata geçirmek için çalışmalarına başladı.

Güney Doğu'da iklim değişikliklerine uyum önlemleri

İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA), Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü ve Doğa Koruma Merkezi işbirliğinde TRC1 Bölgesi'nde 'Tarımın İklim Değişikliğine Uyum Kapasitesinin Artırılması' Projesi hayata geçiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kabine değişikliği açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine değişikliğine ilişkin soruya 'Bu hükumette bizler, medya istedi diye veya birileri istedi diye eğer kabine değişikliği yoluna gidecek olursak, bu ülkede istikrar diye bir şey kalmaz. İstikrar ve güven bir ülkenin kalkınmasında en önemli iki başlık. Bugüne kadar bu yola tevessül etmedik. Eğer bir değişme gerekiyorsa, gerektiği zaman onu zaten yaparız. Ama birilerinin siparişi üzerine ben kabine değişikliğine hiç bir zaman gitmem. Böyle bir adetim yok.' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine değişikliğine ilişkin soru üzerine, 'Eğer bir değişme gerekiyorsa, gerektiği zaman onu zaten yaparız ama birilerinin siparişi üzerine ben kabine değişikliğine hiçbir zaman gitmem. Böyle bir adetim yok' de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine değişikliğine ilişkin soru üzerine, 'Eğer bir değişme gerekiyorsa, gerektiği zaman onu zaten yaparız ama birilerinin siparişi üzerine ben kabine değişikliğine hiçbir zaman gitmem. Böyle bir adetim yok' dedi.

Malatya Park ışıklarını gelecek için kapattı

Malatya Park AVM'de 6 Nisan akşamı dış aydınlatmalar kapatılarak, Dünya Saati hareketi ile yeryüzündeki mevsim değişikliğine dikkat çekmek üzere gerçekleştirilen etkinliğe destek verildi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli:

MHP Lideri Devlet Bahçeli, 'Bir şahsiyet çıkıyor 31 Mart Mahalli idareler seçimlerinin parlamenter sistemin Cumhurbaşkanlığı sisteminden intikamı olacaktır diyor. Neyin intikamı olacak niçin intikam meselesinden bahsediyorsunuz? Bir sistem değişikliği bir intikama gerekli olabilir mi?' dedi.

31 Bin öğrenci greve gitti

İklim değişikliğine karşı mücadele için Türk Eğitim Derneği'ne bağlı 38 okulun 31 bin öğrencisi 29 Mart Cuma günü okullarında greve gittiler.

TED öğrencilerinden insanlığa 'Dur' çağrısı

Türk Eğitim Derneği (TED) Ankara Koleji öğrencileri, dünyada iklim değişikliğine karşı başlatılan mücadeleye destek verdi.

Trafikte imaj değişikliği

Malatya'da trafik polisleri yeni tasarlanan üniformaları kullanmaya başladı.

ATO Başkanı Baran, KDV Genel Uygulama Tebliğinde yapılan değişikliği değerlendirdi

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliğinde değişiklik yaparak, 2019 yılı Ocak ayından itibaren gerçekleşen işlemlerden kaynaklanan KDV iade taleplerinin yüzde 50'sinin 10 iş günü içinde ödenmesini hükme bağlamasının, toparlanma işareti gösteren piyasaları rahatlatma adına önemli bir adım olduğunu söyledi. Baran, 'Atılan bu adım çok olumlu. Piyasaları rahatlatır' dedi.

Başkan Özgökçe'nin '2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü' mesajı

Van merkez Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, bu yıl 'Sulak Alanlar ve İklim Değişikliği' teması ile kutlanan '2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü' dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

TESK Başkanı Palandöken: 'Kadın girişimciye pozitif ayrımcılık başlattık'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Kadın esnaf ve sanatkarlarımızın istihdamda daha aktif rol almalarını sağlamak için yeni yılda kayıt ücreti ile yıllık aidatta onlara en düşük tarifeyi uygulamaya başladık. Başımızın tacı olan kadınlarımızın iş dünyasındaki yerini ve önemini artırmak için pozitif ayrımcılık tanıyarak yönetmelik değişikliğine gittik' dedi.

Kalp hastalıklarından koruyan 11 beslenme önerisi

Diyetisyen Dilek Çiçek, kalp damar hastalıklarından korunma ya da tedavi için uygulanacakların başında ideal kiloya sahip olmanın yer aldığını belirterek, bunun için ilk olarak yaşam tarzı değişikliğine giderek, hafif gıdalarla dengeli beslenmeye özen göstermenin gerektiğine dikkat çekti.

Amed Sportif Faaliyetlerde İnegölspor şansızlığı

TFF 2. Lig Beyaz Grup Takımlarından Amed Sportif Faaliyetler, İnegölspor karşısındaki başarısızlığı devam ediyor. Ligde kötü günler geçiren ve teknik direktör değişikliğine giden Amed Sportif Faaliyetlerin İnegölspor'a karşı şansı bir türlü tutmuyor.

Anka Hastanesi'nde görev değişikliği

Özel Gaziantep Anka Hastanesi'nde vekaleten Medikal Direktör olarak görev yapan Dr. Fırat Dalgıçer görevini Doç. Dr. Mehmet Ali Yağcı'ya devretti. Dr. Fırat Dalgıçer halen asıl görevi olan Özel Gaziantep Anka Hastanesi Başhekimliği görevine devam etmektedir.

OSBÜK'ten kısa çalışma ödeneği teşekkürü

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, kısa çalışma ödeneğiyle ilgili Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik değişikliğinin iş dünyasını ve istihdam piyasasını oldukça rahatlatacak kritik bir adım olduğunu söyledi. Kütükcü, düzenleme için Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

VASKİ'de görev değişikliği

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdür Vekili Emrah Çayırlı, Van için çalışmaya devam edeceklerini belirterek, 'VASKİ elde ettiği başarıyı sürdürecektir' dedi.