Etiketler

HDP il binası önünde eylem yapan annelere sanatçı Hülya Bozkaya’dan destek

Sanatçı Hülya Bozkaya, evlatları PKK tarafından kaçırıldığı iddiası ile Diyarbakır'da HDP il binası önünde eylem yapan aileleri ziyaret etti. Bozkaya, 'Mahsun Kırmızgül, Emrah ve Bedri Aysel ile Diyarbakırlı sanatçılar neredesiniz' diyerek çağrıda bulundu.

Kalkınma Ajansından Ankara'ya 25 milyon TL destek

Ankara Kalkınma Ajansının 2019 yılı proje teklif çağrısı başladı. Çağrı kapsamında yer alan üç ayrı mali destek programı ile toplam 25 milyon TL hibe desteği sağlanacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk: 'Terör artık bitsin, anneler kazansın'

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Diyarbakır'da HDP il binası önünde oturma eylemi yapan aileleri ziyaret ettikten sonra düzenlediği basın toplantısında çağrıda bulundu. Bakan Selçuk, 'Buradan, tüm STK'larımızı, sanatçılarımızı, akademisyenlerimizi, basın mensuplarımızı bu sesi duyurmaya davet ediyorum. Hep beraber gelin annelerin sesine ses olalım, gelin teröre karşı tek yürek olalım ve bu terör artık bitsin, anneler kazansın diyoruz dedi.

Ankara Kalkınma Ajansından proje teklif çağrısı

Ankara Kalkınma Ajansı, 2019 yılı proje teklif çağrısı kapsamında ilan yayınladı.

AK Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş’tan HDP’ye Diyarbakır anneleri çağrısı

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Diyarbakır'da çocuklarını terör örgütü PKK'ya kaptırdığı için eyleme başlayan ailelerle ilgili HDP'ye çağrıda bulunarak, PKK ile aranıza hiçbir şekilde aşılmayacak duvarlar kurun, gelin o partinin oradaki yöneticileri olarak o annelerin kaygılarına, o annelerin haykırışlarına kulak verin. Evlatlarının bulunması için gayret sarf edin. dedi.

Pakistan Ankara Büyükelçisi Qazi, Keşmir'e yardım çağrısında bulundu

Ankara'da Keşmir konulu bir panel düzenlendi. Panelde bir konuşma yapan Pakistan Ankara Büyükelçisi Muhammed Syrus Sajjad Qazi, 'Pakistan halkı ve hükümeti, Türkiye'deki kardeş halkın Keşmirliler hakkında tutarlı ve ilkeli desteğini bekliyor' dedi.

TÜSEB'den yenilikçi ilaç geliştirme stratejik ar-ge proje çağrısı

Başkanlığını Prof. Dr. Adil Mardinoğlu ve Genel Sekreterliğini Prof. Dr. Hasan Türkez'in yaptığı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) tarafından yeni yönetim döneminde başlatılan yenilikçi ve ürün odaklı proje çağrılarına bir yenisi daha eklendi.

Sadıkoğlu'ndan velilere kırtasiye uyarısı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, okul sezonu öncesi velilere çağrıda bulunarak alışverişlerin kitapevleri ve kırtasiyecilerde yapılmasını istedi.

Velilere kırtasiyeleri esnaftan alın çağrısı

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, 2019-2020 eğitim-öğretim yılı öncesinde öğrenci velilerine esnaf ve sanatkarlardan alışveriş yapmaya davet etti.

Çözüm bir tuş kadar yakın

İlginin her geçen gün arttığı ve binlerce çağrının cevaplandığı Mamak Belediyesi Çözüm Merkezi (444 0 149) vatandaşların sorunlarına çözüm üretiyor. Nisan ayından itibaren 35 bin 645 çağrı ve 18 bin 305 mesaja cevap veren Mamak Belediyesi Çözüm Merkezi, vatandaşlar için tam bir başvuru kaynağı, danışma merkezi haline geldi.

THK'nın önünde genel kurul çağrısı

Türk Hava Kurumunun (THK) istifa eden yönetim kurulu üyeleri, genel merkez önünde olağanüstü genel kurul çağrısında bulundu.

THK'ya olağanüstü genel kurul çağrısı

Türk Hava Kurumu (THK) Merkez Denetleme Kurulu Başkanı Bayram Duman, üyeler ve istifa eden eski üyeler ile birlikte olağanüstü genel kurul çağrısında bulundu.

Elazığ'da Memur-Sen'den 'Emeğe Saygı Adalete Davet' çağrısı

Memur-Sen ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da bir araya gelerek 'Emeğe Saygı Adalete Davet' çağrısı yaptı.

Eşinin şiddetinden kaçtı, hapis hayatında ölümü bekliyor

DİYARBAKIR (İHA) – Diyarbakır'da resmi nikahsız yaşadığı madde bağımlısı eşinin uyguladığı şiddete dayanamayan R.A., 4 çocuğu ile birlikte evden kaçtı. Aynı zamanda cilt kanseri olan ve gözlerinde görme kaybı oluşan R.A., Ölmek istemiyorum, çocuklarımla yaşamak istiyorum, bize yardım edin çağrısında bulundu.

Anne Hacire Akar'dan tüm annelere ve ailelere çağrı

Diyarbakır'da oğlunun HDP'liler tarafından kaçırıldığını iddia ederek HDP İl Başkanlığı önünde eylem yapan Hacire Akar, oğlunun karakola teslim olduğu müjdesiyle eylemini sonlandırdı. Burada İHA'ya konuşan Akar, 'Oğluma kavuştum çok mutluyum. Benim bir oğlum gitti, ikincisinin gitmemesi için mücadele ettim. Mücadelem sonuç verdi ve oğluma kavuştum. Tüm annelere çağrım: Çocuklarınıza sahip çıkın, çocukların kanı akmasın diye onları yalnız bırakmayın' dedi.

Oğlunun dağa kaçırıldığını savunan anne, geceyi HDP il binası önünde geçirdi

Diyarbakır'da Çarşamba gününden bu yana haber alamadığı oğlu Mehmet Akar'ın (22), HDP'liller tarafından dağa kaçırıldığını iddia eden anne Hacire Akar'ın, dün HDP il başkanlığı binasının girişinde başlattığı oturma eylemi sürüyor. Akar, oğlunun kendisine teslim etmedikleri süre boyunca binanın girişinde oturacağını belirterek, Benim oğlumu gelmeyene kadar ben burada ayrılmam. Oğlum sizin elinizdedir. Ben oğluma da çağrıda bulunuyorum beni duyuyor ise gel nişanlın seni bekliyor dedi.

Bağlıcalı vatandaşların yol çilesi

Gaziantep'in Araban ilçesi Bağlıca Kırsal Mahallesi'ndeki vatandaşlar yıllardır yapılmayan, kışın çamur deryasına dönen, yazın da tozdan geçilemeyen yollarının yapılması için yetkililere çağrıda bulundu.

Yetimler Kervanı hayırseverlerden bağış bekliyor

Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İhsan Çolak, hayırsever vatandaşlara çağrıda bulunarak, Gelin bağışlarınızla yetimlerimizin evine kurban eti girsin, yetimlerimizin yüzü gülsün dedi.

Uganda'dan Ankaralı sanayicilere yatırım çağrısı

Uganda Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Stephan Mubiru, ASO'da Ankaralı sanayicilerle bir araya gelerek, Uganda'ya yatırım çağrısında bulundu.

KDK'nın çağrısı üzerine TBMM'de Çocuk Hakları Alt Komisyonu kuruldu

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) UNICEF'le birlikte hazırladığı Çocuk Hakları Stratejisini 15 Nisan 2019 tarihinde basına ve kamuoyuna açıkladı.

Altın Masa'da yeni dönem

Altın Masa Çağrı Merkezi, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı'nın talimatıyla vatandaşlara artık 7 gün 24 saat hizmet verecek.

Suriyelilerin kayıtlı illere geri gönderilmesi uygulamasında tedbir çağrısı

Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, İstanbul Valiliğinin İstanbul'da kaydı olmayan Suriyelilerin kayıtlı bulundukları illere geri gönderilmesi uygulamasına karşı tedbir alınması çağrısında bulundu.

Eğitim-Bir-Sen'den liyakat ve kariyer sistemi çağrısı

Eğitim-Bir-Sen, eğitim yönetiminde liyakat ve kariyer sistemine ilişkin olarak hak edenin görev almasını, hakkını verenin görevde kalmasını ve yeterliliğini kaybedenlerin görevine son verilmesini öngören bir modelin hayata geçirilmesi çağrısında bulundu.

Yıldırım'dan kamudan alacakları bulunanlara 'mahsuplaşma' çağrısı

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, reel sektörün kamudan alacaklarının vergi ve SGK borçları ile mahsuplaşarak ödenmesi çağrısında bulundu.

Bakan Pakdemirli 15 Temmuz gecesini anlattı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yaşandığı geceyi anlattı. Pilot olduğu için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uçağını takip edecek bir aplikasyonun telefonunda olduğunu belirten Pakdemirli, 'Ben tabancamı çıkardım dedim ki,' eğer gelen olursa ben canlı teslim olmam ona göre.' O gece Cumhurbaşkanımızın yere inmesi en büyük duamdı. 'Cumhurbaşkanımız bir sıkıntı görmesin bu iş biter, millet yanında olur dedim.' Cumhurbaşkanımızın çağrısı çok önemliydi' dedi.

Bakan Pakdemirli'den 'tarım fikri' çağrısı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 3. Tarım ve Orman Şurası'na tüm vatandaşların tarım fikri ile katılmaları çağrısında bulundu. Türkiye'nin söz sahibi olabileceği bir platform oluşturmak için yola çıkıldığını belirten Pakdemirli, 'Hedefimiz ortak akılla önümüzdeki 25 yılı kuşatacak yeni bir yol haritası oluşturmak' dedi.

Cep telefonuna gelen mesajla hayatı kabusa döndü

Gaziantep'te yaşayan İbrahim Demir, 10 yıl önce iş vaadiyle Ankara'ya çağrılarak bir kağıda imza attırıldı. 10 yıl sonra gelen cep telefonu mesajı ile dolandırıldığını anlayan Demir, adına kurulan şirketin 1 milyon TL vergi borcu olduğunu öğrendi.

Mamak, şehitler için yürüdü

15 Temmuz gecesi haberlerde 15 Temmuz Köprüsü'nün kapandığını görünce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısını beklemeden 'Ben dönmeyeceğim' deyip yola çıkan AK Parti Mamak İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Altın ve tüm şehitler için Mamak'ta Anma Yürüyüşü düzenlendi.

Başkan Mehmet Tahmazoğlu'ndan vatandaşlara çağrı

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı verilen direnişin üçüncü yıl dönümünde tüm vatandaşlara birlik ve beraberlik çağrısı yaparak Demokrasi Meydanı'na davet etti.

Kızılay’dan kurban bağış çağrısı

Türk Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, Kızılay'ın 2007 yılından bu yana yürüttüğü vekaletle kurban kesim kampanyasının bu yılda başladığını belirterek kurban vekalet bedelinin yurt içinde 850 TL, yurt dışında ise 725 TL olarak belirlendiğini söyledi.