Etiketler

Bahçeli'den İmamoğlu'nun Kanal İstanbul açıklamalarına ilişkin değerlendirme

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Kanal İstanbul projesine karşı çıkmasıyla ilgili olarak, 'Türkiye'yi germenin bir manası yok. İktidar diyor ki ben bugün iktidarım elimdeki imkanlarla bunu yapmaya çalışacağım. Diğeri ben belediye başkanıyım sana bunu yaptırmam. Kurulan tezgah şu; mevcut İstanbul Belediye Başkanını birileri cumhurbaşkanlığı makamı ile özdeşleştirerek belli bir dönem için yarışa hazırlıyorlar. Onun adını koymaya çalışıyorlar. Ona artık kimse sen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanısın demeyecek, sen muhtemelen cumhurbaşkanı adayımız olacaksın diyecek' dedi.

TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Esnafın sorunları Sosyal Politikalar Kurulunda masaya yatırıldı'

Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulunda esnafın sorunlarının detaylı şekilde konuşulduğunu bildiren TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Sayın Cumhurbaşkanına iletilmek üzere esnaf ve sanatkarlarımızın tüm taleplerini, tüm sorunlarını, çözüm önerileri ile birlikte Sosyal Politikalar Kurulu toplantısında anlattık. Esnafın varlığının ve ahilik kültürünün sürekli olması için devletin esnafın yanında olması gerektiğini bir kez daha vurguladık' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Moldova Cumhurbaşkanını resmi tören ile karşıladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Moldova Cumhurbaşkanı Igor Dodon'u resmi tören ile karşıladı.

Destici'den İmamoğlu'na sert çıkış: 'Oradaki meclisi yok saymak kimsenin haddi olmamalıdır'

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 'Şimdi Belediye Başkanının meclis kararı olmadan tek başına bu projeden çekiliyorum açıklaması da gayri ciddi bir açıklamadır. Oradaki meclisi yok saymak kimsenin haddi olmamalıdır. Meclise bu karar götürülmelidir' dedi.

Anne ve babasını siyanürle öldüren sanık duruşmada sordu: “Babam yaşıyor mu?”

İzmir'de siyanürlü suyu içirerek anne ve babasını öldüren, karışımı zorla içirmeye çalıştığı kardeşini de yaralayan tutuklu sanık, cezaevine babası tarafından para gönderildiğini söyleyerek, mahkeme başkanına 'Babam yaşıyor mu?' diye sordu.

Belediye Başkanına suikast hazırlığındaki terörist Şanlıurfa'da yakalandı

Suruç Belediye Başkan vekiline suikast hazırlığındaki Mazlum Muhammed Ali isimli terörist Şanlıurfa'da yakalandı.

Mamak Belediye Başkanı Köse: 'İslam dünyasının umudu Türkiye'dir'

AK Parti Genel Başkan Danışmanı ve Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, Mamak Belediyesi'nin düzenlediği konferansta vatandaşlarla Musiki Muallim Mektebi'nde bir araya geldi. Akdoğan'ın konuşmacı olarak katıldığı konferansa Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Mehmet Ali Demir, AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Osman Özdemir ve çok sayıda davetli katıldı. Konferans sonrası katılımcılara, kaleme aldığı ve 4 dilde yayınlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğini konu alan 'Tarihin akışını Değiştiren Lider' kitabını imzalayarak hediye etti. Konferansta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğini, İslam coğrafyası üzerindeki etkisini, Türkiye'nin artık oyun kurucu roller aldığını ve karizmatik liderin özelliklerini ele alan Yalçın Akdoğan, bugüne kadar Cumhurbaşkanının başarılarına ve yaşadıkları olayların ayrıntılarına da yer verdi.

Karaman’da ilçe belediye başkanının aracı kurşunlandı

Karaman'da MHP'li ilçe belediye başkanının özel aracı gece yarısı kimliği belirsiz kişiler tarafından kurşunlanarak üzerine not bırakıldı.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar Siirt'te

Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, 'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve YÖK başkanını burada teşekkür ediyorum, onlar bizim derdimizi anladılar. Ama bu derdimizi ana muhalefet partisine diyanet çalışanları olarak anlatamadık' dedi.

Güder Battalgazi İlçemiz Her Yönüyle Cazibe Merkezi Olacak

Battalgazi Belediye Başkanın Osman güderin konuğu olduk malatyasurmanset.com Genel Yayın Yöneteni Resul Özbey Sordu Başkan Güder Cevapladı.

Başkan Kılınç'tan Barış Pınarı Harekatı değerlendirmesi

Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Suriye'de sürdürülen operasyona yönelik varılan anlaşmayı değerlendirerek, Cumhurbaşkanının dik duruşu, milletin ve ordunun birliğiyle hem sahada, hem de masada kazanan tarafın Türkiye olduğunu söyledi.

Adıyamanlı çobandan Cumhurbaşkanına çağrı

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde yaşayan çoban Ahmet Yaman, Cumhurbaşkanına çağrıda bulunarak, Beni yem olarak bırakın sonrada pilotlar teröristleri vursun' dedi.

CHP İlçe Başkanına darptan gözaltına alınan üç şüpheli serbest bırakıldı

Aydın CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin'in darp edilmesi ile iligili olarak gözaltına alınan 3 şüpheli serbest bırakıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yüzde 50 tartışmalarına son noktayı koydu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Cumhurbaşkanının seçilme oranının yüzde 50'den yüzde 40'a düşürülmesi ile ilgili ne düşüncemiz, ne niyetimiz, ne planımız ne de çabamız söz konusudur. Bu tür atıfta bulunanlar aynaya baksınlar. Biz bir şeyi kayda geçirdiğimiz zaman o iş bitmiştir' dedi.

CHP Akçadağ İlçe Başkanından esnaf ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akçadağ İlçe Başkanı Ali Aslan ilçe esnaflarını ziyaret ederek talep ve şikayetlerini dinledi.

Esnaf odası başkanından ilçe tarım müdürüne ziyaret

Akçadağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Fatih Şahin,Türkiye`de tarım ve hayvancılığın gelişmesi için öncelikle ithalatın önlenmesi gerektiğini söyledi.

Nafaka ödemezse cezaevine girecek

Adıyaman'da eşi tarafından boşanma davası açılan ve nafakaya mahkum edilen işsiz şahıs, nafakayı ödeyemediği için cezaevine girecek. Cumhurbaşkanından nafaka sorununun çözümü için yardım çağrısında bulundu.

Böcek, Cumhurbaşkanından 200 milyonluk borçlanma yetkisinin onayını aldı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya'nın turizmde 16 milyon hedefinin olduğunu ama 2 milyon 426 bin nüfusa göre ödenek aldığını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a aktardığını belirterek, Bu konuyla geçmiş dönemle ilgili bir hesabımızın olmadığına ama bizim borçlanmayla ilgili sıkıntılarımızın olduğunu söyledim. Meclisten salt çoğunlukla geçirmiş olduğumuz 200 milyon borçlanmamızın onay verilmesi talimatını verdi.dedi.

Osman Marasalı Arapgir Ziyareti

Osman Marasalı Arapgir Ziyareti

Türk Ocaklarından Başkan Güder'e ziyaret

Türk Ocakları Malatya Şube Başkanı Nadir Günata ve yönetim kurulu üyeleri Battalgazi Belediye Başkanını Osman Güderi ziyaret etti.

Samsat Belediye Başkanının çevre kirliliği tepkisi

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde bulunan Sahabe Safvan bin Muattal kabrinde düzenlenen tören sonrasında oluşan çevre kirliğini gören Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat, açıklamalarda bulunarak tepki gösterdi.

Yeni Malatyaspor'un tesis projesine TFF Başkanı Özdemir'den destek sözü

Btc Turk Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, TFF Başkanı Nihat Özdemir'e sundukları tesis projesiyle ilgili yaptığı açıklamada, 'Başkanımız sunduğumuz projeye çok sıcak yaklaştı ve gereken desteği sunacaklarını ifade etti. Hatta başkanın 'benim de hayalimdeki projeydi' demesi bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Şimdi işe koyulma zamanı. İnşallah bu tesisleri Türk futboluna kazandırmak istiyoruz' dedi.

Cumhurbaşkanının Malatya'ya gelişi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 8 Eylül Pazar günü Malatya'ya gelecek olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı her zaman olduğu gibi yine büyük bir coşku ve heyecanla karşılayıp, Malatya'ya yakışan bir şekilde misafir edeceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adli Yıl Açılış Töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Yeni yönetim sistemimizde yürütmenin de temsilcisi olan Cumhurbaşkanına kuvvetler ayrılığı konusunda yöneltilen ithamların çoğu temelsizdir. Yargı üzerinden, milletten ve hukuktan aldığı yetkiyle görevini yapan yürütme erki ile onun temsilcisi olan Cumhurbaşkanına saldırmak, aslında doğrudan siyasal alanı hedef almaktır. Kuvvetler ayrımındaki yerinin ötesinde, tamamen ideolojik ve bağnaz bir tahayyülle yargı bağımsızlığı sözünü gündemde tutanlar, en çok demokrasiye, cumhuriyete, milli iradeye zarar veriyor' dedi.

Muhtardan Cumhurbaşkanına davet

Adıyaman'ın Samsat ilçesine bağlı Ovacık Köyü Muhtarı Abdulmecit Ertan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, mektup yazarak kendisini evinde ağırlamaya davet etti.

CHP ilçe başkanından şok açıklama HDP kardeş partimizdir

CHP ilçe başkanına kendi örgütünden sert tepki geldi 

CHP Akçadağ İlçe Başkanına silahlı saldırı

CHP Akçadağ İlçe Başkanlığı binasında yapılan toplantıda, İlçe Başkanı Ali Aslan'a tabanca ile tek el ateş edildi. Olayda şans eseri yaralanan olmadı.

Elazığ'da PKK/KCK operasyonu: 6 şüpheli adliyeye sevk edildi

Elazığ'da terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda, HDP il eş başkanı ile HDP eski il başkanının eşinin de aralarında bulunduğu 6 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Görevden alınan Diyarbakır Belediye Başkanının terör örgütü ile bağlantısı

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Diyarbakır Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı'nın terör örgütü ile olan bağının ve suç listesinin bir hayli kabarık olduğu ortaya çıktı.

DAP Başkanından Arapgir’de inceleme

Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir, Arapgir'de incelemelerde bulundu.