Etiketler

Böcek, Cumhurbaşkanından 200 milyonluk borçlanma yetkisinin onayını aldı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya'nın turizmde 16 milyon hedefinin olduğunu ama 2 milyon 426 bin nüfusa göre ödenek aldığını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a aktardığını belirterek, Bu konuyla geçmiş dönemle ilgili bir hesabımızın olmadığına ama bizim borçlanmayla ilgili sıkıntılarımızın olduğunu söyledim. Meclisten salt çoğunlukla geçirmiş olduğumuz 200 milyon borçlanmamızın onay verilmesi talimatını verdi.dedi.

Osman Marasalı Arapgir Ziyareti

Osman Marasalı Arapgir Ziyareti

Türk Ocaklarından Başkan Güder'e ziyaret

Türk Ocakları Malatya Şube Başkanı Nadir Günata ve yönetim kurulu üyeleri Battalgazi Belediye Başkanını Osman Güderi ziyaret etti.

Samsat Belediye Başkanının çevre kirliliği tepkisi

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde bulunan Sahabe Safvan bin Muattal kabrinde düzenlenen tören sonrasında oluşan çevre kirliğini gören Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat, açıklamalarda bulunarak tepki gösterdi.

Yeni Malatyaspor'un tesis projesine TFF Başkanı Özdemir'den destek sözü

Btc Turk Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, TFF Başkanı Nihat Özdemir'e sundukları tesis projesiyle ilgili yaptığı açıklamada, 'Başkanımız sunduğumuz projeye çok sıcak yaklaştı ve gereken desteği sunacaklarını ifade etti. Hatta başkanın 'benim de hayalimdeki projeydi' demesi bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Şimdi işe koyulma zamanı. İnşallah bu tesisleri Türk futboluna kazandırmak istiyoruz' dedi.

Cumhurbaşkanının Malatya'ya gelişi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 8 Eylül Pazar günü Malatya'ya gelecek olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı her zaman olduğu gibi yine büyük bir coşku ve heyecanla karşılayıp, Malatya'ya yakışan bir şekilde misafir edeceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adli Yıl Açılış Töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Yeni yönetim sistemimizde yürütmenin de temsilcisi olan Cumhurbaşkanına kuvvetler ayrılığı konusunda yöneltilen ithamların çoğu temelsizdir. Yargı üzerinden, milletten ve hukuktan aldığı yetkiyle görevini yapan yürütme erki ile onun temsilcisi olan Cumhurbaşkanına saldırmak, aslında doğrudan siyasal alanı hedef almaktır. Kuvvetler ayrımındaki yerinin ötesinde, tamamen ideolojik ve bağnaz bir tahayyülle yargı bağımsızlığı sözünü gündemde tutanlar, en çok demokrasiye, cumhuriyete, milli iradeye zarar veriyor' dedi.

Muhtardan Cumhurbaşkanına davet

Adıyaman'ın Samsat ilçesine bağlı Ovacık Köyü Muhtarı Abdulmecit Ertan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, mektup yazarak kendisini evinde ağırlamaya davet etti.

CHP ilçe başkanından şok açıklama HDP kardeş partimizdir

CHP ilçe başkanına kendi örgütünden sert tepki geldi 

CHP Akçadağ İlçe Başkanına silahlı saldırı

CHP Akçadağ İlçe Başkanlığı binasında yapılan toplantıda, İlçe Başkanı Ali Aslan'a tabanca ile tek el ateş edildi. Olayda şans eseri yaralanan olmadı.

Elazığ'da PKK/KCK operasyonu: 6 şüpheli adliyeye sevk edildi

Elazığ'da terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda, HDP il eş başkanı ile HDP eski il başkanının eşinin de aralarında bulunduğu 6 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Görevden alınan Diyarbakır Belediye Başkanının terör örgütü ile bağlantısı

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Diyarbakır Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı'nın terör örgütü ile olan bağının ve suç listesinin bir hayli kabarık olduğu ortaya çıktı.

DAP Başkanından Arapgir’de inceleme

Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir, Arapgir'de incelemelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı çaya davet edenlere çay ikram etti

 Cumhurbaşkanından Bursalı kadınlara doğa dostu çay ikramı 

Hükümet Kadın filmi gerçek oldu

İYİ Parti’den belediye başkanı seçilen ve mazbatası iptal edilen başkanın eşi AK Parti’den aday oldu 

Arazide yangın çıktı, başkanın makam aracı da kül oldu

Elazığ'da bir beldede ekili alanda çıkan ardından araziye sıçrayan yangın güçlüklü kontrol altına alındı. 2 bin dönüm alanın zarar gördüğü yangında belediye başkanının makam aracı da kül oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Merkez Bankası Başkanının görevden alınmasına ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Eğer ekonomi politikalarında Merkez Bankası kendisinden beklediğimiz rolü hakkıyla oynayabilseydi böyle bir değişikliğe ihtiyaç olmazdı. Orada bir tıkanıklık var ve bunun bedelini tüm ülke, tüm millet hep birlikte ödüyoruz. Gereken istişareleri yaptık, kararımızı aldık ve uyguladık. Bundan sonra Merkez Bankası ekonomi programımıza çok daha güçlü destek verecektir' dedi.

Şahinbey belediyesi bankam atıkla ödüllendiriyor

Cumhurbaşkanının eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı sıfır atık projesi kapsamında geri dönüşümde çok önemli yol kat edilirken, Şahinbey Belediyesi'nin Türkiye'de bir ilk olan 'Bankam Atık' projesinden altın kazanan vatandaşların sayısı artıyor.

Kurguyu Yapan AKP, Mikrofonu Tutan TRT’dir

OSMAN ÖCALAN'A MİKROFON, ŞEHİT ANALARI DERNEK BAŞKANINA MAHKEME TUTANAĞI UZATTILAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan YÖK Başkanı Yekta Saraç'a talimat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Japonya'da 800 üniversite var. Bu 800 üniversitenin yüzde 10'u yani 80 tanesi kadın üniversitesi. Sadece kızlardan oluşan üniversite. Bu alanda atılan adımın bizler için önem arz ettiğini şu anda YÖK Başkanına hatırlatıyorum, çalışmanı buna göre yap. Çok önemli bir şey. Türkiye'de benzer bir adımı atmalı' dedi.

Ankara Kent Konseyi Başkanını seçti

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu'na katıldı. Genel Kurul'da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın çağrısı ile kurulan Kent Konseyi'nin Başkanı ve Yürütme Kurulu üyeleri seçildi. Konsey Başkanlığı'na ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz seçildi.

Bakan Akar, Yunan heyet başkanını kabul etti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, toplantı için Ankara'da bulunan Yunanistan heyetinin başkanını kabul etti.

Gazişehirli taraftarlar başkan için ölüm orucuna başlıyor

Gazişehir Gaziantep'in taraftarları bir araya gelerek, görevi bırakacağı iddia edilen başkan Adil Sani Konukoğlu'na 'Bizi bırakma' çağrısı yaptı. Taraftarlar başkanın görevi bırakması halinde ise ölüm orucuna başlayacaklarını açıkladı.

Vergi Müfettişleri Derneği başkanını seçti

Maliye bürokrasisinin en büyük sivil toplum kuruluşlarından Vergi Müfettişleri Derneği (VMD) Genel Başkanlığı'na Özgür Kubuş yeniden seçildi. Ankara'da MEB Şura Salonu'nda yapılan ve tek listeyle gidilen VMD 28'inci Olağan Genel Kurulu'nda mevcut başkan Özgür Kubuş güven tazeledi.

Emek Ve Adalet Yürüyüşünde CHP Genel Başkanına çok sert sözler

CHP yönetimindeki Bolu Belediyesi'nde yaşanan işten çıkarmaları protesto eden işçiler, 'Emek ve Adalet Yürüyüşü'nün' 8. gününde Ankara'nın Kahramankazan ilçesine 13 kilometre kala yürüyüşlerini sürdürüyor. Hizmet-İş Sendikası'nın Kurucu ve Onursal Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, yürüyüş öncesi yaptığı konuşmada, 'Kemal Kılıçdaroğlu bu sese kulak verir, sözünde durur. Adam gibi davranır ve adam gibi hakkını arayan bu kardeşlerimizin işe iadesini sağlar. Eğer hak teslim edilmez ve adalet gerçekleşmez olursa CHP'ye şimdiden ilan ediyoruz ki; zulüm partisidir. Haklı direnişimize karşılık verilmeyecek olursa, emekçi kardeşlerimiz, tüm çalışanlarımız CHP'ye Türkiye'yi dar getirir' dedi.

Şahinbey'den bir ilk daha

Cumhurbaşkanının eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı sıfır atık projesi kapsamında geri dönüşümde çok önemli yol kat edilirken Şahinbey Belediyesi de Türkiye'de bir ilk olan 'Bankam Atık' projesini hayata geçirdi. 'Atıklar Bankam Atık Noktalarında Altına Dönüşüyor' geri dönüşüm projesine vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor.

Çöp toplayan altın kazanacak

Cumhurbaşkanın eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı sıfır atık projesi kapsamında geri dönüşümde çok önemli yol kat edilirken Gaziantep Şahinbey ilçesinde Türkiye'ye örnek olacak 'Bankam Atık' projesi hayata geçirildi. Projeyle vatandaşlar topladıkları çöpler sayesinde altın kazanabilecek.

E. Yeni Malatyaspor Başkanlığına aday olan Şevket Salik’ten tüzük tepkisi

Haziran ayının ilk haftası kongreye gidecek olan Evkur Yeni Malatyaspor'da başkanlığa aday olan Şevket Salik, tüzük gereği kulübe üye olmaması nedeniyle seçime katılamadığını ifade ederek, tepki gösterdi. Mevcut Başkanın da üye olmadan kulüp yönetimine geldiğini öne süren Salik, Şu an ki tüzük mevcut yönetimin bu kulübü ömür boyu yönetmesi için şekillendirilmiş durumda dedi.

TBB Başkanı Feyzioğlu'ndan Yargı Reformu Strateji Belgesi'ne tam destek

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, 'Sayın Cumhurbaşkanının Türkiye ittifakı söyleminin de altını dolduran bir husus. Bugün açıklanan belgeyi sadece bir reform belgesi olarak görmüyorum, Türkiye'nin büyük kucaklaşmasının adı olarak nitelediğim Türkiye ittifakının yol haritası olarak görüyorum' dedi.

Palu'da başkanlık seçimi 1 gün ertelendi

Elazığ'ın Palu İlçe Belediye Başkanı Efrayim Ünalan'ın, mazbatasının iptal edilmesinin ardından bugün yeni belediye başkanının meclis üyeleri arasından seçilmesi beklenirken, MHP'li üyelerin gelmemesi üzerine ertelenmek zorunda kaldı.