Etiketler

HDP Grup Toplantısı

Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, milletvekillerine seslenerek, Öncelikle halkın, halkların iradesine sahip çıkacaksınız. Nerede bir mağdur, mazlum varsa önce onun hakkını savunacaksınız dedi.

CHP Grup Toplantısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP'li yöneticileri eleştirerek, Milliyetçiliği o değil, biz yapıyoruz. Devrimcilikse devrimciliği de biz yapıyoruz. Halkçılık, Cumhuriyetçilik, demokrasi onları da biz yapıyoruz dedi.

Mehmetçik'ten Tel Abyad'a yardım eli

Milli Savunma Bakanlığı, Tel Abyad'da yardım faaliyetleri devam ederken, Fırat'ın doğusunda kontrol altına alınan bölgelerde mayın ve EYP arama-tarama faaliyetleri devam edildiğini açıkladı.

İYİ Parti Grup Toplantısı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ''Güvenli bölgeyi kim, nasıl kontrol edecek? Terörist silahlarının onları verenler mi yoksa biz mi toplayacağız? Şam yönetimiyle nasıl bir işbirliği ve temas yapılacak? Bu konuların bir an önce açıklığa kavuşması gerekir'' dedi.

Fuat Oktay: 'Bize destek vermek isteyenlerin seslerini kısmak isteyenlerin, kimler olduğunu biliyoruz'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'Terör örgütlerinin arkasında kimlerin olduğunu, terör devleti kurdurmak isteyenlerin kimler olduğunu çok iyi anlıyoruz ve çok iyi biliyoruz. Bize destek vermek isteyenlerin seslerini kısmak isteyenlerin, kimler olduğunu çok iyi biliyoruz. Bize düşen kısılmak istenen bu seslere rağmen dimdik ayakta durmaktır' dedi.

Galatasaray'da hedef Şampiyonlar Kupası

Voleybolda Spor Toto Erkekler Şampiyonlar Kupası'nda Fenerbahçe ile Galatasaray'ı karşı karşıya getirecek olan maç öncesi basın toplantısı düzenlendi.

Filede dev finale doğru

Voleybolda Spor Toto Erkekler Şampiyonlar Kupası'nda Galatasaray ile karşılaşacak olan Fenerbahçe'de başantrenör Mariusz Sordyl, 'Kupayı kazanabilmek adına en iyi performansımız ile sahada yer alacağız' dedi.

TSK, Tel Abyad'da yardım dağıtma faaliyetlerini sürdürüyor

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı kapsamında kontrol altına alınan bölgelerde yaşamı normale döndürme çalışmalarına devam ediyor.

Kadın personeli ve hanımlar lokali üyelerine yönelik eğitim programı düzenlendi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü, Hanımlar Lokali üyeleri ile kadın personeline, 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele' ve 'Erken Yaşta Evlilikle Mücadele' eğitimi verdi.

Bakan Kasapoğlu: 'Türkiye, Bosna-Hersek'in istikrarını ve toprak bütünlüğünü desteklemektedir'

Bosna-Hersek'in yeni büyük elçilik binası açılışı töreninde konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 'Türkiye, Bosna-Hersek'in istikrarını ve toprak bütünlüğünü desteklemektedir' dedi.

Şehit Uzman Onbaşı Umut Coşkun son yolculuğuna uğurlandı

Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde yaralanmasının ardından kaldırıldığı Gaziantep Eğitim ve Araştırma Hastanesinde şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Umut Coşkun, Ankara'da toprağa verildi.

Enerji kimlik belgesi başvurusunda son gün 1 Ocak 2020

Binalar için gerekli olan Enerji Kimlik Belgeleri için son tarih 1 Ocak 2020. Çankaya Belediyesi vatandaşın işini kolaylaştırmak için Hoş Geldiniz Masasında da hizmet vermeye başladı.

Raylı sistemlerde güvenlik öncelik

Ankara Büyükşehir Belediyesi, güvenli seyahat için Ankaray ve metro istasyonlarında güvenlik önlemlerini artırdı.

Bakan Selçuk: 'Bugün neredeyse 96 kat artışla 440 bine yakın işe yerleştirme yaptık'

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 'Aktif İş Gücü Programlarımıza baktığımız zaman 2002 yılında yalnızca 571 kadınımız kurslardan faydalanırken; bugün 300 bini aşkın kadınımız bu programlardan yararlanıyor. Yine iş kulüplerimizde kadın yararlanma oranımız artıyor. İŞKUR aracılığıyla 2002 yılında; yalnız 4 bin 543 kadın işe yerleştirilebilmiş. Bugün neredeyse 96 kat artışla 440 bine yakın işe yerleştirme yaptık' dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı arasında protokol imzalandı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 'Dış Ticareti Geliştirmeye İlişkin Eğitim İş Birliği Protokolü' imza töreni ve tanıtım toplantısını gerçekleştirdi.

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: 'Filistin, emperyalist kurgulara direnme iradesidir. Emperyalizm, şiddetten beslenir ve şiddeti besler'

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Artık, kimse uzun süreli statükolardan, ittifaklardan, barışlardan söz edemiyor. Özellikle bulunduğumuz bölgede, zamanın çarkları çok daha hızlı dönüyor. Bizim için Filistin tam da burada durmaktadır. Filistin teslim olmamaktır. Filistin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi ve azmidir. Filistin, emperyalist kurgulara direnme iradesidir. Emperyalizm, şiddetten beslenir ve şiddeti besler dedi.

HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan: 'Kudüs Filistin'in ezeli ve ebedi başkentidir'

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, 'İsrail'in güvenliği her şeyden önemlidir' diyen ABD Başkanı Donald Trump, şimdi de 'Yüzyılın Anlaşması' adı altında İsrail'in işgalini meşrulaştıran, Kudüs'ün ve Filistin Devletinin olmadığı bir planı devreye sokmaya hazırlanmaktadır. Trump'ın İsrail'le birlikte hazırladığı Yüzyılın Anlaşması olarak adlandırılan ve İsrail'in işgalini meşrulaştırıp Filistinlileri yok sayan bu anlaşmayı asla kabul etmiyor, reddediyoruz. ABD ve İsrail'in bu yeni oyununa karşı mücadelemizi her zeminde sürdüreceğiz. Kudüs Filistin'in ezeli ve ebedi başkentidir dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş'tan mektup açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Trump'ın Cumhurbaşkanımıza çok üst perdeden yazdığı, uluslararası teamüllere aykırı o mektup aslında çöp tenekesine atılırken sadece o mektup çöp tenekesine atılmamıştır. Bu anlamda emperyalist iradenin Orta Doğu halklarını bölmek ve sınırları yeniden dizayn etmek iradesi de çöpe atılmıştır. Barış Pınarı harekatı sadece kendi sınırlarını korumak değil, İslam ümmetinin birliğini, dirliğini ve geleceğini korumak için yapılmış bir harekettir dedi.

Uluslararası Selçuklu Tarihî Coğrafyası Sempozyumu

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumu, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle 25-27 Ekim tarihleri arasında Uluslararası Selçuklu Tarihî Coğrafyası (Suriye-Irak-Filistin) Sempozyumu düzenlenecek.

Avrasya Şarkiyatçıları Çalıştayı düzenlenecek

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumu ve Marmara Üniversitesi iş birliğiyle 23-24 Ekim'de İstanbul'da Avrasya Şarkiyatçıları Çalıştayı düzenlenecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Sözler tutulmazsa harekat devam edecek'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Bu gece saat 22.00 itibariyle süre bitiyor. İlgili birimlerimiz süreci sahada takip ediyor. Amerika'nın ülkemize verdiği sözler tutulmazsa harekatımızı kaldığı yerden bu sefer çok daha büyük kararlılıkla devam ettireceğiz' dedi.

MSB: 'Barış Pınarı Harekatı kapsamında toplam 775 terörist etkisiz hale getirildi'

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nda 775 teröristin etkisiz hale getirildiğini, 111 yerleşim merkezi ile bin 500 kilometrekarelik alanın kontrol altına alındığını, 40 adet mayın ve 180 adet EYP'nin imha edildiğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Ruhani'den değil ama İran'dan bazı çatlak sesler çıkıyor.'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ruhani'den değil ama İran'dan bazı çatlak sesler çıkıyor.

Askerden geldi, Uluslararası Kick-Boks Şampiyonası'nda iki gümüş madalya aldı

Uluslararası İskandinav Kick-Boks Şampiyonası'nda iki gümüş madalya elde eden milli boksör Eray Satıoğlu, 'Hedefim dünya şampiyonu olmak' dedi.

Gine Cumhurbaşkanı Conde, TİKA projesinin açılışını yaptı

Gine Cumhurbaşkanı Alpha Conde, TİKA tarafından donanımı gerçekleştirilen projenin açılışını yaptı.

Başkent trafiğinde 'yeşil flaş' uygulamasına son

Ankara Büyükşehir Belediyesi, başkentte daha güvenli trafik akışı için yeni uygulamaları hayata geçiriyor.

Nesli tükenen porsuk göl kıyısına vurdu

Nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan su porsuğu, Çayırhan Gölü kenarına vurdu.

Palandöken: 'Bankalar işlem ücretlerini limite göre almalı'

Türkiye Esnaf ve Sanatkrlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Bankalar işlem ücretlerini limite göre almalı dedi.

Dünyanın en iyi bin üniversitesinden 60'ının Türkiye'de olduğunu duyanlar fuar alanına akın etti

IEFT Yurt Dışı Eğitim Fuarları ailelerin ve gençlerin en doğru tercihi yapabilmesi için dünyanın en kaliteli eğitim kurumlarını Türkiye'de bir çatı altında topladı. Ankara Sheraton Otel'de 21-22 Ekim tarihinde ziyaretçilerini ağırlayan fuara katılım ve ilgi yoğun oldu. Yurt dışında okuyabilmek, iyi bir iş imkanı bulmak isteyen gençler ve aileleri fuar alanını doldurdu.

Pursaklar Belediyesi hayvan barınağı yenilendi

İlçe sokaklarında başıboş gezen, yaralanmış ve hasta hayvanlara Pursaklar Belediyesi şefkat elini uzatarak, onları hayata bağlıyor.