Etiketler

Yeşilyurt Belediyesi çalışma yapıyor

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi tarafından inşaatların yüzde 30'luk brüt alanı ile ilgili düzenleme çalışmasında son aşamaya gelindiği bildirildi.

TOKİ, 130 iş yeri ile 91 konutu satışa çıkardı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 16 ilde 130 iş yeri ile 20 ildeki 91 konutu 'Açık Artırma Yöntemi' ile satışa sundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Azdan az gider, çoktan çok gider'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Ne zaman ki, Mümbiç'ten Irak sınırına kadar olan hat boyunca istisnasız bir şekilde 30-35 kilometrelik bir derinliği kontrol altına aldık, işte o zaman harekatımız sona erer. Bu hedefe ulaşana kadar hiçbir güç bizi durduramaz' dedi.

Malatya'da genel asayiş uygulaması

Malatya'da genel asayiş uygulamasına 161 ekip ve 950 personel katıldığı belirtilirken, yapılan çalışmalarda, 262 umuma açık işyeri kontrol edildi. 11 iş yerine cezai işlem uygulandı. Bir şahıs gözaltına alındı. 230 gram sentetik uyuşturucu maddesi ele geçirildi

İzmir'de 'Bulgaristan'dan Türkiye'ye Zorunlu Göç Sempozyumu' düzenlenecek

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumu ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi iş birliğiyle 18-19 Ekim tarihlerinde İzmir'de '30. Yılında Bulgaristan'dan Türkiye'ye Zorunlu Göç Uluslararası Sempozyumu' düzenlenecek.

Turkcell Teknoloji Buluşmaları'nın yeni durağı Ankara oldu

Turkcell, Teknoloji Buluşmaları ile Anadolu'daki şirketlerle de bir araya geliyor. Bu kapsamda Ankara'da faaliyet gösteren 300'den fazla şirket yöneticisinin katıldığı etkinlikte, sektörlere özel uçtan uca çözüm önerileri, siber güvenlik, veri merkezleri ve bulut uygulamaları ele alındı.

Ülke genelinde eş zamanlı hız denetimi yapıldı

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından ülke genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen hız denetimlerinde, 22 bin 30 hız ihlali tespit edildi.

Akupunktur tedavisi ile 10 yıl sonra çocuk sahibi oldu

Diyarbakır'da yaşayan 30 yaşındaki Emine Kızılkaya, çocuk sahibi olabilmek için çalmadık kapı bırakmadı. Arkadaş tavsiyesi ile Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Hakan Çoksüer'e başvuran Kızılkaya, akupunktur tedavisi ile 10 yıl aradan sonra çocuk sahibi olmanın mutluluğunu yaşadı.

Çankaya'nın bütçesi Belediye Meclisinden geçti

Çankaya Belediye Meclisi, 2020 Mali Yılı Bütçe Tasarısını onayladı. Türkiye'nin en büyük ilçesi Çankaya'nın nüfus oranına göre hazırlanan 2020 yılı bütçesi 1 milyar 30 milyon lira olarak belirlendi.

MSB: 'Barış Pınarı Harekâtı kapsamında başarıyla icra edilen operasyonlar neticesinde, 30-35 kilometre derinliğe inilerek M-4 karayolunun kontrolü sağlandı.'

MSB: Barış Pınarı Harektı kapsamında başarıyla icra edilen operasyonlar neticesinde, 30-35 kilometre derinliğe inilerek M-4 karayolunun kontrolü sağlandı.

Sürgün ’deki Doğu Türkistan Hükumeti Başbakanından Mesaj

Doğu Türkistan Sürgün Başbakanı İsmail Cengiz, 30 Milyon Doğu Türkistan Halkının Ortak Duası "Allah Türk Silahlı Kuvvetlerini Muzaffer Kılsın"

Unutulmaya yüz tutan geleneksel el sanatları bu festivalde

Geçmişi binlerce yıl öncesine dayanan unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatları, Ankara Kalesi'nde vatandaşlarla buluşturuldu. Türkiye'nin dört bir yanından gelen 30 usta zanaatçının, el emeği göz nuru ürünlerinin görücüye çıktığı şölende, canlı performanslar büyük ilgi gördü. Geleneksel sanatları yakından inceleyen protokol üyeleri ise, festivalde demir dövdü, taş baskı yaptı.

Bakan Turhan: 'Türkiye 4 saatlik uçuş mesafesi ile 1,6 milyar nüfusu olan 30 trilyon dolarlık pazara ulaşabilmektedir'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, 'Türkiye 4 saatlik uçuş mesafesi ile 1,6 milyar nüfusu olan 30 trilyon dolar, yani neredeyse toplam küresel ticaretin yarısına karşılık gelen bir pazara ulaşabilmektedir' dedi.

Elazığspor, Zeegelaar'e 70 bin 142 Euro ödeyecek

B.Elazığspor'da 2 yıl forma giyen Hollandalı kanat oyuncusu Marvin Zeegelaar'ın 300 bin Euro talebiyle FIFA nezdinde açtığı dava sonuçlandı. Kulübe 70 bin 142 Euro para cezası verildi.

Kadın emeğine destek

Ankara'nın Ayaş ilçesi Akkaya köyünde kadınların ürettiği 6 bin 300 kilogram salça, EGO Genel Müdürlüğü mutfağında kullanılmak üzere satın alındı.

Tırmanış yapan Amerikalı dağcı yaralandı

Aladağlar Emli Vadisi'nde yürüyüş sonrası tırmanış yapan 30 yaşındaki Amerikalı dağcı 15 metreden düşmesi sonucu yaralandı.

Elazığ'da 165 bin ton üretimi beklenen pancarın alım kampanyası başladı

Elazığ ile birlikte 3 ilde 30 bin 955 dekar alanda üretimi beklenen 165 bin ton pancarın alım kampanyası başladı.

Başkent'te suç örgütlerine silah temin eden çete çökertildi

Başkent'te suç örgütlerine ve kişilere ruhsatsız silah ve mühimmat temin eden çeteye yönelik düzenlenen operasyonda 30 kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır'da 'Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz' uygulaması

Diyarbakır'da 'Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz' uygulaması gerçekleştirildi. İl genelinde 130 farklı noktada, bin trafik personelinin katılımıyla trafikte yaya önceliğine dikkat çekildi.

HDP önündeki oturma eyleminde aile sayısı 50'ye yükseldi

Çocuklarının dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan ailelerin sayısı 30'ncu gününde 50'ye yükseldi.

Annelerin HDP önündeki evlat nöbeti 30'uncu gününde

Çocuklarının dağa kaçırıldığını iddia eden ailelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki eylemi 30'uncu gününe girdi.

Siirt'te etkisiz hale getirilen 5 teröristten biri Gri Liste'de

Siirt'in Eruh kısalında 28 Eylül'de etkisiz hale getirilen 5 teröristten birinin, terörden arananlarda 300 bin TL ödülle Gri Liste'de yer alan Serhat Iğdır kod adlı Atilla Çakmaz olduğu belirlendi.

YTB Başkanı Eren: 'Balkanlar'dan Müslüman Türk kimliğini silmek mümkün değildir'

Bulgaristan'dan zorunlu göçün 30. yılı nedeniyle düzenlenen törende konuşan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, Balkanlar, Müslüman Türklerin mührünü bastığı en önemli coğrafyalardan bir tanesidir dedi.

İtfaiye Haftası Malatya'da kutlanıyor

İtfaiye Teşkilatının 305. yılı ve İtfaiyeciler Haftası kapsamında Malatya Park AVM'de açılan sergi büyük ilgi gördü.

Güvenlik güçlerine teslim olan teröristlerden kan donduran itiraflar

Terör örgütü PKK'dan kaçıp Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığına sığınan iki teröristin anlattıkları örgütün iç yüzünü ortaya çıkardı. Bir terörist, güvenlik güçlerine yönelik 16 tonluk patlayıcı yüklü bombalı araç saldırısına iki gün kala örgütten kaçtığını anlatırken, diğer terörist de Cemil Bayık, Duran Kalkan ve Murat Karayılan'ın yanlarında 30 kızla dolaştığını, kadınlara tecavüz edildiğini ve cinsel istismara maruz bırakıldığını birçok kişinin de infaz edildiğini söyledi. Teröristler HDP önünde eylem yapan annelerin bu direnişini desteklediklerini, doğru bulduklarını ve bütün annelerin bu eyleme katılmasını canı gönülden istediklerini söyledi.

Piknik sepetini al gel

Kısa bir süre önce hizmete giren ve şehrin merkezinde yemyeşil bir alana sahip olan 30 Ağustos Zafer Parkı, birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapmayı sürdürüyor.

7 yılda 30'dan fazla madalya kazandı, şimdi yeni sporcular yetiştiriyor

Kick Boks branşında önemli dereceler yakalayan ve profesyonel kariyerine 30'un üstünde madalya sığdıran Elazığlı sporcu Zekiye Zelal Şengür (25), 3. kademe antrenörlük belgesi alarak, yeni kick boksçuları ülke sporuna kazandırma adına çalışmaya başladı.

Elazığ'da 930 paket kaçak sigara ele geçirildi

Elazığ'da polisin yaptığı çalışmada 930 paket kaçak sigara ele geçirildi.

İçtikleri sudan zehirlendiği iddia edilen 30 öğrenci hastaneye kaldırıldı

Diyarbakır'da yatılı erkek Kur'an kursunda eğitim gören 30 çocuk, içtikleri sudan zehirlendikleri iddiasıyla hastaneye kaldırıldı.

Ayspor, öğretmenlere emanet

Diyarbakır'da 1930 yılında kurulan Ayspor Kulübü kentte görev yapan öğretmenlere devredildi.