Haber Ara

Diyarbakır haber Haber Arşivi

Diyarbakır'da yangın, çatıda mahsur kalanlara itfaiye ekipleri yetişti

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesi Aziziye Mahallesi'nde çıkan yangında çatıda mahsur kalanları itfaiye ekipleri kurtardı.

Diyarbakır'da vatandaşın ihtiyacına anında karşılık

Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde 65 yaşındaki bir kadının imdadına Sur İlçe Belediyesine bağlı zabıta ekipleri yetişti. Evden çıkamadığı için elektrik faturasını ödeyemediğini belirten kadının elektrik faturası zabıta ekipleri tarafından önce adrese gidilerek alındıktan sonra ödendi ve makbuzu bizzat kendisine teslim edildi.

Büyükşehir Belediyesi semt pazarlarında maske ve eldiven denetimini sürdürüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, İçişleri Bakanlığının korona virüs ile mücadele kapsamında yayımladığı genelge kapsamında semt pazarlarının girişlerini kontrol altına alarak vatandaşların ateşini ölçtü, maske ve eldivensiz girişlere izin vermedi.

Diyarbakır'da cadde ve sokaklar boş kaldı

Yeni tip korona virüsle (Covid-19) mücadele kapsamında alınan tedbirler sayesinde Diyarbakır'da cadde ve sokaklar boş kalırken, esnaf ve vatandaşlar karardan çok memnun olduklarını dile getirdi.

Diyarbakır'da Korona virüsü fırsat bilerek hırsızlık yapan şahıslar yakalandı

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde içerisinde 121 yıllık tarihi değirmen taşı bulunan Alaadin Kılıç'a ait değirmen kafe ve kahvaltı salonunun Korona virüs nedeniyle kapalı olmasını fırsat bilen hırsızlar tarafından önceki gün soyulmuş, olayı gerçekleştiren iki şüpheli polis ekiplerince yakalanmıştı. Yakalanan şahısların görüntüleri ise güvenlik kamerasına anbe an yansıdı.

Diyarbakır'da pazar girişlerinde Korona virüs önlemi

Diyarbakır'da Korona virüs tedbirleri kapsamında pazar alışverişine gelen vatandaşlara ateş ölçümü, dezenfektan, eldiven ve maske dağıtılarak alışveriş yaptı.

Başkan Beyoğlu semt pazarlarında maske ve eldiven dağıttı

Diyarbakır'ın Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, semt pazarlarını ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlara eldiven ile maske dağıttı. Yeni tip korona virüs önlemleri kapsamında zorunlu kılınan 3 metre mesafe kuralına uyulmasını isteyen Beyoğlu, İçişleri Bakanlığımızın ilan ettiği bu kurallar hepimizin sağlığı içindir. Lütfen bunlara titizlikle riayet edelim uyarısında bulundu.

Diyarbakır'da 2 kişinin korona virüs testi pozitif çıktı

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde görev yapan biri memur 2 kişi, ateş ve nefes darlığı şikayetleri ile kaldırıldıkları hastanede, gözlem altına alındı. Gözlem altına alınan 2 kişinin testi de pozitif çıktı.

HDP önündeki ailelerin evlat nöbeti 215'inci gününde

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti 215'inci gününe girdi.

Diyarbakır'a araç giriş çıkışları durduruldu

Diyarbakır'da Korona virüs tedbirleri kapsamında araç giriş ve çıkışları durduruldu.

Kulp'ta korona virüs tedbirleri

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde korona virüs tedbirleri kapsamında, polis ve jandarma ekipleri tarafından kente giriş ve çıkış noktalarında araç sürücüleri ile yolcuların ateşleri ölçülüyor.

Silvan'da güvenlik güçleri yardımları dağıtmaya devam ediyor

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde maddi durumu düşük ailelere verilen biner lira, jandarma, polis, postacı ve bekçiler tarafından dağıtılıyor.

DÜ'de senato toplantısı video konferans yöntemiyle yapıldı

Korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda Dicle Üniversitesi (DÜ) senatosu, senato ve yönetim kurulu toplantılarını video konferans yöntemiyle gerçekleştirdi.

DÜ Rektörü Gül'den Biz Bize Yeteriz kampanyasına destek

Korona virüs nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına Dicle Üniversitesi (DÜ) Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, bir maaş desteğinde bulundu.

Tartıştığı kişiyi başından vurdu

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bir kişi, tartıştığı şahsı kurusıkı tabanca ile başından yaraladı.

Silvan'da sağanak yağış caddeleri göle çevirdi

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde etkili olan sağanak yağış sonrası caddeler göle döndü.

Dicle HEM maskeden sonra siper ve bone de üretmeye başladı

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde korona virüs salgınına karşı bir süre önce atölyelerinde maske üreten Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yüz koruyucu siper ve bone de yapmaya başladı.

Silvan'da sağlık çalışanları için maske üretiliyor

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Halk Eğitim Merkezinde usta öğreticiler tarafından sağlık personelleri için maske üretimine başladı.

'Çocuğun olmaz' denildi, 11 yıl sonra mutlu haberi aldı

Diyarbakır'da yaşayan 41 yaşındaki Fatma Remzi Yılmaz çifti, 11 yıllık evliliklerinde çocuk sahibi olmayınca birçok merkeze başvurdu. Çocuğun olmaz yanıtını alan Fatma Yılmaz, Diyarbakır'da başvurduğu klinikte 11 yıl sonra tedavi sonrası ikiz gebelik sevinci yaşadı.

Kulp'ta Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarına devam ediyor

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu, kentte yaşayan 65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı olan vatandaşlara günde iki öğün sıcak yemek dağıtıp kendilerince iletilen temel ihtiyaçları temin edip evlere bırakmaya devam ediyor.

HDP önündeki ailelerin evlat nöbeti 214'üncü gününde

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti 214'üncü gününe girdi. Evlat nöbetine devam eden Abdullah Demir, terör örgütüne yakın ajansın yayınladığı görüntüleri elleri titreyerek izledi.

Güvenlik firmasından 310 aileye gıda yardımı

Diyarbakır'da faaliyet yürüten bir güvenlik firması, korona virüs salgını nedeni ile işinden olan 310 aileye gıda yardımında bulundu.

Diyarbakırlı kırtasiyeci, korona virüs nedeni ile siparişleri evlere teslim ediyor

Diyarbakır'da kırtasiye işleten Remzi İdikut, korona virüs salgınıyla birlikte evlerine çekilen vatandaşların 50 liralık üzeri alışverişlerini evlerine hizmet vermeye başladı. İdikut, evinde kalan vatandaşların bu süreçte en çok okuma kitabı ve zeka oyunları istediklerini belirti.

Gençlik merkezlerinde yüz koruyucu siper üretiliyor

Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından sağlık çalışanları için üretilen yüz koruyucu siperlerin bir bölümü İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edildi.

Kaymakam Beşikci'den korona virüs denetimi

Diyarbakır'ın Yenişehir İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirleri yerinde incelemek amacıyla başta semt pazarları olmak üzere, PTT ve Sosyal Yardımlaşma Vakfında incelemelerde bulunarak vatandaşlardan hijyen tedbirlerine uymalarını ve evde kalmalarını istedi.

Kulp'ta kapatılan iş yeri çalışanlarına nakdi destek yardımı

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde kapanan kahvehane, internet kafe, kafeterya ve çay evlerinde çalışan kişilere nakdi yardım yapıldı.

Kulp'ta dar gelirli ailelere 3 milyon 560 bin liralık destek

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde yaşayan dar gelirli 3 bin 560 haneye , Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 3 milyon 560 bin lira nakdi destek yapıldı.

Sele kapılan hayvanları Bağlar Belediyesi kurtardı

Diyarbakır'da etkili olan sağanak yağış kısa sürede bir çok yerleşim yerinde hayatı olumsuz etkiledi. Kırsal bölgelerde oluşan sel olayları zor anlar yaşatırken, bir çok büyük ve küçük baş hayvan, Bağlar Belediyesi ekipleri tarafından kurtarıldı.

Büyükşehir Belediyesi toplu yaşam alanlarına el dezenfekte üniteleri yerleştirdi

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu'nun talimatıyla korona virüs salgınına karşı vatandaşların yararlanması için il genelinde toplu yaşam alanlarına el dezenfekte üniteleri yerleştirdi.

Diyarbakır'da vatandaşlar mezarlıkların kapısından döndü

Diyarbakır İl Hıfzıssıhha Kurulunca korona virüsle mücadele kapsamında alınan kararlar doğrultusunda başta Sur ilçesinde bulunan 27 sahabenin bulunduğu türbe ve mezarlık ziyaretleri yasaklandı. Yasaktan haber olan vatandaşlar, ziyaret için geldikleri mezarlıklara alınmadı.