Haber Ara

Ankara Haberleri Haber Arşivi

Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde koronavirüs tedbirleri

Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vural Balcı, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde alınan Korona virüs tedbirlerine ilişkin açıklama yaptı. Balcı, ayrıca, 'Başlangıçtan itibaren Sincan Ankara'da Ceza İnfaz Kurumlarında herhangi bir vaka tespiti yoktur. Olumsuz bir duruma rastlanmamıştır dedi.

MSB'den 'Dumlupınar' paylaşımı

Milli Savunma Bakanlığı, 67 yıl önce Çanakkale Boğazı'nda 81 askerin şehit olduğu Dumlupınar Denizaltı kazasını andı.

Ankara'da ücretsiz maske dağıtımı başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklama sonrası tüm yurt genelinde toplu kullanılan alanlarda maske takma zorunluluğu getirildi. Karar üzerine Ankara'da korona virüs tedbirleri kapsamında maskesiz otobüslere ve metroya binmeye çalışan vatandaşlara belediye ekipleri maske dağıttı.

MEB, LGS'ye ilişkin merak edilenleri yanıtladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 7 Haziran'da iki oturum halinde yapılacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merak edilenleri yanıtladı.

Başkan Şimşek: 'Tüm halkımızın sosyal belediyecilik adına her anlarında yanlarında olup her türlü imkânı sağlamak için gayret ediyoruz'

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, 'Belediyeciliğin asli görevlerinin yanı sıra ilçe sınırları içerisinde yaşayan tüm halkımızın, dezavantajlı birey ve ailelerimizin doğumdan ölüme sosyal belediyecilik adına her anlarında yanlarında olup her türlü imknı sağlamak için gayret ediyoruz' dedi.

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının Korona mücadelesine destek

YTB Diaspora Covid-19 Destek ve İşbirliği Programı ile yurt dışındaki Türk vatandaşları ve STK'larının ihtiyaç sahiplerine yönelik yardım faaliyetleri desteklenecek. Salgınla mücadeleye ilişkin yeni fikirler ve projelerin hayata geçirilmesi sağlanacak.

MHP lideri Bahçeli, vefatının 23. yılında Merhum Türkeş'in Anıtmezarını ziyaret etti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin Kurucu Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş'in, vefatının 23. yılında Anıtmezarını ziyaret etti.

Çankaya 2 bin 430 noktada dezenfekte yaptı

Çankaya Belediyesinin korona virüse karşı halk sağlığını korumaya yönelik çalışmaları devam ediyor. Çankaya Belediyesi ilaçlama birimi ekipleri, belediye birimlerinden başlayarak kamu kurumları, eczaneler, taksiler ve taksi duraklarını da kapsayan 2 bin 430 noktada dezenfekte çalışması yaptı.

TDV öğrenci yurtları ve sosyal tesisleri sağlık çalışanlarına açıldı

Türkiye Diyanet Vakfı, korona virüs tedbirleri kapsamında eğitime ara verilmesi nedeniyle öğrencilerin bulunmadığı yurtları sağlık çalışanlarının hizmetine sundu.

Palandöken: 'Destekler tüm esnaf düşünülerek devam etmeli'

Tüm esnaf kesiminin desteğe ihtiyacı olduğunu hatırlatan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Covid-19 nedeniyle 500 bine yakın esnafımız dükknını kapattı. Sosyal güvenlik primi ödemelerine bakılmaksızın tedavi ve ilaç alma sağlanmalı. Çalışmaya devam eden ise özellikle şoför esnafımız yolcu sayısının bir anda azalması nedeniyle en çok mağduriyet yaşayan kesim oldu. Bu nedenle akaryakıtta ÖTV ve KDV alınmaması sevindirici bir gelişme olacaktır' dedi.

Mamak'ta 65 yaş üstü büyüklere doğum günü sürprizi

Mamak Belediyesi, evden çıkışı sınırlandırılan 65 yaş ve üstü büyükleri doğum gününde unutmadı.

Milli Savunma Bakanı Akar: 'Şu an itibarıyla Dikimevi Müdürlüklerince haftada toplam 1 milyon maske, 5 bin tulum, İlaç Fabrikası Müdürlüğünce de haftada 5 bin litre alkol bazlı dezenfektan üretilmektedir'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, milli imkan ve kabiliyetleri kullanarak çeşitli tipte maske, tulum ve hijyenik malzeme üretimine başladıklarını belirterek, Şu an itibarıyla Dikimevi Müdürlüklerince haftada toplam 1 milyon maske, 5 bin tulum, İlaç Fabrikası Müdürlüğünce de haftada 5 bin litre alkol bazlı dezenfektan üretilmektedir dedi.

Ankara'da otobüs şoförlerine korona virüs önlemi

Ankara'da korona virüs tedbirleri kapsamında EGO otobüslerinde yeni bir uygulama hayata geçirildi. EGO Genel Müdürlüğü, otobüs sürücü kabinlerini yolcularla teması önlemek amacıyla koruyucu şeffaf plastik malzeme ile kapladı.

Metro ve Ankaray'da kesintisiz hijyen

Ankara Büyükşehir Belediyesi, koronavirüsle mücadele kapsamında Metro ve ANKARAY'da alınan hijyen tedbirlerini maksimum düzeye çıkardı. Bundan sonra Metro ve ANKARAY vagonları her seferden sonra ASKİ tarafından üretilen özel dezenfektan ürünlerle temizlenecek.

(ÖZEL) Korona virüsten dolayı evinden çıkamayan hastalara videolu tedavi

Solunum hastalarının rahat bir nefes almasını amaçlayan Pulmoner (Solunumsal) Rehabilitasyon Merkezi, yeni tip korona virüse (Covid-19) karşı alınan önlemler kapsamında dışarı çıkamayan hastaların tedavisine video konferans yöntemiyle devam ediyor. Hekim ve fizyoterapist kontrolünde gerçekleşen görüntülü konuşmalarda; hastalara gerekli egzersizler yaptırılırken hastaların rutin kontrolleri de sağlanıyor.

Kitaplar Altındağ Belediyesi'nden, başarı öğrencilerden

Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı'nın talimatlarıyla, Altındağ'da bu yıl sınava girecek olan 8'inci sınıf öğrencilerine LGS hazırlık kitabı dağıtılacak.

Ankara'da, İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge kapsamında şehre giriş ve çıkışlar durduruldu

İçişleri bakanlığı, Korona virüs (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında yayımladığı ek genelge ile 30 büyükşehir ile akciğer hastalıklarının sık görüldüğü Zonguldak'a giriş ve çıkışlarının yasaklandığını bildirdi. Bu kapsamda Ankara'nın giriş ve çıkışları araç trafiğine kapatıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk'tan telekonferanslı toplantı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sivil toplum kuruluşları ile video konferansla toplantı yaptı.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un yeni kitabı çıktı

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş 'Türkiye'yi Yarınlara Taşımak' isimli kitabıyla okuyucuların karşısına çıkıyor.

Yardım ödemeleri evlerde yapılmaya başlandı

Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere bin liralık yardım ödemeleri evlerinde yapılmaya başlandı.

Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde temsilen cuma namazı kılındı

Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde çok az sayıda katılımla gerekli tedbirler alınarak temsili cuma namazı kılındı ve hutbe irad edildi.

Bin liralık yardım ödemeleri evden yapılmaya başlandı

Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde ihtiyaç sahibi ailelere yapılan bin liralık yardım ödemelerinin PTT dağıtıcısı, bekçi ve polis tarafından evlerde yapılmasına başlandı.

Aniventi A.Ş. ve Viaveri Teknoloji'den Covid-19'a karşı pandemi yönetim sistemi

Aniventi AŞ, ABD Savunma Bakanlığı Hava Kuvvetleri'nin silah ve mühimmatlarını çip ile takip etmesinin ardından iş ortağı Viaveri Teknoloji ile dünyanın bir numaralı problemi haline gelen Covid-19'a karşı pandemi yönetim sistemi geliştirdi.

Ankara oto sanatkarları 14 kurala ilave 15 kural getirdi

Ankara Oto Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Arslanoğlu, Sağlık Bakanlığının korona virüs sebebiyle açıkladığı 14 kuralın yanında oto sanatkarları için ilave 15 kural hazırladıklarını söyledi.

Esnafa 9 milyon 204 bin TL ödeme yapılacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, belediye ve bağlı şirketlerinden alacağı olan 570 esnafa toplam 9 milyon 204 bin TL ödeme yapacak.

Korona virüsü salgını ve böbrek nakli

Böbrek nakli olmuş hastalar bağışıklık sistemini baskılayıcı ilaç kullandıkları için genel enfeksiyonlara karşı dirençlerinin düşük olduğu belirten Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Siren Sezer, nakil hastalarının korona virüsüne karşı maksimum önlem ile koruma tedbirlerini alması gerektiğini bildirdi.

YTB dünyaca ünlü sanatçıları evlerindeki vatandaşlarla buluşturuyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Türk diasporasından, kardeş, akraba ve soydaş coğrafyadan dünyaca ünlü sanatçıları korana virüs (Covid-19) nedeniyle evlerinde vakit geçiren vatandaşlarla buluşturuyor. Bu akşam saat 19.30'da Azerbaycan Devlet Sanatçısı Azerin, YTB'nin YouTube hesabı üzerinden sevilen eserleri seslendirecek.

MHP'li Ilıkan, Gölbaşı Mezarlığı'ndaki eksiklere dikkat çekti

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan, defin ücretlerinin 30 bin TL'yi bulduğu Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı Gölbaşı Mezarlığı'nda musalla taşı ve mescit olmamasına tepki gösterdi.

Uluslararası Türk Kültür ve Mirası Vakfı'ndan resim yarışması

Uluslararası Türk Kültür ve Mirası Vakfı tarafından 'Dünyamızı Koruyalım: Türk Dünyası Gelenek ve Görenekleri' isimli resim yarışması düzenleniyor. Yarışma, sanatsal hayal gücüne sahip olan yetenekli öğrencileri desteklemeyi, onlara özgüvenlerini geliştirme fırsatı tanımayı, sanatsal etkinliklere teşvik etmenin yanı sıra, Türk halklarının zengin kültürel mirasının, kadim geleneklerinin öğrenilmesini hedefleniyor.

Mamak'ta pazar yerlerinde Covid-19 düzeni

Mamak Belediyesi, pazar yerlerinde tedbirleri artırdı. Vatandaşlar ateşleri ölçüldükten ve ellerini dezenfekte ettikten sonra pazar yerlerine alınmaya başlandı.