Tanıtım

Bakan Akar gaziler ve aileleriyle iftarda buluştu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanları ile birlikte gaziler ve aileleriyle iftarda buluştu.

Bakan Akar gaziler ve aileleriyle iftarda buluştu
Ankara
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanları ile birlikte gaziler ve aileleriyle iftarda buluştu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile birlikte Gazi Orduevi’nde düzenlenen iftar programında gaziler ve aileleriyle bir araya geldi. İftar sonrasında bir konuşma yapan Bakan Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerini büyük bir aile olarak nitelendirerek, "Bizler büyük bir ailenin birer ferdi olarak her zaman kederde ve kıvançta bir ve beraber olduğumuzu unutmayacağız. Kederlerimizi paylaşıp azaltacağız, sevinçlerimizi paylaşıp çoğaltacağız" ifadelerini kullandı.

Milli, manevi ve askeri bakımdan önemli olan şehitlik ve gazilik unvanlarının bir askerin alabileceği en önemli rütbe olduğunu anlatan Bakan Akar, Türkiye’de rahat, özgür, güven içinde, başlar dik gezilebiliyorsa bunları şehitlere ve gazilere borçlu olduklarını söyledi. Şehit ve gazilerin TSK personelinin ilham kaynağı ve vatana olan bağların önemli kökleri olduğunu ifade eden Bakan Akar, "Gazilerimiz fedakarlıkları, kahramanlıkları dolayısıyla hiçbir zaman unutulmayacak, milletimizin hafızasında yıllar boyu yaşamaya devam edecektir" dedi.

Türkiye’nin çevresinde gelişen olayları yakından takip ettiklerini vurgulayan Bakan Akar, TSK’nın FETÖ, PKK/YPG, DEAŞ ve diğer terör örgütlerine karşı mücadelesinin azim ve kararlılıkla devam ettiğinin altını çizdi. TSK’nın yurt içi ve yurt dışında terörle mücadelesine kararlılıkla devam ettiğini bildiren Bakan Akar, ordunun FETÖ’den temizlendikçe daha da güçlendiğini vurguladı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin caydırıcılığının test edilmeye kalkılmaması gerektiğini söyleyen Bakan Akar, TSK’nın yaptığı operasyonlarla ve faaliyetlerle gücünü tüm dünyaya gösterdiğini anlattı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin çalışmalarının temel esasını teröristlerle mücadelenin oluşturduğunu belirten Bakan Akar, "Bu çalışmaları meşru müdafaa kapsamında yaptık. Kimsenin sınırına, hakkına, hukukuna zarar ziyan vermeden bunları götürmeye çalıştık. Biz başta Irak ve Suriye olmak üzere tüm ülkelerin milli hak ve menfaatlerine, sınırlarına, egemenliklerine saygılıyız. Ancak diğer taraftan da 82 milyonluk bu asil milleti korumak ve kollamak, onların güvenliğini sağlama görevimiz var. O teröristler orada olduğu müddetçe Irak’ın kuzeyinde, Suriye’nin kuzeyinde gerekli olan neyse dün yaptık, yarın da yapmaya inşallah devam edeceğiz. Fırat’ın doğusunda, Fırat’ın batısında nerede olursa olsun Türkiye’nin güneyinde herhangi bir şekilde bir terör koridoruna izin vermeyeceğimizi, bunu önlemek için yapılması gereken ne varsa bunları yapacağımız bütün dünya aleme söyledik. Bununla ilgili hazırlıklarımızı yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla bu hazırlıklar tamamlandı. Emir verildiğinde bunun da gereği yapılacak. Bunu da Türk Silahlı Kuvvetleri yapmaya hazır" diye konuştu.

Operasyonların en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edeceğinin altını çizen Bakan Akar, "Sizlerin sevgisi, güveni, duasıyla biz bunu başaracağız" dedi.

İftara katılan gazi ve aileleri ile yakından ilgilenen Bakan Akar, çocuklarla da sohbet edip oyuncak hediye etti.
 • Akçadağ’da kanalizasyon tepkisi
 • Malatya’da sağanak yağış kayısı üreticilerini vurdu
 • 19 yaşındaki genç evinde ölü bulundu
 • Fırat Tarım Meslek Lisesi AB Projesini başarı ile tamamladı
 • AK Parti’den Kuluncak ve Darende ziyareti
 • Başkan Güder’den şampiyon sporcuya kutlama
 • Başkan Gürkan, Belarus heyetini kabul etti
 • Yeni Malatyaspor Guilherme’yi açıkladı
 • "Baştacı" ile artık yalnız değiller
 • Fendoğlu’dan Malatya ve Elazığ için ortak soru önergesi
 • Malatya’da bin 50 litre kaçak içki ele geçirildi
 • Kayısı festivalinde Rafet El Roman coşkusu
 • Yeşilyurt’ta 3 ayrı noktaya güneş enerji santrali kuruyor
 • Halil Zeybek Malatya Yeşilyurt Belediyespor’da
 • Yeni Malatyaspor Avrupa maçları için futbolcu listesini yarın sunacak
 • Malatya Yeşilyurt Belediyespor yeni sezon hazırlıklarına başladı
 • İnönü'de trafik kazası, 7 yaralı
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom