Tanıtım

AK Parti'li Arvas: 'HDP'li seçmenin oylarına talibiz'

AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, iktidarın sağlayacağı imknlarla Van'a hak ettiği hizmetleri sağlamak istediklerini belirterek, 'Siyasi tercihlerini HDP'den yana kullanan hemşehrilerimizin yerel seçimlerde bize oy vermesini arzuluyoruz' dedi.

AK Parti'li Arvas: 'HDP'li seçmenin oylarına talibiz'
Van
AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, iktidarın sağlayacağı imkânlarla Van’a hak ettiği hizmetleri sağlamak istediklerini belirterek, “Siyasi tercihlerini HDP’den yana kullanan hemşehrilerimizin yerel seçimlerde bize oy vermesini arzuluyoruz” dedi.

Hafta sonu yapılan ‘Çaldıran 2. Geleneksel Kar ve Kayak Festivali’ne katıldıktan sonra kırsal mahallelerde seçim çalışması yürüten Abdulahat Arvas, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Açıklamalarda bulunan Arvas, demokrasilerde belirli bir zaman dilimi için geçerli olmak üzere seçmen bireyin rızasını almak amacıyla bir dizi uygulamalar geliştirildiğini söyledi. Bunların başında da seçimlerin geldiğini dile getiren Arvas, “Yerel seçimlerde toplumun yönetim tercihi açısından çok önemlidir. Toplumun geleceğini doğrudan etkileyecek yöneticilerin seçimi yapıldığından, yaşadığımız şehir ile ilgili toplumsal, siyasal ve ekonomik açıdan etkileri vardır. Bu nedenle Türkiye’nin en büyük ve en güçlü partisi olarak, iktidarın sağlayacağı imkânlar ile Van’a hak ettiği hizmetleri sağlamak istiyoruz. Bu nedenle siyasi tercihlerini HDP’den yana kullanan hemşehrilerimizin yerel seçimlerde bize oy vermesini arzuluyoruz. Biz onlarında hizmetine talibiz. Herkesin derdine de, neşesine de ortak olacağız; dinleyerek, danışarak, ortak akılla yöneteceğiz” dedi.

Büyükşehir belediyelerinin temel görevinin şehrin gelişmesini ve toplum refahını sağlamak olduğunu kaydeden Arvas, şöyle dedi:

“Bunun için de belediye başkan adayının şehrin sorunlarına hâkim olması ve gönül vermesi esastır. Çünkü başkan, büyükşehir belediye idaresinin başı ve tüzel kişiliğinin temsilcisidir. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Necdet Takva ve diğer ilçe belediye başkan adaylarımız da şehirlerini bilen, ehliyet ve liyakat sahibi arkadaşlarımızdır. Belediyeler, verimli ve etkin bir şekilde çalıştığı zaman, bulunduğu bölgenin hızlı bir şekilde kalkınmasına ve gelişmesine yardımcı olabilecek niteliklere sahiptir. Bunun en güzel örneği Çaldıran Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve açılışını yaptığımız Çaldıran Termal Kayan Merkezi’dir. Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili vesile olduğu, bu proje ile Çaldıran algısını değiştirdi. Sınır ilçemiz Çaldıran, terör yerine artık kayak merkezi ve kış sporları ile anılacak. Yine Çaldıran’da termal turizm, jeotermal seracılık, tarımsal sanayi yatırımlarının planlanması ve hayata geçirilmesi ile evlere aş, gençlere iş imkanı sağlanabilir.”

Her ilçenin kendine özgü tarihi ve doğal kaynakları bulunduğunu söyleyen Arvas, “Yer altı ve yer üstü zenginlikleri var. Azim ve gayret ile sahip olduğumuz potansiyeli katma değere dönüştürülebilir, istihdam oluşturabiliriz. Beyin ve sermaye göçünün önüne geçmek için irade elimizde, 31 Mart’ta buna dur diyebiliriz. Van’da sağlanan huzur ortamına sahip çıkmalı ve huzursuzluktan beslenenlere fırsat vermemeliyiz.

Tevazu, samimiyet ve gayret ile daha fazla gönüle girmek, daha fazla hizmet üretmek ve tüm Van’ı ak belediyecilik vizyonu ile daha ileriye götürmek için yorulmadan çalışacağız ve çalışmalıyız. AK Parti’nin iddiası hizmettir, terakkidir, birlikte yaşamaktır. Biz huzurlu okursak kalkınırız, güçleniriz. İstikrar ve güvenin devamı için azimle mücadele etmeliyiz. Memleket işi gönül işidir. Ülkemiz, şehrimiz ve geleceğimiz için, en önemlisi gençlerimiz için var gücümüzle çalışmalıyız. Insan oglu, sosyal bir varlık olduğundan bir arada yaşamaya muhtaçtır. Birlikte bereket, ayrılıkta sıkıntı vardır. Birlikte ortak yaşamın koşulu saygı duymak ve hoşgörülü olmaktır. Bayındır, erdemli ve emin beldeler oluşturmanın lokomotifi sadakat, gayret, azim ve sebattır. İnanıyorum ki samimiyet ile çalışmanın sonucu kazanmak olacaktır. Gayret bizden tevfik Allah’tan” diye konuştu.
 • Akçadağ’da kanalizasyon tepkisi
 • Malatya’da sağanak yağış kayısı üreticilerini vurdu
 • 19 yaşındaki genç evinde ölü bulundu
 • Fırat Tarım Meslek Lisesi AB Projesini başarı ile tamamladı
 • AK Parti’den Kuluncak ve Darende ziyareti
 • Başkan Güder’den şampiyon sporcuya kutlama
 • Başkan Gürkan, Belarus heyetini kabul etti
 • Yeni Malatyaspor Guilherme’yi açıkladı
 • "Baştacı" ile artık yalnız değiller
 • Fendoğlu’dan Malatya ve Elazığ için ortak soru önergesi
 • Malatya’da bin 50 litre kaçak içki ele geçirildi
 • Kayısı festivalinde Rafet El Roman coşkusu
 • Yeşilyurt’ta 3 ayrı noktaya güneş enerji santrali kuruyor
 • Halil Zeybek Malatya Yeşilyurt Belediyespor’da
 • Yeni Malatyaspor Avrupa maçları için futbolcu listesini yarın sunacak
 • Malatya Yeşilyurt Belediyespor yeni sezon hazırlıklarına başladı
 • İnönü'de trafik kazası, 7 yaralı
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom